sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (07.04.2017)

Chwasty tygodnia (07.04.2017)

Data publikacji: 2017-04-07 06:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-07 06:31
Wywietleń: 2309 234787

PiS wyłonił już kandydata na prezydenta Szczecina i jak zapewniają działacze partii będzie to bardzo dobry kandydat, który przywróci Szczecin do grona najlepszych miast w Polsce. Kto to jest? Wiadomo tylko, że nie kobieta i na pewno nie sam Prezes. Radny PO Łukasz Tyszler powiedział, że jego partia ma kilkunastu kandydatów, z których wybierze najlepszego. Czyżby jakość przeszła w ilość?

***

Na następny program proszę umówić się z samym sobą i zrobić wywiad – rzekła posłanka PO Magdalena Kochan do redaktora naczelnego Radia Szczecin Przemysława Szymańczyka, który zadając pytanie, reklamował dokonania polskiego rządu.

***

Dziś (piątek) rozpoczyna się proces rolników z Pyrzyc oskarżonych o ustawianie przetargów. Edward Kosmal, szef rolniczej „Solidarności” wydał już wyrok, stwierdzając, że nie było to żadne ustawianie. Faktycznie, bo jeżeli ktoś przebija tylko raz cenę wywoławczą i wygrywa, a po chwili czyni tak samo następny uczestnik – to było wszystko OK, a prokurator się czepia.

***

Arkadiusz Bona to człowiek, który wspólnie z najmądrzejszą szczecińską radną zwołał konferencję prasową, by oświadczyć, że złożyli wniosek do prokuratora o ściganie winnych zapadającej się mariny na Wyspie Grodzkiej. Kim jest Bona? – tego nie wiem, ale zacytuję jego własny wpis na jego stronie fb. Brzmi następująco: „Drogi Facebooku. Cóż mam Ci powiedzieć? Zablokowałeś mnie na kilka dni i jesteś zadowolony? Rzekomo w moim poście po zamachu w Londynie szerzyłem nienawiść rasową i wzywałem do niepokojów religijnych. Zaszantażowałeś mnie, że jeśli usunę swój post to ty przywrócisz mi funkcjonalności konta – natychmiast… nie uległem. Rozumiem, że namawiających się na Twoich stronach do ataków na niewinnych ludzi wyznawców pewnej znanej religii zawieszasz w podobnym trybie?”. Bez komentarza.

***

Apteka „Centrum Zdrowia” w Policach przy ul. Wróblewskiego nie udziela przez telefon informacji o cenach leków. Jak nam powiedział stanowczo mężczyzna, który odebrał telefon, „bo taka jest polityka firmy”. Na szczęście w innych aptekach tej sieci nie realizują polityki tego pana i informacji chętnie udzielają.

***

Na osiedlu Kaliny w Szczecinie pojawiły się setki ulotek, w których anonimowi „pośrednicy” proponują kupno i zamianę mieszkania. Można domniemywać, że są to zwyczajni oszuści, których nie brakuje. Korzystając z ich usług, stracimy mieszkanie i pieniądze. Od dawno o tym ostrzegam, ale naiwnych nadal nie brakuje.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie