sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (1.03.2019 r.)

Chwasty tygodnia (1.03.2019 r.)

Data publikacji: 2019-03-01 07:01
Wywietleń: 2156 378195

Poseł Sławomir Nitras (PO) znowu w niełasce u marszałka sejmu, który obniżył mu wynagrodzenie za luty do kwoty 2743 zł. Jest to kara za to, że podobno w październiku ub. roku zwrócił się w obraźliwych słowach do Ryszarda „Hippisa” Terleckiego, który sam manierami i kulturą raczej nie grzeszy. 

* * *

Redaktor naczelny Radia Szczecin Przemysław Szymańczyk sam nazywa siebie pisowskim dziennikarzem i prowokuje, by inni rozmówcy  też go tak nazywali. Nie dał się jednak sprowokować w minioną środę wicemarszałek Jarosław Rzepa (PSL), i to nie tylko w „tym temacie”.

* * *

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Szczecinie miał się rozpocząć proces sześciu oszustów mieszkaniowych i czterech notariuszy (akt oskarżenia wpłynął w lipcu). Zachorował jednak Robert M., który w innej sprawie otrzymał w grudniu 2017 r. wyrok 20 miesięcy więzienia z zawieszeniem na pięć lat. Wówczas oświadczył, że tylko woził swoim porsche panamera osobę, która odsiaduje już wyrok w innej sprawie. Zapewne M. długo jeszcze będzie chorował, bo zmienić luksusową furę i piękną willę na ciemną celę (jako recydywista) to żadna przyjemność.

* * *

Radny PiS Dariusz Matecki zarzucił prezydenta Szczecina pytaniami dotyczącymi kandydatów na radnych. Chce wiedzieć, który z nich pracował w instytucjach podległych Urzędowi Miasta. Tupet Mateckiego („król” interpelacji) polega na tym, że sam w swoim oświadczeniu majątkowym nie podał, gdzie pracuje, a w większości rubryk wpisał „nie dotyczy”. Może zacząć robić porządki od siebie, a nie interesować się innymi?

* * *

Były prezydent Kołobrzegu (PO), a dziś członek zarządu województwa Janusz Gromek po uściśnięciu ręki działaczki PiS powiedział publicznie: „Ile dni będę musiał myć rękę po pisowskim brudzie?”. Potem zrozumiał, że nieco przesadził z dowcipem i przeprosił. Ale co to za obraza w porównaniu ze „zdradzieckimi mordami”.

* * *

Bartłomiej Sochański rozpoczął już kampanię wyborczą do europarlamentu, chociaż partia prezesa nie zgłosiła go jako kandydata. Plakaty Sochańskiego wiszą m.in. na ul. Santockiej, gdzie obwieszcza on, że startuje z hasłem „Dotrzymujemy obietnic”. Niestety, nie zawsze pan mecenas dotrzymuje słowa, co wiem najlepiej po sobie. 

* * *

Tydzień temu w tekście o Rewalu napisałem m.in.: „W dniu 2 grudnia 2016 r. (...)”. Internautka o nicku „ala66” przysłała mi maila: „Piękna urzędowa polszczyzna. (...) A wystarczyło drugiego grudnia. Ale pan Kwiatek lubi wytykać innym, ale nie sobie, i siedzieć nad morzem pisząc głodne teksty”. Może i piszę „głodne” teksty, ale mam odwagę się pod nimi podpisać, w przeciwieństwie do 66-letniej Ali. Biję się w piersi za urzędową polszczyznę i przyznaję sobie chwasta.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie