czwartek, 27 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (3.08.2018 r.)

Chwasty tygodnia (3.08.2018 r.)

Data publikacji: 2018-08-03 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-04 10:42
Wywietleń: 2629 341413

Nieznany sprawca założył na pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego – stojący na prywatnym gruncie – koszulkę z niestosownym napisem – poinformowała rzeczniczka zachodniopomorskiej policji. Czyżby napis „konstytucja” był niestosowny?

***

„Szanując pracę Zarządu powiatu gryfińskiego, pańską osobę oraz kolegów i koleżanki z Zarządu, nie chcąc by nagonka polityczna na mnie i nierówne traktowanie wobec prawa mojej osoby przez zachodniopomorski urząd wojewódzki w osobie pana wojewody miały wpływ na pracę i funkcjonowanie Zarządu Powiatu składam na Pańskie ręce rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu” – napisał w liście do starosty gryfińskiego Tomasz Siergiej, dyrektor targowiska „Canpol” w Osinowie Dolnym (pensja ustalona przez teściową to 2 tys. zł miesięcznie). Jak tu teraz żyć, będąc zwykłym radnym, który sfałszował swoje oświadczenie majątkowe, co wykrył niżej podpisany, a teraz trzeba odpowiadać za to przed sądem z oskarżenia prokuratora.

***

„W czasie jazdy autokarem harcerzowi nie wolno wyrzucać przez okno czegokolwiek i kogokolwiek.

Harcerz ma także dbać o czystość w latrynach” (latryna to rodzaj toalety, w której odchody zbierają się w dole wykopanym w ziemi) – czytamy w regulaminie, jaki obowiązuje w stanicy ZHP w Pogorzelicy, którą szczecińscy harcerze okupują nielegalnie od trzech lat. Razem z nimi właściciele 22 domków letniskowych, które postawili bezprawnie i nie płacili za nie żadnych podatków, m.in. na rzecz gminy. O dziwo, w ich imieniu przeciw samorządowi domagającemu się zaległych podatków występuje kandydat na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański…

***

Upał przeszkodził piłkarzom (szumna nazwa w tym przypadku) Pogoni w odrobieniu wyniku w przegranym meczu z Piastem Gliwice – stwierdził trener Pogoni Kosta Runjaic (a rywale w upale nie grali?). Zresztą, co miał powiedzieć? Że nie wie, jak ustawić zespół, by ten chciał grać?

***

Za kubek wody płaciło się w punktach gastronomicznych na meczach Pogoni 5 zł, ale na ostatnim łaskawy gastronomik kasował jedynie dwa zł. Zrezygnował z dopłaty za straty, jakie miał mu zwrócić klub. Odbije sobie na kiełbaskach.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

kibic
Legia już podjęła decyzję. Szuka trenera. Ale czy tym szmaciarzom z Twardowskiego nowy trener coś pomoże?
2018-08-04 10:11:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie