Czwartek 16 września 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (14.04.2017)

Data publikacji: 2017-04-14 10:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-15 09:29
Wybory w Stargardzie wygrał bezpartyjny wiceprezydent miasta Rafał Zając, który zdobył aż 87 procent poparcia i wyprzedził kandydata PiS Ireneusza Rogowskiego, który – mimo wsparcia „warszawki” – z panią premier na czele – zdobył jedynie 10,7 procent głosów. Po przegranych wyborach działacze partii prezesa triumfowali, mówiąc, że uzyskali 6-krotną przewagę nad kandydatką PO Zofią Ławrynowicz.

* * *

Szczecińscy radni są oburzeni, że będą musieli przez święta przeczytać prawie 1200 stron uchwały regulującej sprawy reklam w mieście. Radny Marek Duklanowski pytał, kto za nią zagłosuje skoro nawet jej nie przeczyta? Panie radny, nie takie uchwały rajcy przegłosowywali nie wiedząc za czym głosują, jak chociażby za likwidacją przychodni przy Staromłyńskiej, czy też szkoły przy ul. Grodzkiej. Na komisjach także tłoku nie ma, więc po co te obawy?

* * *

Redaktor naczelny Radia Szczecin Przemysław Szymańczyk wygłaszał monolog w audycji „Pod krawatem” na co Barbara Nowacka, współprzewodnicząca Twojego Ruchu, stwierdziła: – Ciszę się, że to wywiad z panem. Potem po kolejnym wykładzie prowadzącego rzekła: „To hańbiące dla dziennikarza nie rozumieć i udawać”.

* * *

W przedszkolu w Niechorzu oddano do użytku nową łazienkę. Jak czytamy na stronach internetowych gminy, otwarcie zaszczycili goście w osobie wójta i urzędników gminnych. Nie podano tylko, czy pan wójt dokonał symbolicznego umycia rąk, czy też może czegoś poważniejszego.

* * *

Mariusz K., czołowy alimenciarz z naszego regionu (300 tys. zł zaległości) nie stawił się w sądzie w Gryfinie, gdyż grozi mu bezwzględna odsiadka 16 miesięcy. Jako usprawiedliwienie przysłał skierowanie na badania lekarskie do szpitala na g. 15, chociaż wokanda w Gryfinie była o g. 11.
Jak długo człowiek z wyrokami będzie kpił sobie z Temidy? Pytanie w tej sprawie wysłałem do ministra sprawiedliwości, który zapowiedział walkę z tego typu przestępcami.

* * *

Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego wokół Jeziora Czajczego wycięto wiele dorodnych drzew. W opisie WPN czytamy, że ekosystem wokół jeziora „jest konieczny dla utrzymania równowagi przyrodniczej. Charakteryzuje się bogactwem fauny i flory”. Teraz trzeba poprawić na „charakteryzował się”.

Mirosław KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Barman
2017-04-15 09:20:09
Nawet knajpy razem z Bachorzem nie potrafił poprowadzić. Ale jest wierny linii partii wiei po co papiery
qweert
2017-04-14 16:14:01
zdaje się, że Szymańczyk nie ma wykształcenia pozwalającego na zajmowanie takiego stanowiska, jakie zajmuje... Przynajmniej nigdzie nie znalazłem informacji o poziomie jego wykształcenia. Chyba nie odbiega od Misiewicza. PiSowska zasada: jeśli nie spełniasz kryteriów - zmień kryteria!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ