sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (26.07.2019 r.)

Chwasty tygodnia (26.07.2019 r.)

Data publikacji: 2019-07-26 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-31 08:41
Wywietleń: 1641 405043

Rekrutacja do szkół średnich w Szczecinie zakończy się 12 sierpnia. Podobnie jest w Polsce, z wyjątkiem tych miast, gdzie rządzą prezydenci z dobrej zmiany. Tam problemów nie ma (?). Taki los zgotowała uczniom wiecznie uśmiechnięta minister, która awansowała w nagrodę do Brukseli. Maciej Kopeć, wiceminister oświaty z naszego regionu, też twierdzi, że wszystko jest w porządku. A co ma powiedzieć, że dzieci nie mają wakacji przez bałagan, jaki zgotowało im ministerstwo? Ciąg dalszy we wrześniu, kiedy lekcje będą odbywały się w 34-36-osobowych klasach w świetlicach, na korytarzach i zakończą niekiedy po godz. 17.

* * *

Rządząca partia zapowiada po wyborach repolonizację mediów, które nie zawsze mają linię zgodną z poglądami prezesa. Tyle że spółki Skarbu Państwa i ministerstwa zamieszczają całostronicowe reklamy chociażby w mediach niemieckich, które chcą w przyszłości zrepolonizować. „Wolna Europa” znowu zacznie nadawać z Monachium, a Ministerstwo Kultury kupi zagłuszarki?

* * *

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP otrzymała 100 tys. zł dotacji od marszałka województwa, który pewnie nawet nie wie, że stanica w Binowie jest w ruinie i od lat nikt tam nie wypoczywa. Podobnie jak w nadmorskiej Pogorzelicy, gdzie harcerza z naszego regionu nie widziano od lat. Jest to po prostu prywatny ośrodek wypoczynkowy – o czym piszę od lat, ale marszałek go dotuje.

* * *

Jest problem z projektem dotyczącym nowych promów – oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. A jeszcze nie tak dawno poseł Krzysztof Zaremba twierdził, że wszystko jest OK. Komu wierzyć?

* * *

W Szczecinie mamy eksperyment polegający na tym, że trzypasmowe ronda zostaną dwupasmowymi, co podobno ma ułatwić z nich zjazd. A czego uczą na kursach i policja nie reaguje? Wystarczy popatrzeć, jak na placu Grunwaldzkim samochody nauki jazdy jeżdżą po lewej stronie ronda z szybkością 30 km/godz. Ciekawe, jak teraz będą tam się poruszały?

* * *

W parku Kasprowicza przed wejściem do prywatnej restauracji, do której powadziło nielegalne wejście, miasto ustawiło płotek zamykający wejście po trawniku. Po chwili nieznane właścicielowi lokalu „krasnoludki” zdemontowały przęsło i ustawiły tablicę reklamującą lokal. Ciekawe, kto to uczynił, bo zapewne nie konkurencja.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

qqq
tw gejmsa lustracja nie dotyczy??? czy też problem rozwiąże się w sposób biologiczny również jego odrażających manipulacji jak choćby ostatnio z krzyżem, na Grunwaldzkim, który podobno rozleciał się jakiemuś lewakowi w rękach, choć był regularnie konserwowany i wymieniany co dwa lata, ale przecież oni zniszczyć wszystko co polskie, religijnie i tradycyjne...
2019-07-31 00:18:58
mają stres
A to, że od początku wakacji żyją w stresie dzieci i rodzice to nie jest problem? Kiedyś dzieci kończyły szkołę i wiedziały gdzie dalej będą się uczyły, a teraz juz miesiąc czekają, by się tego dowiedzieć. Takie wakacje zafundowała im Zalewska
2019-07-28 07:46:50
Dzieci nie mają wakacji?
Piramidalna bzdura! Autor nie ma zielonego pojęcia o tym, na czym polega rekrutacja do szkół. Od bardzo wielu lat jest tak, że są konkretne terminy, w których się ogłasza wyniki pierwszego naboru, a później drugiego. I zawsze jest to podczas wakacji. Dzieci mogą sprawdzić wyniki online. Później składają oryginały dokumentów w szkole, do której się dostały i tyle. Jeden wakacyjny dzień na to poświęcą. A przecież w tym roku wakacje zaczęły się wcześniej, więc żadna strata.
2019-07-27 13:40:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie