czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (28.06.2019)

Chwasty tygodnia (28.06.2019)

Data publikacji: 2019-06-28 10:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-29 13:01
Wywietleń: 1275 399561

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce, by radnym PiS Dariuszem Mateckim zajęły się organa ścigania. Zarzucają mu, że „celowo i w sposób zorganizowany kierował akcją systemowego znieważania wyznawców islamu mieszkających w Polsce”. Radny oczywiście zaprzecza.

* * *

Działaczki partii Wiosna w okręgu szczecińskim, Małgorzata Prokop-Paczkowska i Dorota Markiewicz, zapewniają, że program ich ugrupowania ma być na tyle atrakcyjny, iż Wiosna odbierze głosy PiS. Ja tam Biedroniowi już nie wierzę, gdyż przed wyborami do europarlamentu twierdził, że jak wygra, to zrzeknie się mandatu, czego nie uczynił. Teraz zapewnia, że wygra z partią prezesa, w co chyba tylko wierzą naiwni.

* * *

Zakończyły się „wybory” do rady nadzorczej (dieta 1,6 tys. zł miesięcznie za jedno zebranie) i rad osiedlowych (800 zł) w Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wygrali ci, co mieli wygrać – co przewidziałem przed wyborami. Jak zawsze ludziom wręczano karteczki z nazwiskami na kogo mają głosować, co czyniła także pracownica spółdzielni. Osoby, którym kończyła się kadencja w RN, trafiły do rad osiedlowych, a stamtąd do RN ci, którzy odbyli tam kadencję. I tak jest co trzy lata. Wybrano znowu „swoich”, więc prezesi mogą być spokojni o swoją przyszłość i kolejne podwyżki pensji (prezes Wiesław Biczak otrzymał niedawno podwyżkę do 17,2 tys. zł plus kwartalną premię), które im się po prostu należą. Zapłacą za to lokatorzy, a przyklepie rada nadzorcza wybrana w „demokratycznych” wyborach. Do sprawy niebawem powrócę.

* * *

Ukraińscy pracownicy są wybawieniem dla handlowców, gastronomików i hotelarzy na polskim Wybrzeżu i nie tylko. Bez nich nie byłoby sezonu letniego nad morzem, ale jak się okazuje nie do wszystkich to dociera. W gryfickim Urzędzie Pracy stoi dzień i noc wielu Ukraińców, którzy zamiast zarabiać pieniądze czekają na zgodę na pracę. Obsługują ich dwie urzędniczki, które rano wychodzą i wręczają 10 numerków dla szczęśliwców – opowiada właściciel pewnego punktu gastronomicznego z Wybrzeża Rewalskiego. No cóż, urzędniczki mają pracę, więc patrzą na petentów z innego punktu widzenia.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

nie nowoczesny
miruś jak zawsze pierwszy na froncie kablowania...
2019-06-29 12:05:11
do redaktora
Nie zawidleś mnie, wojenki część kolejna. Też dostawałeś kasę, jak byłeś w RN SSM. Z wiekiem pamięć niedomaga? A może to kwestia hipokryzji? Po za tym, wysokość uposażenia jest jednoznacznie okreslona prawnie. Warto się przygotować, bo nie cenię takiego dziennikarstwa. Pod publiczkę.
2019-06-28 18:37:00
Wow
To Ty chłopie w ogóle Biedroniowi wierzyłeś? Niewiarygodne.
2019-06-28 16:57:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie