Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (24.08.2018 r.)

Data publikacji: 2018-08-24 10:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-30 22:22

Równy przemarsz wojska świadczy o dobrym wyszkoleniu armii – stwierdził poseł PiS i szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach (Stargard) podsumowując defiladę z okazji Dnia Wojska Polskiego. O okrętach podwodnych, które miały powstać w szczecińskiej stoczni i korwetach z Australii jakoś nic nie wspomniał. O helikopterach także. Równy marsz wojska przed najazdem enpla (w gwarze wojskowej – nieprzyjaciel) nas nie obroni.

* * *

Ci ludzie chcą uzdrowić nasze sądownictwo – stwierdził wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Drzazga (PiS) o trzech kandydatach z naszego regionu do Sądu Najwyższego. Szczególnie mecenas Beata Półkownik-Łucyk to znakomita kandydatka, której partnera życiowego – skazanego na dwa lata więzienia za próbę wyłudzenia 2,5 mln zł – ściga policja międzynarodowym listem gończym. Przypomnę, że panią mecenas chciała wykluczyć z palestry zielonogórska Rada Adwokacka, ale ta czyniło wszystko, by tak się nie stało (zwolnienie lekarskie, odwoływania składu sędziów i inne sztuczki) i została w zawodzie. Teraz chce uzdrawiać polskie sądownictwo, przeciwko protestuje wielu ludzi, ale przecież Drzazga wie lepiej.

* * *

W gminie Rewal zaczęły się przygotowania do kampanii wyborczej. Wypowiedzenie z pracy w spółce Wodociągi Rewal otrzymała główna księgowa, która jest w cywilu żoną kandydata na wójta gminy, byłego posła Konstantego Oświęcimskiego. Teraz będzie można powiedzieć, że on pcha się na stołek wójta, a żona robiła „machloje” w finansach gminnej spółki.

* * *

Jestem człowiekiem, który dotrzymuje słowa – powiedział kandydat PiS na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański. Nieprawda. Przegrał ze mną publiczny zakład, gdyż twierdził, że nie wygram sprawy sądowej z pewnym byłym dyrektorem magistratu. Sąd Najwyższy przyznał mi rację, ale whisky Sochański mi nie przekazał. Może teraz to uczyni, skoro przez sto dni nie pije.

* * *

Marcin Nieradka, kandydat PiS na burmistrza Nowogardu, zorganizował konferencję prasową, na którą przybyła ekipa TVP. Jego sprzeciw wywołała kobieta z wózkiem dziecięcym, która nagrywała telefonem komórkowym jego publiczne wystąpienie. Zapewne niewiasta chciała nagrać, a potem zweryfikować obietnice przedwyborcze z tym, co przyszły burmistrz (jak elektorat na niego zagłosuje) będzie realizował.

* * *

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło wystąpił w programie TVP „Minęła 20” ubrany w koszulkę z napisem „KonsTYtucJA”, co bardzo zdenerwowało prowadzącego program Adriana Klarenbacha, który zapytał: – „Czy jest fair siedzieć w tiszercie z napisem „konstytucja” i straszyć piętnowaniem ludzi, którzy zgłosili się do Sądu Najwyższego? Panie pośle, za to jest paragraf, piętnowanie ludzi, poseł RP takie rzeczy robi?” Ależ przecież poseł ubrał koszulkę na siebie, a nie na pomnik byłego prezydenta, więc już nawet tego nie wolno robić w tym kraju?

* * *

„Dawać hajs Janusze” – taki kulturalny i zachęcający plażowiczów napis na puszce do dawania napiwków można ujrzeć w namiocie plażowym w Dziwnowie przy ul. Reymonta.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

typ
2018-08-26 11:42:35
obawiam się, że Bartek nie przekaże wygranej co najwyżej może zwrócić.... ;)
Hajs
2018-08-26 08:35:28
Nadal idiotyczna i chamska wywieszka wisi w tym namiocie. A przy okazji, to morze Urząd Morski zainteresuje się co Janusze zrobili z ich płotem z tyłu namiotu. Normalny plażowicz miałby za to mandat
Major Kuc
2018-08-25 09:28:34
Tej mecenas nawet na przesłuchanie KRS nie zaprosił. Nawet oni wiedzieli z kim mają do czynienia. Ciekawe czy pani mec. szuka swojego zaginionego Zbysia D. ukrywającego się w Londynie?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ