piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (9.08.2019)

Chwasty tygodnia (9.08.2019)

Data publikacji: 2019-08-09 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-12 10:09
Wywietleń: 1130 407468

Promy dla polskich armatorów będą spawali spawacze z Filipin (na Stołczynie spawają je Koreańczycy od Kima), których prawie tysiąc zamierza sprowadzić stocznia. Czy będzie jak za dawnych czasów, kiedy Stocznia Warskiego wynajmowała dla spawaczy pokoje na Pogodnie i dowoziła ich liniami pracowniczymi do pracy?

***

Platforma Obywatelska zaczęła kampanię wyborczą do parlamentu, ale wydaje się, że zabrało tam logicznie myślącego koordynatora. Nad morzem pojawili się kandydaci na posłów i senatorów: Arkadiusz Marchewka, Grzegorz Napieralski i Magdalena Kochan. Tyle tylko, że nie pomyśleli, iż większość turystów, których prosili o poparcie, to wczasowicze z innych polskich miast, którzy na nich nie zagłosują. Znowu nie posłuchali Arłukowicza i stracili czas.

***

Chcesz taniej płacić za prąd – musisz złożyć podanie. Tak wymyślili geniusze w Ministerstwie Energetyki. Nic dziwnego, że w zakładach energetycznych stoją kolejki biznesmenów, przedstawiciele zakładów pracy i innych instytucji, by się oświadczyć, że chcą taniego prądu. A przecież można było zrobić to inaczej: niech składają podania tylko ci, co chcą płacić więcej.

***

Na placu Orła Białego w Szczecinie rewolucja, gdyż parkujące samochody zastąpiły potężne donice z kwiatami. Zlikwidowano kilkadziesiąt miejsc parkingowych, a na Staromłyńskiej parkujemy równolegle do krawężnika, tyle tylko, że linii nikt nie wymalował, a kierowców, którzy tego nie zauważyli, straż miejska zadybowała. Urzędnik nawalił, kierowcę ukarano.

***

Autorem zamknięcia placu Orła Białego, które oficjalnie nazwano prototypowaniem, jest facet z Sosnowca, który nawet nie pamięta (przyznał się w radiowym wywiadzie), jak zniszczono aleję kwiatową, zamieniając ją w to, co mamy.

***

W Szczecinie ubyło kilkaset miejsc parkingowych: na wspomnianym placu Orła Białego, przed magistratem, na placu Grunwaldzkim. Można zapytać – cytując Wojciecha Młynarskiego: co by tu jeszcze spieprzyć, panowie?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

@jom
A, nie maczał w tym swoich paluchów pan "pomysłowy Dobromir" Charęza?
2019-08-12 09:10:32
jom
"co by tu jeszcze spieprzyć, panowie?" Np. to, że kolejne dziesiątki miejsc parkingowych zniknie z remontowanych ulic Królowej Jadwigi i Małkowskiego. Otóż jakis "geniusz" wymyślił, że będą one jednokierunkowe, a parkowanie będzie po jednej stronie równoległe, zaś po drugiej - prostopadłe. Do tej pory prostopadle, a raczej - skośnie, parkowano po obu stronach i było git. Ale ten, kuźwa, "geniusz" zaprojektował po obu stronach chodniki szerokości 3 metrów!!! Każdy.
2019-08-10 21:25:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie