poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (24.08.2018 r.)

Chwasty tygodnia (24.08.2018 r.)

Data publikacji: 2018-08-24 10:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-30 22:22
Wywietleń: 2567 347235

Równy przemarsz wojska świadczy o dobrym wyszkoleniu armii – stwierdził poseł PiS i szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach (Stargard) podsumowując defiladę z okazji Dnia Wojska Polskiego. O okrętach podwodnych, które miały powstać w szczecińskiej stoczni i korwetach z Australii jakoś nic nie wspomniał. O helikopterach także. Równy marsz wojska przed najazdem enpla (w gwarze wojskowej – nieprzyjaciel) nas nie obroni.

* * *

Ci ludzie chcą uzdrowić nasze sądownictwo – stwierdził wiceprzewodniczący sejmiku Kazimierz Drzazga (PiS) o trzech kandydatach z naszego regionu do Sądu Najwyższego. Szczególnie mecenas Beata Półkownik-Łucyk to znakomita kandydatka, której partnera życiowego – skazanego na dwa lata więzienia za próbę wyłudzenia 2,5 mln zł – ściga policja międzynarodowym listem gończym. Przypomnę, że panią mecenas chciała wykluczyć z palestry zielonogórska Rada Adwokacka, ale ta czyniło wszystko, by tak się nie stało (zwolnienie lekarskie, odwoływania składu sędziów i inne sztuczki) i została w zawodzie. Teraz chce uzdrawiać polskie sądownictwo, przeciwko protestuje wielu ludzi, ale przecież Drzazga wie lepiej.

* * *

W gminie Rewal zaczęły się przygotowania do kampanii wyborczej. Wypowiedzenie z pracy w spółce Wodociągi Rewal otrzymała główna księgowa, która jest w cywilu żoną kandydata na wójta gminy, byłego posła Konstantego Oświęcimskiego. Teraz będzie można powiedzieć, że on pcha się na stołek wójta, a żona robiła „machloje” w finansach gminnej spółki.

* * *

Jestem człowiekiem, który dotrzymuje słowa – powiedział kandydat PiS na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański. Nieprawda. Przegrał ze mną publiczny zakład, gdyż twierdził, że nie wygram sprawy sądowej z pewnym byłym dyrektorem magistratu. Sąd Najwyższy przyznał mi rację, ale whisky Sochański mi nie przekazał. Może teraz to uczyni, skoro przez sto dni nie pije.

* * *

Marcin Nieradka, kandydat PiS na burmistrza Nowogardu, zorganizował konferencję prasową, na którą przybyła ekipa TVP. Jego sprzeciw wywołała kobieta z wózkiem dziecięcym, która nagrywała telefonem komórkowym jego publiczne wystąpienie. Zapewne niewiasta chciała nagrać, a potem zweryfikować obietnice przedwyborcze z tym, co przyszły burmistrz (jak elektorat na niego zagłosuje) będzie realizował.

* * *

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło wystąpił w programie TVP „Minęła 20” ubrany w koszulkę z napisem „KonsTYtucJA”, co bardzo zdenerwowało prowadzącego program Adriana Klarenbacha, który zapytał: – „Czy jest fair siedzieć w tiszercie z napisem „konstytucja” i straszyć piętnowaniem ludzi, którzy zgłosili się do Sądu Najwyższego? Panie pośle, za to jest paragraf, piętnowanie ludzi, poseł RP takie rzeczy robi?” Ależ przecież poseł ubrał koszulkę na siebie, a nie na pomnik byłego prezydenta, więc już nawet tego nie wolno robić w tym kraju?

* * *

„Dawać hajs Janusze” – taki kulturalny i zachęcający plażowiczów napis na puszce do dawania napiwków można ujrzeć w namiocie plażowym w Dziwnowie przy ul. Reymonta.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

typ
obawiam się, że Bartek nie przekaże wygranej co najwyżej może zwrócić.... ;)
2018-08-26 11:42:35
Hajs
Nadal idiotyczna i chamska wywieszka wisi w tym namiocie. A przy okazji, to morze Urząd Morski zainteresuje się co Janusze zrobili z ich płotem z tyłu namiotu. Normalny plażowicz miałby za to mandat
2018-08-26 08:35:28
Major Kuc
Tej mecenas nawet na przesłuchanie KRS nie zaprosił. Nawet oni wiedzieli z kim mają do czynienia. Ciekawe czy pani mec. szuka swojego zaginionego Zbysia D. ukrywającego się w Londynie?
2018-08-25 09:28:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie