Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (29.03.2019 r.)

Data publikacji: 2019-03-29 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-04 23:00

„Wiadomości” TVP nadały wypowiedź nauczycielki ze szczecińskiej SP nr 1, która powiedziała: „Podwyżka była satysfakcjonująca, jestem zadowolona z tych podwyżek, oczywiście zawsze może być lepiej, ale nie narzekajmy, jest OK”. Wypowiedź miała sugerować, że część środowiska pedagogów jest przeciwna strajkowi. Sama zainteresowana, na którą oburzyło się jej środowisko, zareagowała i napisała na FB: „Wywiadu udzielałam w ubiegłym roku do lokalnej telewizji. Jest on wyrwany z kontekstu i został teraz wykorzystany przez TVP bez mojej wiedzy i zgody. Jest to manipulacja i propaganda ze strony telewizji”. Nic dodać, nic ująć.

* * *

– W UE będę chciała forsować interesy polskich przedsiębiorców – powiedziała kandydatka PiS do Brukseli, radna sejmiku i członek rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej Małgorzata Jacyna-Witt. Jak była radną miejską, to tak „popierała” lokalnego dealera samochodów, że ten przez lata nie mógł rozbudować swojej stacji i zatrudnić nowych ludzi. Teraz „poprze” go w Europie?

* * *

Prokuratorowi rejonowemu w Szczecinie nie spodobała się decyzja o zgodzie radnych na sprzedaż piwa na nadodrzańskich bulwarach w Szczecinie. W imię bezpieczeństwa chce jej unieważnienia. Zacierają ręce właściciele tamtejszych pubów i restauracji, którzy za piwo kasują trzy-cztery razy więcej niż w sklepie.

* * *

Edyta Łongiewska-Wijas, radna Koalicji Obywatelskiej, protestuje przeciwko nowym lokalom gastronomicznym na nadodrzańskim bulwarze. Stwierdziła: „Prywatyzacja coraz większych przestrzeni miejskich powoduje w nich zanik poczucia wspólnotowości. W sprywatyzowanych przestrzeniach mamy bowiem do czynienia z przypadkowym i zatomizowanym zbiorem jednostek, które w większości słabo identyfikują się z danym miejscem, będąc ponadto zmuszone zawsze za tę obecność zapłacić”. Podobno przetłumaczenie tego na język polski niebawem nastąpi.

* * *

Miejski król złożonych interpelacji i zapytań (mądrych i niemądrych – tych drugich więcej), radny PiS Dariusz Matecki, protestował przeciwko planowanej podwyżce cen wywozu śmieci. Tyle tylko że – jak się okazało w telewizyjnej dyskusji – radny nie znał zasad podwyżek opłat, które ustaliło Ministerstwo Środowiska, co wytłumaczył mu Dawid Krystek z SLD. Mateckiego „zatkało jak kakao”. Potem znowu się ośmieszył nieznajomością prawa oświatowego, gdyż zgłosił się jako łamistrajk do przeprowadzania egzaminów w szkołach, ale do tego trzeba być czynnym nauczycielem.

* * *

Prezesi Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej znowu otrzymali podwyżki pensji (znów się czepiam?). Poprzednia podwyżka była w sierpniu 2017 roku, ale widocznie była za mała. Dziś prezesi zarabiają więcej niż ministrowie, tylko ile – tego rada nadzorcza (pod przewodnictwem Barbary Próchnickiej), która przegłosowała uchwałę jednogłośnie, nie podaje. Bo prezesi zakazali?

* * *

Na szczecińskim podzamczu wmurowano kamień węgielny pod budowę hotelu Ibis Styles, w którym będzie mogło zamieszkać 320 gości. Powstanie także 58 apartamentów. W podziemiu hotelu będzie „aż” 24 miejsc parkingowych. Inni będą parkowali na parkingu Park and drive w Dąbiu?

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@lokator
2019-04-01 20:19:56
Widzę, że do ciebie, to jak grochem o ścianę.😖😱
lokator
2019-04-01 13:07:16
Przyznali sobie podwyżki większe niż mają wynagrodzenie miesięczne nauczyciele. Bo IM SIĘ NALEŻAŁO?! Za co? 16-18 tysięcznie miesięcznie z naszych pieniędzy.
@Lokator
2019-03-31 09:53:34
Widzę, że nie rozumiesz. Nikt nie neguje tego, że w SSM dzieją się różne dziwne rzeczy. Prywata Kwiatkowskiego, w tym przypadku objawia się tym, że krytyczne artykuły pisze tylko o SSM, której jest członkiem i jego to wszystko dotyczy i nie interesuje go to, co dzieje się w innych szczecińskich SM, a dzieje się na pewno wiele i interesować się powinien z racji wykonywanego zawodu.
Lokator
2019-03-30 15:23:21
3 tysięcy podwyżki i 17 miesięcznie. To jest czepianie się? To z naszych spółdzelców pieniędzy te podwyżki, a nie babci Próchnickiej. To nie prywatna, a dojenie ludzi
👎
2019-03-29 19:56:51
Panie Kwiatkowski. Pan się nie czepiasz. Pan w dalszym ciągu odwalasz prywatę bez żadnych zahamowań i nie potrafisz albo nie chcesz Pan tego zrozumieć.
Do Wojciecha
2019-03-29 12:31:38
Chcemy wiedzieć? - to znaczy kto chce wiedzieć. Anonimom nie odpowiada się na pytania.
Wojciech
2019-03-29 12:20:06
Nie rozczarował mnie redaktor, ale... Ech Kwiatkowski Kwiatkowski, masz rację, czepiasz się. Chwastami są czasem twoje artykuły. Dlaczego nie startowałeś na prezesa SSM, jak było postępowanie konkursowe? Za cienki byłeś? A tak, miałbyś ministerialną pensję, a jesteś tylko podrzędnym redaktorem lokalnej gazety, a skoro tak to chcemy wiedzieć, ile zarabiasz - bo: jako czytelnik papierowej wersji KS mam prawo wiedzieć ile to jest, czy mylę się? W końcu to dzięki osobom kupującym otrzymujesz m.in. wynagrodzenie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ