poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (2.08.2019 r.)

Chwasty tygodnia (2.08.2019 r.)

Data publikacji: 2019-08-02 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 22:13
Wywietleń: 1461 406228

„Zmieniamy plac Orła Białego” – takie tablice informacyjne pojawiły się w poniedziałek w tej okolicy. Tyle tylko że źle je zamontowano (vide: obok siedziby Muzeum Narodowego), bo ulicę Łaziebną przeniesiono na Koński Kierat i odwrotnie. Teraz cały plac jest dla pieszych (autom wjazd wzbroniony), którzy tu będą walić całymi rodzinami i spacerować. Łasztownia i Wały Chrobrego opustoszeją.

***

Rolnicy wybierali swoich przedstawicieli do Izb Rolniczych, którzy będą dbali o to, by nikt inny nie mógł nabyć ziemi w ich okolicy, chociaż ma do tego prawo. Piszę na ten temat już kilka miesięcy na przykładzie rolnika z Morynia, któremu tamtejsi przedstawiciele IR pokazali „gest Kozakiewicza”. Jan Kozak, przewodniczący IR w powiecie gryfińskim, obiecał dwa miesiące temu, że sprawie się przyjrzy. Puste słowa, bo do dziś z rolnikiem nie porozmawiał, chociaż obiecał.

***

Kiedyś szło się na studia po to, by nie iść do wojska. Dziś idzie się na studia, by ukończyć na kursie Legię Akademicką, której nie należy mylić z Cudzoziemską, gdzie są prawdziwi żołnierze, a nie ułani malowani na 14-dniowych kursach w ciepłych koszarach i otrzymujący stopień kaprala.

***

„Schabowy plus ziemniaki, plus surówka 9,90 zł” – takie potężne reklamy wiszą przed jednym z punktów gastronomicznych w Niechorzu. Ostrzegam, że nie warto wierzyć tej reklamie: zapłacimy nawet trzy razy więcej, ale dowiemy się o tym dopiero przy kasie. Tak poluje się na „jeleni”, bo to cena za 100 gram.

***

Naprzeciwko „tych schabowych” swój punkt z lodami uruchomiła Magda Gessler. Ponieważ są to lody z najwyższej półki (tak przynajmniej uważa pani Gessler), więc cena też jest słona. Za gałkę płacimy aż sześć zł, czyli o połowę drożej niż w innych lodziarniach.

***

Dziennikarz Radia Szczecin mówił w audycji do księdza: „wy”. Z czym to się kojarzy?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

chwast
wim i rozumiem. Z tym radiem to się zgadzam, to nie dziennikarze, to hieny pisowskie
2019-08-02 21:54:39
pasierb
Pierwsze primo: w Radiu Szczecin nie ma dziennikarzy. Są redaktorzy, sprawozdawcy, publicyści itp. funkcjonariusze Dobrej Zmiany Drugie, że się tak wyrażę, primo; a co to kogo obchodzi, jak kto mówi do księdza??? Patrząc na to, jak oni ludzi traktują, jak się wywyższają, to zamiast tego "wy" cisną się na usta liczne epitety. Co zaś do skojarzeń, to Wy, Kwiatkowski, wicie-rozumicie najlepiej
2019-08-02 19:33:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie