środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (12.07.2019 r.)

Chwasty tygodnia (12.07.2019 r.)

Data publikacji: 2019-07-12 07:00
Wywietleń: 1935 402243

Największa wpłata (25 tys. zł) od darczyńców z Pomorza Zachodniego na ubiegłoroczne wybory do samorządu pochodziła od Małgorzaty Sochańskiej, żony kandydata PiS na prezydenta Szczecina. Na drugim miejscu plasuje się Małgorzata Bojarska (23,67 tys. zł) – dyrektor biura zarządu powiatowego PiS w Stargardzie i stargardzkiego biura poselskiego posła na Sejm RP Michała Jacha. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Piętka, członek zarządu Enei, który przelał 15 tys. zł.

* * *

Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że Tomasz L. oskarżony o połamanie drewnianego krzyża na placu Grunwaldzkim jest niewinny. Stary spróchniały krzyż rozsypał mu się w rękach. Mecenas Sochański wnosił o wymierzenie mu kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności i potrącenie 15 procent wynagrodzenia na Fundusz Kościelny i renowację zabytków sakralnych. Do tego orzeczenie zakazu przebywania w pobliżu miejsc kultu religijnego oraz uroczystości religijnych. Czyli kościoły miałby omijać szerokim łukiem.

* * *

Jeden z dziwnowskich rybaków opowiedział mi, że jak widzi na okolicznych smażalniach napis „flądra z porannego połowu” to się śmieje, gdyż rybacy tej ryby ostatnio nie łowili. Podobne naciąganie klientów to zapraszanie ich na świeżego dorsza, którego w Bałtyku już się prawie nie łowi. Sprzedaje się mrożonego.

* * *

Po Niechorzu i Rewalu kursuje „Kolejka retro”, czyli dwa wagony z turystami, które ciągnie traktor. Prowadzący ten pojazd jedzie dosyć wolno i najczęściej środkiem ulicy, przez co blokuje ruch. Ma jeszcze inną przywarę: jak omija inne pojazdy, to nie używa kierunkowskazów, co jest już niebezpieczne. Zauważyło to już wielu kierowców.

* * *

Nie ma najlepszej opinii ośrodek kolonijny „Leśny raj” w Pogorzelicy, na który skarżą się do rodziców wypoczywające tam dzieci. Wiele zastrzeżeń budzi stan sanitarny obiektów i warunki wypoczynku. Podobne skargi były w ub. roku i jak się okazuje, właściciele „raju” niewiele się nimi przejęli. W piątek mają ponoć doprowadzić ośrodek do stanu używalności. Zobaczymy, czy się uda…

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie