Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (08.04.2016)

Data publikacji: 2016-04-08 08:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-08 15:18

W Szczecinie pojawiła się premier Beata Szydło wraz z ministrem żeglugi Markiem Gróbarczykiem, którego tytułowała Grabarczyk. Pan minister zapytany, kto będzie budował okręty wojenne i statki w mającej odrodzić się stoczni stwierdził, że Akademia Morska kształci znakomite kadry, więc problemów nie będzie. Widocznie marynarze przed wyruszeniem w rejs zbudują najpierw statek, a potem na nim zamustrują. Poseł PiS Krzysztof Zaremba stwierdził, że PŻM będzie zamawiała statki w nowej stoczni, a nie w Chinach, gdzie są znacznie tańsze. Okazuje się, że Zaremba zna się nie tylko na budowie statków, ale także na ginekologii, gdyż znakomicie zna temat aborcji. Człowiek renesansu.
* * *
Pewna gazeta w Szczecinie - wydawana przez niemiecki koncern - stwierdziła, że Osinów Dolny jest w powiecie gryfickim, który na innej stronie jest już jako „fryficki”. W tej samej gazetce ogłoszono konkurs na najpopularniejszego lekarza, w którym starują kandydaci, którzy nawet o tym nie wiedzą. Jeden z nich, powiedział nam, że w poprzednim konkursie załapał się na pudło, a pani wręczająca mu nagrodę zapytała go, jaką ma lekarską specjalizację. W konkursie staruje także lekarz, którego prokurator oskarżył o wystawianie fałszywych opinii ludziom ściganym przez prawo. Ale w tym konkursie nie o to chodzi, kto jest najlepszy, a o przysłane SMS-y.
* * *
Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Gryfinie pojawiał się na targowisku gminnym we wspomnianym Osinowie Dolnym i wręczył mandat zarządcy targowiska ABJ za brak jakiegoś dokumentu. Ten sam inspektor jakoś przez lata nie dostrzegał samowoli na targowisku „Canpolu”, co doprowadziło do tragicznych wydarzeń, gdyż kontener z fajerwerkami nie miał prawa stać na parkingu. „Kurier”’ od lat o tym pisze, ale jak widać pan inspektor ma oko tylko na konkurencję monopolisty. 
* * *
Wielka miłośniczka obecnej przewodniej partii w kraju, zwana przez niektórych najmądrzejszą szczecińską radną, dochrapała się fuchy w radzie nadzorczej stoczni „Gryfia”, o czym się jakoś nie pochwaliła na swoim FC. 
* * *
Niektórzy radni Rewala wpadli na pomysł, jak tu by sobie dorobić do 600-złotowej diety, którą kasują co miesiąc. Zgodnie z przepisami za udział w dwóch komisjach przysługuje dodatek 150 zł. Tyle tylko, że niekiedy bywa tak, że na jednym spotkaniu radny reprezentuje dwie komisje i kasuje dodatek. Ba, było niedawno wesoło, kiedy jedna radna w tej samej sprawie raz była „za”, a za chwilę „przeciw” ( jako członek innej komisji). Rocznie kosztuje to zadłużoną gminę (za same komisje) 19,8 tys. zł.* * *

Pogoń Szczecin jest chyba jedynym klubem piłkarskim w Polsce, gdzie obowiązują jeszcze karty kibica. Zdaniem działaczy zlikwidowane będą, jak powstanie nowy stadion. 

M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gość do M. KWIATKOWSKI
2016-04-08 14:54:59
Największym chwastem jest fakt że chwasty są w internecie a w wydaniu papierowym brak- kupiłem wybrakowaną gazetę. Za to reklama na reklamie i reklamą pogania, tego w dzisiejszym wydaniu nie brak. Trochę to nie fair że kosztem reklam zubaża się zawartość gazety, nawet jeśli tą zawartością są tylko "chwasty tygodnia". Proszę się poprawić bo następnym razem przyjdę do redakcji z żądaniem zwrotu kosztów za towar niepełnowartościowy.
Za darmo w Rewalu
2016-04-08 12:29:10
Mozna sie pobawic Sir;);)???
Spa
2016-04-08 12:28:30
Spa juz nie dla,kazdego?
Rewal
2016-04-08 12:27:55
Piėknie tam się dzieje;);););)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ