Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (03.06.2016)

Data publikacji: 2016-06-03 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 11:03

Jedno wielkie złodziejstwo – tak określił poseł PiS Artur Szałabawka sytuację, jaka zaszła w ZCh Police (zamiast zysku – strata). Oczywiście radny partii prezesa, a jednocześnie adwokat Paweł Mucha, tego nie słyszał i nic chciał komentować, ale taka jest taktyka działaczy tej partii, że nigdy nie słyszą tego, kiedy ich partyjni koledzy coś palną, a potem przepraszają (to rzadkość).

* * *

Były prezes Zakładów Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie Beniamin Chochulski wiódł dostanie życie na koszt podatników. W Kołobrzegu najadł się za 943 zł 
i zapłacił za to służbową kartą kredytową. Czy tylko jadł, czy też popijał? – oczywiście mineralną.

* * *

Szef regionalnej „Solidarności” Mieczysław Jurek jest wybitnym znawcą spraw związanych z ochroną zdrowia, wydobywaniem fosforytów i koleją. Gwoli ścisłości przyznać trzeba, że w tej ostatniej branży ma doświadczenie, bo przez wiele lat opukiwał młotkiem koła wagonów na stacji w Myśliborzu, a potem dopiero awansował na szefa „S”.

* * *

Nie udało się wybrać nowego dyrektora klubu 13 Muz. Przepadł nawet dotychczasowy szef klubu Rafał Roguszka, który zasłynął tym, że postawił na placu Zamenhofa szkaradę o nazwie „Fryga”, która po miesiącu się rozleciała, a kosztowała aż 200 tys. zł. Widać, że także komisji konkursowej „Fryga” zaszła za skórę.

* * *

W gminie Stare Czarnowo jedni radni zostają pozbawieni mandatów przez sąd (kupowali głosy), a inni rezygnują, bo spodziewają się podobnego finału. Inny radny zrezygnował ze względów… religijnych. Oj, coś ciężko widzę przyszłość pani wójt Marzeny Grzywińskiej, która traci tych, co ją popierali.

* * *

Firma Multimedia każe swoim klientom czekać na odebranie telefonu w sprawie technicznej aż 5 minut. Niekiedy trwa to dłużej, a licznik bije. Jeżeli nie chcemy czekać, to wystarczy nacisnąć „klawisz jeden” i czekać na zgłoszenie się konsultanta w ciągu 24 godzin. W reklamach jakoś o tym nie piszą.

* * *

W Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaczynają się zebrania grup członkowskich i wybory nowej rady nadzorczej (obecna zawsze głosowała jednogłośnie, a do nowej wejdą najprawdopodobniej znowu zaufani, bo przed wejściem na zebranie będą wręczane karteczki, na kogo głosować – to się sprawdza). W sprawozdaniu zarządu nie ma ani słowa, jak wysokie jest zadłużenie czynszowe i ile kosztuje wynajęcie firmy ściągającej długi. Od lat na stronach internetowych SSM nie podaje, kto i za ile wygrał przetarg na liczne inwestycje prowadzone na terenie spółdzielni, za co płacą mieszkańcy. Bo podobno wykonawcy sobie tego nie życzą. Jak sobie nie życzą, to niech nie startują.

* * *

Środa, godz. 15 Brama Portowa w Szczecinie. Radiowóz drogówki prowadzi policjant, który łokieć lewej ręki opiera na drzwiach, a dłoń trzyma na dachu, niczym szeryf w amerykańskich filmach. A ja naiwny myślałem, że kierownicę należy trzymać dwoma rękoma, a okazuje się, że „zimny łokieć” w dobie klimatyzacji w policyjnych radiowozach to jest to.

M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ