środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (10.11.2017 r.)

Chwasty tygodnia (10.11.2017 r.)

Data publikacji: 2017-11-10 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-12 08:32
Wywietleń: 3669 300327

Gmina Rewal znalazła się w pierwszej dziesiątce najbogatszych gmin według raportu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów z kwotą 5471,33 zł na głowę mieszkańca. Jak to jest: gmina zadłużona na 160 mln, rząd daje jej pożyczkę na spłatę długów, premier odwołuje wójta, a ministerstwo twierdzi, że jest wspaniale i jeszcze kasuje od gminy „janosikowe” na biedniejszych. Ja tam takim rankingom nie wierzę.

* * *

Szczecińscy działacze PO zwołali na środę konferencję prasową na godz. 9 wysyłając zawiadomienie dnia poprzedzającego ją o godz. 22. Widać, że albo nie mogą spać po nocach, albo nie wiedzą, że dziennikarze to ludzie, którzy nie są pogotowiem ratunkowym, by lecieć na każde ich wezwanie. No cóż, bałagan w PO panuje na górze i na dole.

* * *

Szczeciński radny PO Witold Dąbrowski nagle się ożywił na koniec kadencji. Przez trzy lata złożył tylko jedną interpelację (styczeń 2017 rok) i jedno zapytanie (2015 rok). Pojawił się niespodziewanie we wtorek na konferencji prasowej, na której interweniował m.in. o remont ścieżki rowerowej przy ul. Taczaka (co tam trzeba naprawić, przecież to jest super trasa?). A może by tak pan radny, razem ze swoimi kolegami stanął w obronie pieszych i powalczył, by w końcu ustawić na tej ulicy kilka ławeczek dla nich? W końcu rowerzyści już tyle dostali, że czas pomyśleć o tych co lubią 
spacery.

* * *

Trasa Zamkowa, zdaniem uczestników konkursu architektonicznego, jest archaiczna i należałoby ją zlikwidować. Wtórował im juror konkursu szczeciński architekt Jacek Lenart, którego „dziełem” jest betonowa aleja kwiatowa przy placu Żołnierza, która dopiero jest koszmarkiem architektonicznym, a nie TZ. Ta znakomicie spełnia swoją rolę i niech pan Lenart lepiej jej nie rusza…

* * *

Mariusz K., prokurent m.in. spółek Polger i Perfekt Dom Koszewski, skazany niedawno na 16 miesięcy bezwzględnego więzienia (jakoś ma trudności z dotarciem do Goleniowa), został w tym tygodniu skazany kolejnym prawomocnym wyrokiem za przejmowanie korespondencji słanej do innej spółki. Tym razem sąd był wyrozumiały i skazał recydywistę jedynie na tysiąc zł nawiązki. Jako ciekawostkę dodam, że znowu bronił go adwokat z urzędu mecenas L., który za każdy taki występ otrzymuje ze Skarbu Państwa wynagrodzenie, niekiedy nawet prawie 3 tys. zł. To jest fucha – wygram czy przegram – szmal mam.

* * *

Prezes Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wiesław Biczak już drugi miesiąc nie odpowiada mi – jako członkowi spółdzielni, a nie dziennikarzowi – na pismo wnioskujące o pokazanie mi uchwały rady nadzorczej. Widać, że statut prezesa nie rusza, gdyż on sam wie, kto ma prawo mieć wgląd do papierów.

* * *

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” zbiera pieniądze na świąteczne paczki dla przebywających w więzieniach kolegów, czyli kiboli skazanych za handel narkotykami, wymuszenia i pobicia.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

KOMENTATOR
Lobuzy, cwaniaki itp. powinni nazwiska swoje na `"KOSZEWSKI" zamienic, to bedzie wszystko im na "sucho" uchodzic.
2017-11-12 00:51:24
Ex kibic
Dla kiboli odsiadujących wyroki paczka powinna być nienaruszalna przez służby więzienne.A ma zawierać:pół litra,dwa wina,cztery piwa i coś do picia.Ewentualnie "coś"do zajarania.P.Ziobro zatwierdzi.
2017-11-10 11:17:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie