Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (18.10.2019 r.)

Data publikacji: 2019-10-18 14:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 11:49

Na dwa tygodnie „chwasty” ucichły, by nie być posądzonym przez startujących w wyborach, że krytykuję jednych, a zapominam o drugich. Wybory minęły i żyjemy w nowej rzeczywistości, która także będzie ciekawa. Wybory do Senatu przegrała „najmężniejsza z mężnych”, czyli Małgorzata Jacyna-Witt – jak określił ją Joachim Brudziński. Uzyskała jedynie 78 tys. głosów, a prof. Tomasz Grodzki 150 tys. Po przegranej pogratulowała rywalowi, a potem stwierdziła: „Jednomandatowe okręgi wyborcze są dobre w demokracji dojrzałej, nie u nas”. Wychodzi więc na to, że głosujący wybrali niewłaściwego senatora…

***

– PO wykazało się dużą bezczelnością, że przyjeżdża tu na Pomorze Zachodnie, które było przez nią upodlone pod wieloma względami – tak określił z wrodzoną sobie kulturą i taktem były już poseł PiS Krzysztof Zaremba, komentując wizytę w Szczecinie przed wyborami posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Potem dodał, że działacze Platformy mają kłopot z intelektualnym łapaniem rzeczywistości. Kłopot mieli także wyborcy PiS, gdyż na Zarembę nie postawili.

***

Zlikwidowano płatne miejsca parkingowe na ul. Narutowicza w Szczecinie wzdłuż budynku sądu. Parkujące samochody nikomu tu nie przeszkadzały z wyjątkiem urzędników, którzy podjęli taką decyzję. Mecenas Włodzimierz Łyczywek skomentował to krótko i dosadnie, ale ja nie mam odwagi tego powtórzyć.

***

W Szczecinie powstanie tak długo oczekiwany aquapark, w którym będzie kilkanaście saun. – To będzie najnowocześniejsze saunarium na świecie – zachwalał projektant szczecińskiego parku wodnego Fabryka Wody. Faktycznie, że będzie, tylko po co komu to potrzebne? Patrząc na wizualizację to przyznam, że takich saun to nawet szejkowie nie mają. Bo ile można przebywać w saunie? Maksimum 30 minut, więc wystarczyłoby trzy klasyczne: sucha, turecka i mokra. A powstaną na trzech poziomach (!!!): wulkaniczna, rajska wyspa, słowiańska bania, pustynna, hamman, havana, marynistyczna, origami, cesarska, kinowa różana i wiele innych. Będzie także sauna dla VIP-ów. Wizualizacja wzbudza naprawdę podziw. Tylko kto zapłaci za ich ogrzanie?

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

typ
2019-10-19 11:48:03
co do Fabryki Wody, to pytanie nie "kto zapłaci" lecz: "kto zarobi"! Bo zapłaci miasto Szczecin, czyli ja, pan i pani też! A przy tak rozrzutnym planowaniu należy oczekiwać szybkiej upadłości. Więc zasadne pytanie czyj znajomek musi szybko upłynnić dużo instalacji grzewczych... Może Banaś sprawdzi? Swój chłop z niego! Wprawdzie dla niektórych tylko, aleć zawsze ;)
typ
2019-10-19 11:40:26
Kwiatkowski jak Macierewicz - z szafy wypuszczony po wyborach :)) Co zaś do przegranej Jacyny, to naród wybrał wybrał właściwego senatora. Niedojrzałe osobowościowo i cynicznie przejrzałe odesłał na oślą łączkę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ