wtorek, 28 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (15.03.2019 r.)

Chwasty tygodnia (15.03.2019 r.)

Data publikacji: 2019-03-15 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-18 09:20
Wywietleń: 1952 380545

W odpowiedzi na stwierdzenie „wulkanu intelektu” PiS, czyli ministra Marka Suskiego (tego od Carycy Katarzyny), że nauczyciele zarabiają prawie tyle ile posłowie, Brudziński, określający siebie mianem „cichego i pokornego pracownika,” stwierdził: – Moja żona jest nauczycielką. Ile zarabia w szkole? Mniej niż ja, mniej niż pensja poselska i pana ministra Marka Suskiego – zadeklarował. Ale Suski miał w pewnej mierze rację, gdyż jak pisaliśmy, poseł Sławomir Nitras (PO) otrzymuje teraz pensję poselską w kwocie 2743 zł, czyli tyle, ile dobrze wynagradzany nauczyciel. Tyle że zmniejszone wynagrodzenie jest następstwem kary za pyskowanie wicemarszałkowi Terleckiemu.

* * *

Poseł Arkadiusz Marchewka (PO) stwierdził, że przekracza granicę naszego kraju z szybkością 120 km/godz., chociaż jest tam ograniczenie do czterdziestki. Ale widać, że parlamentarzyści z tego klubu nieco inaczej interpretują przepisy ruchu drogowego u naszych sąsiadów i niekiedy cofają także na autostradzie.

* * *

„Bezpartyjność jest oszustwem. Tak naprawdę to rozdawanie stanowisk i nieograniczone korzystanie z pieniędzy publicznych do nieustannego robienia kampanii wyborczej. Dlatego z wdzięcznością przyjęłam zaproszenie na listy wyborcze PiS, mając świadomość, że moja wiedza i doświadczenie polityczne, samorządowe, a przede wszystkim gospodarcze będzie bardzo użyteczne” – stwierdziła „niezależna” radna Małgorzata Jacyna-Witt. Przy okazji wyszło na jaw, że niedawno weszła w skład rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej, a jej mąż Marek wrócił na stanowisko prezesa spółki Polsteam Żegluga Szczecińska. Jednym słowem: „Rodzina na swoim”.

* * *

Minister środowiska odwołał z funkcji dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Wojciecha Zyskę, który był „hamulcowym” budowy drogi S3, jaka ma w przyszłości przebiegać przez teren parku. Jest to strategiczna inwestycja prowadząca do gazoportu i powstającego tunelu w tym mieście. Zyska jako ornitolog nie chciał tego zrozumieć, podobnie jak wielu innych rzeczy, o czym przez dwa lata jego rządów pisałem kilka razy. Szkopuł w tym, że Zyska na pytanie nie odpowiadał, żądając uzasadnienia powodów do zadawania pytań, powołując się na setki paragrafów. A jedno z prostych pytań brzmiało: ile pieniędzy publicznych włożył w budowę służbowej willi w parku dla swoich potrzeb?

* * *

Tydzień temu pisałem, że Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie potrafi zareklamować na swoich stronach internetowych lokali użytkowych do wynajęcia. Oczywiście zebrałem za to gromy od moich „miłośników”, ale spółdzielnia zareagowała i okazało się, że ma nie jeden, lecz więcej lokali do wynajęcia. Można? Można.

* * *

Pożegnalny mecz na starym stadionie miał być weselem, a okazał się stypą. Piłkarze Pogoni, mimo buńczucznych zapowiedzi, przegrali 0:3 z Zagłębiem Lubin i marzenia niektórych o europejskich pucharach nieco się odsunęły. Ale za trzy lata (jak będzie nowy stadion) Pogoń mistrzem świata?…

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

do obłudy
Rzecznikiem praw mieszkańców i obrońcą członków jest rada nadzorcza wybrana w białoruskich wyborach, na czele z babcią, która stoi na jej czele. Sterują RN prezesi, a nie odwrotnie.
2019-03-18 08:52:17
ok
Dla mnie coraz czestszym chwastem tygodnia jest to ze nie mozna wejsc na strone kuriera bo witryna zajmuje sie jakis amator. Moze jakis wpis o tym?
2019-03-15 16:14:38
Obłuda
Niepotrzebne wycieczki osobiste. Widać, że nadal nie rozumie Pan, że uprawia prywatę na łamach "Kuriera" i toczy tę swoją wojenkę z SSM bez żadnej żenady i skrupułów, wykorzystując swój swobodny dostęp do publikacji w gazecie. Brakuje tylko, żeby dla niepoznaki, okrzyknął się Pan rzecznikiem i obrońcą wszystkich członków SSM.
2019-03-15 13:40:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie