czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (09.10)

Chwasty tygodnia (09.10)

Data publikacji: 2015-10-09 08:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 11:04
Wywietleń: 955 27173

Polska racja stanu ma to do siebie, by prezydent Duda nie pytał Putina, kiedy ten odda wrak samolotu i czarne skrzynki - stwierdził Joachim Brudziński w „Kropce nad i”. W innym programie („Piaskiem po oczach”) powiedział: „Pytanie o wrak byłoby ubliżeniem Putinowi”. W tym samym programie J.B. powiedział, że jest oburzony faktem, że cena metra kwadratowego apartamentowca nad morzem wynosi powyżej 10 tys. zł. „Robotnika na to nie stać” - dodał niczym tow. Gomułka w „tamtych” latach. Po 25 bm. zapewne będzie go już stać, bo PiS zmieni ustawą sejmową ceny i dokończy budowę obiecanych 8 lat temu 3 mln mieszkań. I jeszcze jedno... Stargard nie jest już Szczeciński - stwierdził poseł, co pokazuje, że jest oderwany od spraw regionu i nawet nie wie, że jeszcze jest.
* * *
Sławomir Nitras (PO) startuje na Wiejską jako „dwójka” (spadochroniarz na polecenie premier) pod hasłem „Dla przyszłości”. Na jednym z plakatów jakiś wyborca dopisał: „Na wstecznym biegu”. W poniedziałek Nitras ogłosił kolejną kiełbasę wyborczą swojej partii: na listę priorytetową wpisana została przeprawa Police - Święte, która znacznie skróci drogę nad morze. Tyle tylko że po wyborach projekt tradycyjnie spadnie na listę rezerwową. Za trzydzieści parę lat - jak śpiewał Jan Pietrzak...
* * *
Wszystkie plakaty wyborcze PiS, jakie wiszą na latarniach w Szczecinie, są niezgodne z przepisami, gdyż mają wisieć minimum 4 metry nad ziemią. Na latarniach „powiesili się”: Artur Szałabawka, który jest przewodniczącym Rady Miejskiej, ale, jak widać, nie zna uchwał, jakie rada podejmuje. Wiszą także nielegalnie Krzysztof Zaremba i Leszek Dobrzyński, którzy tyle mówią o przestrzeganiu prawa, a sami je łamią. A sprawiedliwość mówi, by za łamanie prawa karać. 
* * *
Na szczecińskich uczelniach jest aż dziewięć kierunków ekonomicznych, w tym dwa na uniwerku. Ekonomistów ci u nas będzie dostatek, tylko gorzej z pracą. 
* * *
W ubiegły piątek policja zatrzymała w Szczecinie adwokata Przemysława W., który prowadził samochód bez uprawnień i bez ważnych badań technicznych. Autko odjechało na lawecie, a „papuga” chodzi piechotą. 
* * *
Burmistrz Cedyni Beata Kotowicz chce wymusić na właścicielach „Biedronki”, która działa w Osinowie Dolnym, by wybudowali w niej toaletę. W Polsce są tysiące sklepów tej sieci, ale właśnie w tym jednym ma powstać WC, bo podobno mieszkańcy tak sobie życzą. A może po prostu chodzi o to, by zniszczyć „Biedronkę”, bo po drugiej stronie powstaje „Lewiatan” w budynku „Canpolu”? \

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie