poniedziałek, 18 stycznia 2021r.

Chwasty tygodnia (22.03.2019 r.)

Data publikacji: 2019-03-22 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-04 23:00

Maile ze stanowiskiem Kościoła Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w sprawie protestu nauczycieli dostali wszyscy katecheci i katechetki z regionu. „Statut katechety jasno precyzuje, że katecheci nie angażują się w działalność związków zawodowych, szczególnie wrogo nastawionego do Kościoła ZNP” – czytamy w piśmie. Szkopuł jednak w tym, że katecheta z Pyrzyc jest szefem tamtejszych struktur ZNP. Teraz ma dylemat: strajkować czy zostać łamistrajkiem, jak chce kler i ministerstwo.

* * *

Redaktor naczelny Radia Szczecin stwierdził, że czas najwyższy wyburzyć barak przy ul. Staromłyńskiej (czytaj: przychodnia zdrowia i apteka), gdzie pracują „wpływowi lekarze”. Przychodnię zburzyć, przenieść gdzie indziej, a teren oddać deweloperowi – stwierdził dziennikarz, który zapomniał, że leczy się tu kilkanaście tysięcy pacjentów. A sam mając temperaturę 39 stopni, prowadził audycję i „przesłuchiwał” w środę Dariusza Wieczorka, szefa SLD w regionie, na okoliczność tego, że kiedyś „nadawał” na marszałka, a teraz nie. A Ziobro na Kaczyńskiego nie nadawał? – odciął się Wieczorek.

* * *

Pewna radna oburzyła się, że poseł PO Stanisław Gawłowski skierował przeciwko niej akt oskarżania do sądu za porównanie jego osoby do mordercy i gwałciciela. Radna zapomniała, że nawet człowiek podejrzany o popełnienie przestępstwa ma prawo do ochrony swojego dobrego imienia i pomawiać go nie wolno.

* * *

Prezes Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wiesław Biczak przysłał mi – po przeszło miesiącu („Organ ma obowiązek rozpoznać podanie bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca – Kodeks postępowania administracyjnego) – odpowiedź na moje podanie (jako członka spółdzielni) w sprawie dostępu do uchwał rady nadzorczej, do czego mam prawo. Jak zawsze w swoim piśmie Biczak pokazuje, że jest na bakier z zasadami polskiej pisowni, chociaż, jak sam podkreśla, skończył więcej uczelni i kursów ode mnie (nie ilość, a jakość się liczy). Odpowiedź przysłał mnie i naczelnemu (co ma szef do moich prywatnych spraw?) listami poleconymi za zwrotnym pokwitowaniem odbioru – czyli tzw. sądówkę.

* * *

Dobra zmiana w sądownictwie spowodowała, że na sprawę apelacyjną w sądzie cywilnym trzeba czekać prawie rok, a w karnym przeszło pół. A miało być lepiej, lecz jak zawsze nic z tego nie wyszło. A teraz szybki quiz – czyja to wina?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

nie nowoczesny
2019-03-25 10:41:58
co ten dziadek ateista plecie za bzdury?????? jaki Kościół Diecezji??/ nie ma takiego terminu!!!!!!!!!!!!!!!!! Najwyżej Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska!!!
Awizo
2019-03-23 15:05:26
A zwykłym nie można było wysłać? Można, tylko to złośliwość prezesa, by facet zasuawał na pocztę i odstał w kolejce
.
2019-03-22 22:18:04
wstrzymując z emocji oddech wszyscy czekaliśmy na porażającą informację o tym, że M. Kwiatkowski dostał list. Polecony za zwrotnym pokwitowaniem odbioru. Niezwykłe, doprawdy.
Do Spółdzielcy
2019-03-22 19:08:29
KONKRETY. Co takiego robią? Bo łatwo kogoś pomawiać. Wiem ale nie powiem? PO PROSTU NIE WIESZ!!! Wtedy: Jaka opozycja.... Co ty p....sz za głupoty. Od 12 lat jak tylko członkowie chcą to mogą zawiązać wspólnotę. Wiesz ile takich wspólnot powstało w Szczecinie, wyodrębniając się z jakiejkolwiek spółdzielni? 0. Słownie ZERO. Dlaczego MK tego nie chce zrobić? Byłem w RN razem z redaktorem. Wiem jak się zachowywał. DNO. Takiej osoby nigdy wcześniej ani później nie spotkałem. Wtedy zero artykułów bo było dobrze? Czy nie s..a się do własnej kieszeni? Przecież był ten sam Zarząd.Jak teraz ma inne zdanie niech idzie do sądu. Dlaczego tego nie robi? Bo nie ma argumentów? W mojej opinii nie odważy się, bo wie że przegra. W mojej ocenie jest hipokrytą i wykorzystuje swoją firmę do prywaty. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, tylko pokazuję jego dwulicowość.
@Spółdzielca
2019-03-22 18:51:50
Też jestem "spółdzielcą", tylko nie w tej jedynie słusznej SM wg. "redaktorzyny" Kwiatkowskiego. Dlaczego ten dz..n mnie nie broni przed moim zarządem, tylko uprawia prywatę za przyzwoleniem swoich przełożonych? Nadmienię tylko, że dzieje się tak od dłuższego czasu.
Spółdzielca
2019-03-22 16:53:48
To nie czytaj. Wtedy w RN była opozycja, a teraz prezesi robią co chcą
Wojciech
2019-03-22 13:22:47
A co nas obchodzi prywatna wojna redaktora z SSM. Zapomniał wół, jak cielęciem był? Ej panie były członku RN, który notabene miał bardzo ambiwalentny stosunek i nie angażował się zbytnio na posiedzeniach rady. Nudne to i żenujące, jak na redaktora.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ