środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (23.12.2016)

Chwasty tygodnia (23.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-23 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-27 09:02
Wywietleń: 3542 188666

Radny PiS Marek Duklanowski stwierdził, że kiedy jeździł w miniony, jakże gorący weekend po Polsce samochodem, to słuchał jedynie radia publicznego, które jest dostępne w całej Polsce. Ja też jeżdżę i stwierdzam, że najbardziej dostępne jest Radio Maryja. A informacja o jego częstotliwości nadawania jest wywieszona przy wielu wiejskich kościółkach.

* * *

Na terenie „nowej giełdy samochodowej” Park and Ride przy ul. Hangarowej w Szczecinie zgodnie z regulaminem mogą parkować motorowery i motocykle, ale nie ma ani słowa o skuterach, że o rowerach nie wspomnę. Jak na razie to nikt tam nie parkuje, czemu nie ma się co dziwić.

* * *

Sąd Apelacyjny w Szczecinie (Wydział Cywilny) oddalił apelację Beaty Chmielewskiej, byłej dyrektorki szkoły „Białej’” w Policach, a dziś członka zarządu powiatu w tym mieście. Wspólnie z red. Jarosławem Spirydowiczem opisywaliśmy stosunki i układy (szkalowanie przez niektórych nauczycieli innych nauczycieli przed uczniami, blokada wjazdu do szkoły dla nowej dyrektor i inne sprawy), jakie zapanowały w szkole po wyborze nowej dyrektorki. Chmielewska przegrała sprawę w pierwszej instancji, a wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny. Oprócz tego była dyrektor musi zwrócić nam koszty postępowania sądowego. Dużo tego nie jest, ale na święta się przyda.

* * *

Król szczecińskich alimenciarzy (250 tys. zł zaległości, a sądy przerzucają sprawę z jednego do drugiego), czyli Mariusz Koszewski wytoczył mi proces sądowy, ale się na nim nawet nie pojawił i nie przysłał usprawiedliwienia. Zjawił się jednak świadek, który musiał pokonać aż 250 km, ale sąd sprawę umorzył. Jak się okazuje, Koszewski odmroził swoją spółkę Szczecińska Grupa Kapitałowo-Inwestycyjna Gryf, gdzie jest prokurentem (prezesem być nie może). Na stronach internetowych czytamy, że spółka ma swoją siedzibę przy ul. Boh. Getta Warszawskiego 24c, ale nie jest to prawdą, gdyż już dawno za niepłacenie czynszu właściciel lokalu Koszewskiego stąd wyrzucił. Teraz „Gryf” ma swą siedzibę w mieszkaniu przy innej ulicy. Przy okazji mam prośbę do tych, których pan K. nęka wezwaniami do spłaty długów o kontakt (mkw@kurier.szczecin.pl).

* * *

Piłkarze Pogoni Szczecin doznali porażki 0:2 w meczu z Termaliką Nieciecza i marzenia o pucharach coraz bardziej się oddalają. Ba, może okazać się, że nasze orły będą walczyły o utrzymanie w ekstraklasie.

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

obserwator
i nasz agent przestał juz pisać???? ciekawa zadyszka...
2017-01-27 08:16:19
Mały
Ja chcę chwastów. Aktualnych. Proszę.
2017-01-13 19:39:31
GAMES
@obserwator sprawdź w IPN. Pseudonim już znasz.
2016-12-29 01:18:50
obserwator
jaki ma sens ten wpis o Radiu Maryja??? bez składu i ładu
2016-12-23 20:34:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie