poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (30.08.2019 r.)

Chwasty tygodnia (30.08.2019 r.)

Data publikacji: 2019-08-30 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 10:26
Wywietleń: 1534 411365

Ministerstwo kultury przeznaczyło 18 mln zł na remont kolegiaty w Stargardzie. Fakt ten był okazją do festynu wyborczego PiS. Rolę główną grał miejscowy poseł.

***

TVP Szczecin poświęciła wiele uwagi temu, że PO nie zgłosiła na kandydata do Senatu Anny Sztark z Koszalina. Oburzeni są nie tylko działacze PiS, ale także SLD. Tyle tylko, że zabrakło w tej dyskusji głosu działaczy PO, ale to taka zasada TV publicznej: o nich bez nich.

***

Kołobrzescy działacze PiS zarzucili prezydent miasta Annie Mieczkowskiej (PO), że ta przyjmuje w swoim gabinecie deweloperów. A gdzie ma się z nimi spotykać? - skoro restauracja „U Sowy” jest spalona. 

***

W Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrano w czerwcu nową-starą radę nadzorczą, która jeszcze się nie spotkała, gdyż na stronach internetowych spółdzielni nie ma o tym wzmianki.

***

Pewien szczeciński mecenas przysłał do redakcji pismo, w którym prostuje mój błąd, polegający na tym, że pisząc o procesie karnym czterech notariuszy zamieszanych w sprawę wyłudzanie mieszkań przez oszustów (siedzą razem na ławie oskarżonych), podałem nieprawdziwe inicjały jednego z oskarżonych notariuszy. Napisałem, że jest to Jarosław Ś., a w rzeczywistości jest to Jacek S. Dziękuję panu mecenasowi za poprawienie mojego błędu i przy okazji dodam, że byłym notariuszem jest także Przemysław Ch., a nie C., jak ukazało się w tekście.  

***
„Mimo to Wisła wydaje się idealnym rywalem na podtrzymanie passy zwycięstw”, „Czerwona latarnia na Twardowskiego”, „Pewne trzy punkty Pogoni” - to tytuły z kilku szczecińskich gazet przed meczem Pogoni z Wisłą Płock. Wiślacy wygrali 2:1 i pokazali Pogoni miejsce w szyku, a także, że marzenia o europejskich pucharach i miejsce na pudle to pieśń przyszłości.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie