czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (26.07.2019 r.)

Chwasty tygodnia (26.07.2019 r.)

Data publikacji: 2019-07-26 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-31 08:41
Wywietleń: 936 405043

Rekrutacja do szkół średnich w Szczecinie zakończy się 12 sierpnia. Podobnie jest w Polsce, z wyjątkiem tych miast, gdzie rządzą prezydenci z dobrej zmiany. Tam problemów nie ma (?). Taki los zgotowała uczniom wiecznie uśmiechnięta minister, która awansowała w nagrodę do Brukseli. Maciej Kopeć, wiceminister oświaty z naszego regionu, też twierdzi, że wszystko jest w porządku. A co ma powiedzieć, że dzieci nie mają wakacji przez bałagan, jaki zgotowało im ministerstwo? Ciąg dalszy we wrześniu, kiedy lekcje będą odbywały się w 34-36-osobowych klasach w świetlicach, na korytarzach i zakończą niekiedy po godz. 17.

* * *

Rządząca partia zapowiada po wyborach repolonizację mediów, które nie zawsze mają linię zgodną z poglądami prezesa. Tyle że spółki Skarbu Państwa i ministerstwa zamieszczają całostronicowe reklamy chociażby w mediach niemieckich, które chcą w przyszłości zrepolonizować. „Wolna Europa” znowu zacznie nadawać z Monachium, a Ministerstwo Kultury kupi zagłuszarki?

* * *

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP otrzymała 100 tys. zł dotacji od marszałka województwa, który pewnie nawet nie wie, że stanica w Binowie jest w ruinie i od lat nikt tam nie wypoczywa. Podobnie jak w nadmorskiej Pogorzelicy, gdzie harcerza z naszego regionu nie widziano od lat. Jest to po prostu prywatny ośrodek wypoczynkowy – o czym piszę od lat, ale marszałek go dotuje.

* * *

Jest problem z projektem dotyczącym nowych promów – oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. A jeszcze nie tak dawno poseł Krzysztof Zaremba twierdził, że wszystko jest OK. Komu wierzyć?

* * *

W Szczecinie mamy eksperyment polegający na tym, że trzypasmowe ronda zostaną dwupasmowymi, co podobno ma ułatwić z nich zjazd. A czego uczą na kursach i policja nie reaguje? Wystarczy popatrzeć, jak na placu Grunwaldzkim samochody nauki jazdy jeżdżą po lewej stronie ronda z szybkością 30 km/godz. Ciekawe, jak teraz będą tam się poruszały?

* * *

W parku Kasprowicza przed wejściem do prywatnej restauracji, do której powadziło nielegalne wejście, miasto ustawiło płotek zamykający wejście po trawniku. Po chwili nieznane właścicielowi lokalu „krasnoludki” zdemontowały przęsło i ustawiły tablicę reklamującą lokal. Ciekawe, kto to uczynił, bo zapewne nie konkurencja.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

qqq
tw gejmsa lustracja nie dotyczy??? czy też problem rozwiąże się w sposób biologiczny również jego odrażających manipulacji jak choćby ostatnio z krzyżem, na Grunwaldzkim, który podobno rozleciał się jakiemuś lewakowi w rękach, choć był regularnie konserwowany i wymieniany co dwa lata, ale przecież oni zniszczyć wszystko co polskie, religijnie i tradycyjne...
2019-07-31 00:18:58
mają stres
A to, że od początku wakacji żyją w stresie dzieci i rodzice to nie jest problem? Kiedyś dzieci kończyły szkołę i wiedziały gdzie dalej będą się uczyły, a teraz juz miesiąc czekają, by się tego dowiedzieć. Takie wakacje zafundowała im Zalewska
2019-07-28 07:46:50
Dzieci nie mają wakacji?
Piramidalna bzdura! Autor nie ma zielonego pojęcia o tym, na czym polega rekrutacja do szkół. Od bardzo wielu lat jest tak, że są konkretne terminy, w których się ogłasza wyniki pierwszego naboru, a później drugiego. I zawsze jest to podczas wakacji. Dzieci mogą sprawdzić wyniki online. Później składają oryginały dokumentów w szkole, do której się dostały i tyle. Jeden wakacyjny dzień na to poświęcą. A przecież w tym roku wakacje zaczęły się wcześniej, więc żadna strata.
2019-07-27 13:40:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie