sobota, 04 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (19.07.2019 r.)

Chwasty tygodnia (19.07.2019 r.)

Data publikacji: 2019-07-19 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 08:25
Wywietleń: 1517 403470

Pięć aktów oskarżenia i pozew cywilny złożył do sądu radny PiS Dariusz Matecki za rzekome pomówienia, zniewagi i kłamstwa, jakich dopuścili się wobec niego posłowie PO i dziennikarze, m.in. Tomasz Lis. Przed budynkiem sądu Matecki zwołał konferencję prasową, by poinformować o tym cały świat. Z boku patrząc, zakrawa to trochę na tzw. pieniactwo sądowe…

***

Minął już prawie miesiąc wakacji, a tysiące absolwentów podstawówek i gimnazjów ich nie mają, gdyż żyją w stresie, bo do żadnej szkoły się nie dostali. Zapewne jest to jedna z przyczyn słabego „obłożenia” miejsc noclegowych na Wybrzeżu, gdyż w przeszłości tak słabo jeszcze nie było.

***

W Świnoujściu wyciągnięto z basenu portowego minę z okresu II wojny światowej. Ewakuowano pół miasta, wstrzymano ruch na torze wodnym i wywieziono ją na morski poligon. Wielu mieszkańców pamięta, jak taką minę rozbrajał za pomocą „Poradnika minera” w swoim gabinecie nieżyjący już prezydent Stanisław Możejko i nikt życia w mieście nie zakłócił.

***

Na ulicy Wojska Polskiego w Pogorzelicy obowiązuje strefa płatnego parkowania. Na potężnej tablicy informacyjnej czytamy, że przez całą dobę siedem dni w tygodniu, a na parkomacie, że jedynie od godz. 9 do 20. Odpowiedzialny za ten bałagan gminny urzędnik ma dobre samopoczucie. Do sprawy powrócę za tydzień.

***

Bartosz Arłukowicz (PO) jako były minister zdrowia cztery lata temu miał „nie dochować staranności w formułowaniu opinii o działalności lekarzy rodzinnych” oraz „naruszyć godność zawodu przez przedstawianie negatywnego wizerunku lekarzy”. Sąd Dyscyplinarny Wojskowej Izby Lekarskiej (bo „cywilna” nie chciała się sprawą zajmować) ukarał go upomnieniem. Radio Szczecin pokazało twarz ministra zakrytą czarnym paskiem i określiło jako Bartosza A., niczym groźnego przestępcę. Teraz sprawą dziennikarza zajmie się normalny sąd cywilny, gdzie poseł skierował pozew.

***

W tym samym radiu szef lokalnych struktur SLD Dariusz Wieczorek stwierdził, że nie wierzy, by Radio Szczecin trzymało kciuki za sukces opozycji. Też się zgadzam z tą opinią.

***

Biuro Obsługi Interesantów Strefy Płatnego Parkowania w Międzyzdrojach czynne jest jedynie od godz. 8 do 14, chociaż za parkowanie płacimy od 8 do 22. Ale urzędnicy też ludzie i na plaży muszą poleżeć.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

konc
Ten "pisowski" dziennikarz to trochę szerszy i poważniejszy problem. Zahacza o system kształcenia dziennikarzy , zresztą w lokalnym systemie to tatuś i mamusia przygotowują do zawodu , a "dzieci swoich rodziców" po prostu są jakie są.
2019-07-19 07:47:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie