piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (30.08.2019 r.)

Chwasty tygodnia (30.08.2019 r.)

Data publikacji: 2019-08-30 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 10:26
Wywietleń: 958 411365

Ministerstwo kultury przeznaczyło 18 mln zł na remont kolegiaty w Stargardzie. Fakt ten był okazją do festynu wyborczego PiS. Rolę główną grał miejscowy poseł.

***

TVP Szczecin poświęciła wiele uwagi temu, że PO nie zgłosiła na kandydata do Senatu Anny Sztark z Koszalina. Oburzeni są nie tylko działacze PiS, ale także SLD. Tyle tylko, że zabrakło w tej dyskusji głosu działaczy PO, ale to taka zasada TV publicznej: o nich bez nich.

***

Kołobrzescy działacze PiS zarzucili prezydent miasta Annie Mieczkowskiej (PO), że ta przyjmuje w swoim gabinecie deweloperów. A gdzie ma się z nimi spotykać? - skoro restauracja „U Sowy” jest spalona. 

***

W Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrano w czerwcu nową-starą radę nadzorczą, która jeszcze się nie spotkała, gdyż na stronach internetowych spółdzielni nie ma o tym wzmianki.

***

Pewien szczeciński mecenas przysłał do redakcji pismo, w którym prostuje mój błąd, polegający na tym, że pisząc o procesie karnym czterech notariuszy zamieszanych w sprawę wyłudzanie mieszkań przez oszustów (siedzą razem na ławie oskarżonych), podałem nieprawdziwe inicjały jednego z oskarżonych notariuszy. Napisałem, że jest to Jarosław Ś., a w rzeczywistości jest to Jacek S. Dziękuję panu mecenasowi za poprawienie mojego błędu i przy okazji dodam, że byłym notariuszem jest także Przemysław Ch., a nie C., jak ukazało się w tekście.  

***
„Mimo to Wisła wydaje się idealnym rywalem na podtrzymanie passy zwycięstw”, „Czerwona latarnia na Twardowskiego”, „Pewne trzy punkty Pogoni” - to tytuły z kilku szczecińskich gazet przed meczem Pogoni z Wisłą Płock. Wiślacy wygrali 2:1 i pokazali Pogoni miejsce w szyku, a także, że marzenia o europejskich pucharach i miejsce na pudle to pieśń przyszłości.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie