sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (18.10.2019 r.)

Chwasty tygodnia (18.10.2019 r.)

Data publikacji: 2019-10-18 14:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19 11:49
Wywietleń: 1209 422974

Na dwa tygodnie „chwasty” ucichły, by nie być posądzonym przez startujących w wyborach, że krytykuję jednych, a zapominam o drugich. Wybory minęły i żyjemy w nowej rzeczywistości, która także będzie ciekawa. Wybory do Senatu przegrała „najmężniejsza z mężnych”, czyli Małgorzata Jacyna-Witt – jak określił ją Joachim Brudziński. Uzyskała jedynie 78 tys. głosów, a prof. Tomasz Grodzki 150 tys. Po przegranej pogratulowała rywalowi, a potem stwierdziła: „Jednomandatowe okręgi wyborcze są dobre w demokracji dojrzałej, nie u nas”. Wychodzi więc na to, że głosujący wybrali niewłaściwego senatora…

***

– PO wykazało się dużą bezczelnością, że przyjeżdża tu na Pomorze Zachodnie, które było przez nią upodlone pod wieloma względami – tak określił z wrodzoną sobie kulturą i taktem były już poseł PiS Krzysztof Zaremba, komentując wizytę w Szczecinie przed wyborami posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Potem dodał, że działacze Platformy mają kłopot z intelektualnym łapaniem rzeczywistości. Kłopot mieli także wyborcy PiS, gdyż na Zarembę nie postawili.

***

Zlikwidowano płatne miejsca parkingowe na ul. Narutowicza w Szczecinie wzdłuż budynku sądu. Parkujące samochody nikomu tu nie przeszkadzały z wyjątkiem urzędników, którzy podjęli taką decyzję. Mecenas Włodzimierz Łyczywek skomentował to krótko i dosadnie, ale ja nie mam odwagi tego powtórzyć.

***

W Szczecinie powstanie tak długo oczekiwany aquapark, w którym będzie kilkanaście saun. – To będzie najnowocześniejsze saunarium na świecie – zachwalał projektant szczecińskiego parku wodnego Fabryka Wody. Faktycznie, że będzie, tylko po co komu to potrzebne? Patrząc na wizualizację to przyznam, że takich saun to nawet szejkowie nie mają. Bo ile można przebywać w saunie? Maksimum 30 minut, więc wystarczyłoby trzy klasyczne: sucha, turecka i mokra. A powstaną na trzech poziomach (!!!): wulkaniczna, rajska wyspa, słowiańska bania, pustynna, hamman, havana, marynistyczna, origami, cesarska, kinowa różana i wiele innych. Będzie także sauna dla VIP-ów. Wizualizacja wzbudza naprawdę podziw. Tylko kto zapłaci za ich ogrzanie?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

typ
co do Fabryki Wody, to pytanie nie "kto zapłaci" lecz: "kto zarobi"! Bo zapłaci miasto Szczecin, czyli ja, pan i pani też! A przy tak rozrzutnym planowaniu należy oczekiwać szybkiej upadłości. Więc zasadne pytanie czyj znajomek musi szybko upłynnić dużo instalacji grzewczych... Może Banaś sprawdzi? Swój chłop z niego! Wprawdzie dla niektórych tylko, aleć zawsze ;)
2019-10-19 11:48:03
typ
Kwiatkowski jak Macierewicz - z szafy wypuszczony po wyborach :)) Co zaś do przegranej Jacyny, to naród wybrał wybrał właściwego senatora. Niedojrzałe osobowościowo i cynicznie przejrzałe odesłał na oślą łączkę.
2019-10-19 11:40:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie