Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (10.08.2018 r.)

Data publikacji: 2018-08-10 06:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-13 11:40

Nikt tak nie przyczynił się, nawet naloty aliantów w czasie II wojny, do dewastacji Zamku Książąt Pomorskich jak koalicja PO i PSL – powiedział radny wojewódzki Kazimierz Drzazga z PiS. Tak samo mawia szef SLD w regionie Dariusz Wieczorek, którego, jak widać (a w zasadzie słychać), cytuje działacz prawicy. Powstaje nowa sejmikowa koalicja?…

* * *

Zdaniem posła Artura Szałabawki (PiS) jedynym minusem prezydenta Andrzeja Dudy jest przesadna pracowitość. – Jest taki czas, który powinien być przeznaczony na odpoczynek. Nie pamiętam prezydenta, który pracowałby tak intensywnie jak prezydent Duda. Proponowałbym panu prezydentowi, żeby znajdował troszkę czasu na odpoczynek. Mówię tutaj całkowicie poważnie, bo aktywność pana prezydenta jest niespotykana do tej pory. Uważam, że odpoczynek każdemu się należy – rzekł Szałabawka, zapominając, że głowa państwa wypoczywała niedawno – po ciężkim sezonie narciarskim – w ośrodku rządowym w Juracie.

* * *

Radni powiatu gryfińskiego nie przyjęli rezygnacji z funkcji członka zarządu powiatu Tomasza Siergieja, który sfałszował swoje oświadczenie majątkowe i ma sprawę sądową. Najpierw radni nie dowołali go rok temu, jak CBA odkryło aferę, a teraz jak wojewoda wnioskował o jego odwołanie.

* * *

Pełniący obowiązki wójta Rewala Maciej Bejnarowicz nie widzi bałaganu w swojej gminie (połamane zejścia na plażę, parkingi w błocie, źle oznakowane miejsca parkingowe, prywatne parkingi na gruncie gminy – o czym wiele pisałem), ale jest znakomitym ekspertem w ocenianiu systemu odbioru śmieci w Kołobrzegu (startuje tam na prezydenta miasta z ramienia PiS), wie o sytuacji finansowej gminy Bielice, zna się na wiacie sztormowej w podkoszalińskim Jamnie, co udowadnia, wypowiadając się ochoczo w TVP Szczecin.

* * *

Jedziemy po komplet punktów – zapowiadał kapitan Pogoni Adam Frączczak przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec. Portowcy na mecz polecieli samolotem i doznali kolejnej porażki – tym razem 0:3. Teraz Pogoń wzmocnił 25-letni Hiszpan Iker Guarrotxena. Jeśli to będzie takie wzmocnienie jak duńskim napastnikiem Rasmussenem, to czarno widzę sobotni mecz z Cracovią. Będzie 0:4?…

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gg
2018-08-13 11:12:18
Dokładnie, ten Bejnarowicz wypowiada się na każdy temat, także plebiscytu "Kobieta Roku Pomorza Zachodniego'...zgodnie z linią partii która go wystawiła i mało elegancko. Podobno był peowcem, ale g...a.
do Szałbawki
2018-08-12 17:33:19
Faktycznie, że pana prezydent jest zapracowany: w nocy pisuje z leśnymi ruchadełkami, nominuje sędziów i wykonuje inne polecenia prezesa, który spać nie może w nocy.
telemaniak
2018-08-10 08:12:07
W rządowej TVPiS takiem ekspertem jest Jana Maria Jackowski. Zna się na wszystkim

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA