środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (12.07.2019 r.)

Chwasty tygodnia (12.07.2019 r.)

Data publikacji: 2019-07-12 07:00
Wywietleń: 1371 402243

Największa wpłata (25 tys. zł) od darczyńców z Pomorza Zachodniego na ubiegłoroczne wybory do samorządu pochodziła od Małgorzaty Sochańskiej, żony kandydata PiS na prezydenta Szczecina. Na drugim miejscu plasuje się Małgorzata Bojarska (23,67 tys. zł) – dyrektor biura zarządu powiatowego PiS w Stargardzie i stargardzkiego biura poselskiego posła na Sejm RP Michała Jacha. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Piętka, członek zarządu Enei, który przelał 15 tys. zł.

* * *

Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że Tomasz L. oskarżony o połamanie drewnianego krzyża na placu Grunwaldzkim jest niewinny. Stary spróchniały krzyż rozsypał mu się w rękach. Mecenas Sochański wnosił o wymierzenie mu kary sześciu miesięcy ograniczenia wolności i potrącenie 15 procent wynagrodzenia na Fundusz Kościelny i renowację zabytków sakralnych. Do tego orzeczenie zakazu przebywania w pobliżu miejsc kultu religijnego oraz uroczystości religijnych. Czyli kościoły miałby omijać szerokim łukiem.

* * *

Jeden z dziwnowskich rybaków opowiedział mi, że jak widzi na okolicznych smażalniach napis „flądra z porannego połowu” to się śmieje, gdyż rybacy tej ryby ostatnio nie łowili. Podobne naciąganie klientów to zapraszanie ich na świeżego dorsza, którego w Bałtyku już się prawie nie łowi. Sprzedaje się mrożonego.

* * *

Po Niechorzu i Rewalu kursuje „Kolejka retro”, czyli dwa wagony z turystami, które ciągnie traktor. Prowadzący ten pojazd jedzie dosyć wolno i najczęściej środkiem ulicy, przez co blokuje ruch. Ma jeszcze inną przywarę: jak omija inne pojazdy, to nie używa kierunkowskazów, co jest już niebezpieczne. Zauważyło to już wielu kierowców.

* * *

Nie ma najlepszej opinii ośrodek kolonijny „Leśny raj” w Pogorzelicy, na który skarżą się do rodziców wypoczywające tam dzieci. Wiele zastrzeżeń budzi stan sanitarny obiektów i warunki wypoczynku. Podobne skargi były w ub. roku i jak się okazuje, właściciele „raju” niewiele się nimi przejęli. W piątek mają ponoć doprowadzić ośrodek do stanu używalności. Zobaczymy, czy się uda…

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie