Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (15.03.2019 r.)

Data publikacji: 2019-03-15 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-18 09:20

W odpowiedzi na stwierdzenie „wulkanu intelektu” PiS, czyli ministra Marka Suskiego (tego od Carycy Katarzyny), że nauczyciele zarabiają prawie tyle ile posłowie, Brudziński, określający siebie mianem „cichego i pokornego pracownika,” stwierdził: – Moja żona jest nauczycielką. Ile zarabia w szkole? Mniej niż ja, mniej niż pensja poselska i pana ministra Marka Suskiego – zadeklarował. Ale Suski miał w pewnej mierze rację, gdyż jak pisaliśmy, poseł Sławomir Nitras (PO) otrzymuje teraz pensję poselską w kwocie 2743 zł, czyli tyle, ile dobrze wynagradzany nauczyciel. Tyle że zmniejszone wynagrodzenie jest następstwem kary za pyskowanie wicemarszałkowi Terleckiemu.

* * *

Poseł Arkadiusz Marchewka (PO) stwierdził, że przekracza granicę naszego kraju z szybkością 120 km/godz., chociaż jest tam ograniczenie do czterdziestki. Ale widać, że parlamentarzyści z tego klubu nieco inaczej interpretują przepisy ruchu drogowego u naszych sąsiadów i niekiedy cofają także na autostradzie.

* * *

„Bezpartyjność jest oszustwem. Tak naprawdę to rozdawanie stanowisk i nieograniczone korzystanie z pieniędzy publicznych do nieustannego robienia kampanii wyborczej. Dlatego z wdzięcznością przyjęłam zaproszenie na listy wyborcze PiS, mając świadomość, że moja wiedza i doświadczenie polityczne, samorządowe, a przede wszystkim gospodarcze będzie bardzo użyteczne” – stwierdziła „niezależna” radna Małgorzata Jacyna-Witt. Przy okazji wyszło na jaw, że niedawno weszła w skład rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej, a jej mąż Marek wrócił na stanowisko prezesa spółki Polsteam Żegluga Szczecińska. Jednym słowem: „Rodzina na swoim”.

* * *

Minister środowiska odwołał z funkcji dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Wojciecha Zyskę, który był „hamulcowym” budowy drogi S3, jaka ma w przyszłości przebiegać przez teren parku. Jest to strategiczna inwestycja prowadząca do gazoportu i powstającego tunelu w tym mieście. Zyska jako ornitolog nie chciał tego zrozumieć, podobnie jak wielu innych rzeczy, o czym przez dwa lata jego rządów pisałem kilka razy. Szkopuł w tym, że Zyska na pytanie nie odpowiadał, żądając uzasadnienia powodów do zadawania pytań, powołując się na setki paragrafów. A jedno z prostych pytań brzmiało: ile pieniędzy publicznych włożył w budowę służbowej willi w parku dla swoich potrzeb?

* * *

Tydzień temu pisałem, że Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie potrafi zareklamować na swoich stronach internetowych lokali użytkowych do wynajęcia. Oczywiście zebrałem za to gromy od moich „miłośników”, ale spółdzielnia zareagowała i okazało się, że ma nie jeden, lecz więcej lokali do wynajęcia. Można? Można.

* * *

Pożegnalny mecz na starym stadionie miał być weselem, a okazał się stypą. Piłkarze Pogoni, mimo buńczucznych zapowiedzi, przegrali 0:3 z Zagłębiem Lubin i marzenia niektórych o europejskich pucharach nieco się odsunęły. Ale za trzy lata (jak będzie nowy stadion) Pogoń mistrzem świata?…

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do obłudy
2019-03-18 08:52:17
Rzecznikiem praw mieszkańców i obrońcą członków jest rada nadzorcza wybrana w białoruskich wyborach, na czele z babcią, która stoi na jej czele. Sterują RN prezesi, a nie odwrotnie.
ok
2019-03-15 16:14:38
Dla mnie coraz czestszym chwastem tygodnia jest to ze nie mozna wejsc na strone kuriera bo witryna zajmuje sie jakis amator. Moze jakis wpis o tym?
Obłuda
2019-03-15 13:40:16
Niepotrzebne wycieczki osobiste. Widać, że nadal nie rozumie Pan, że uprawia prywatę na łamach "Kuriera" i toczy tę swoją wojenkę z SSM bez żadnej żenady i skrupułów, wykorzystując swój swobodny dostęp do publikacji w gazecie. Brakuje tylko, żeby dla niepoznaki, okrzyknął się Pan rzecznikiem i obrońcą wszystkich członków SSM.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ