czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (28.08)

Chwasty tygodnia (28.08)

Data publikacji: 2015-08-28 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 11:02
Wywietleń: 946 15697

Rząd zaprezentował projekt Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2015-2023, do którego została znowu wpisana budowa nowego odcinka krajowej „trójki" z Miękowa do Świnoujścia - powiedziała premier Ewa Kopacz. Przed każdymi wyborami rządząca PO zawsze nam to obiecuje, a potem pokazuje gest Kozakiewicza i wpisuje tę inwestycję na listę rezerwową.
* * *
Burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz wyrzucił tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego z pracy dyrektorkę miejscowego gimnazjum. Potem szybko wymienił zamki w szkole, by ta nie zaczęła głodówki protestacyjnej. Logikę jego rządów nie zawsze da się zrozumieć: tydzień temu wynajął teren w Rogowie koło Mrzeżyna za darmo niemieckiej firmie na imprezę techno. Niemcy zarobili miliony, a gmina ani grosza.
* * *
Łukasz Tyszler (PO) - siódmy wicedyrektor szpitala w Zdrojach - podał, że prowadząc prywatną praktykę stomatologiczną osiągnął w ub. roku przychód 246,5 tys. zł i poniósł stratę 15 tys. zł. Teraz ma zarządzać milionowymi funduszami szpitala, ale ja to czarno widzę. Teraz jest dyrektorem szpitala, radnym (członek czterech komisji), wykładowcą na uczelni i dentystą (prywatna praktyka). Radni PiS zaprotestowali twierdząc, że stanowisko kolejnego zastępcy dyrektora zostało stworzone dla niego na siłę - jako „swojego człowieka” - w czym jest trochę prawdy. Ale może przypomnieć panom z PiS, jak ich człowiek został komendantem OHP, czy też dyrektorem totolotka? Ja w przeciwieństwie do nich pamiętam, jak człowieka przed emeryturą pozbawiono stanowiska, by syn byłej posłanki miał i ma fuchę do dziś.
* * *
Wojewoda zachodniopomorski wydał negatywną decyzję w sprawie budowy pomnika byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego na skwerze jego imienia koło naszej redakcji. Znikną rabaty kwiatowe i pojawi się betonowe dojście do obelisku. Z jednej strony mamy już betonową aleję Kwiatową, a nieco dalej betonowy skatepark, nazywany przez niektórych Muzeum Przełomów, którego otwarcie jest przesuwane już od roku, bo nie ma tam do wystawienia żadnych pamiątek. Teraz miasto kosztem 35 mln zł adaptuje historyczną świetlicę stoczniową i tam będzie drugie muzeum upamiętniające wydarzenia z tamtych lat. Muzeów ci u nas dostatek, gorzej z eksponatami.
* * *
Prezesi Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali od rady nadzorczej premie uznaniowe (za połamane znaki na osiedlu Kaliny, które kilka razy trzeba było naprawiać, bo wiatr je łamał?). W jakiej kwocie, to oczywiście jest to tajne przez poufne. Mieszkańcy mają płacić czynsz, a nie pytać, ile i za co.
* * *
Trener piłkarzy Pogoni Czesław Michniewicz przez dwa mecze nie zasiądzie na ławce rezerwowych. Pecha ma także innego, gdyż żona prezesa klubu zażyczyła sobie, by w upalne dni był na meczu w garniturze i krawacie. Jakoś pani prezesowa Mroczkowa nie potrafiła tego wymóc na swym mężu, który nie tak dawno wręczał nagrody młodym ludziom, będąc w sandałach i krótkich spodenkach. Siara - jak mawia młodzież.
M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie