wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (20.05.2016)

Chwasty tygodnia (20.05.2016)

Data publikacji: 2016-05-20 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-22 20:03
Wywietleń: 2424 134476

Sławomir Nitras ma kłopoty z kindersztubą – oświadczył najbardziej kulturalny poseł PiS Krzysztof Zaremba, który nie ustępuje wychowaniem posłance Pawłowicz.
* * *
Zaremba stwierdził, że jest afera w MON, bo tak powiedział minister obrony Macierewicz. Wyprodukowano w kraju haubice, do których nie ma amunicji – rzekł Zaremba. Po pierwsze nie haubice, a moździerze, o czym słyszała cała Polska podczas słynnego sejmowego audytu. Po drugie, z moździerzy strzela się granatami. Szkoda, że Zaremba, który jest członkiem komisji obrony narodowej, nie odróżnia „muła” od „habety” (gwarowe określenia artylerzystów, o czym informuje niżej podpisany kanonier) i po prostu – nie po raz pierwszy – się ośmiesza.
* * *
Marek Duklanowski, radny PiS, powiedział, że nie czuje wdzięczności do Armii Czerwonej, która wyzwalała Szczecin. Pomnik na placu Żołnierza Polskiego przeszkadza mu w spacerach i chce, by powstała na jego miejscu fontanna. Przynajmniej się wykąpie w upalny dzień.
* * *
Ten sam radny postuluje powołanie rzecznika praw pieszych, gdyż wskazuje na liczne nieprawidłowości w działaniu chociażby sygnalizacji ulicznej, która każe pieszym przechodzić ulicę na raty. A może po prostu niech radny wniesie interpelację (zamiast nadawać na fb) i zmusi urzędników, by ruszyli się zza biurek, a nie tworzy nowe etaty i stanowiska pracy.
* * *
27 kwietnia wysłałem e-mailowe zapytanie do szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w sprawie ustawienia słupków zakazujących parkowania na placu Żołnierza. Tekst w tej sprawie napisałem 29 kwietnia, a wczoraj otrzymałem elektroniczne pismo od ZDiTM, że firma 16 bm. wysłała moje zapytanie do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. To się nazywa tempo! Chyba przeniosę się do jakiegoś miesięcznika.
* * *
Trener Czesław Michniewicz stracił pracę w Pogoni po roku zatrudnienia. Nasz klub, zwany przez niektórych Dumą Pomorza, miał w ciągu 9 lat aż 11 trenerów. Teraz przyjdzie kolejny na kilkanaście miesięcy. Na dzień dobry usłyszymy, jaki to wspaniały fachowiec i jakie klub wiąże z nim plany, a potem będzie jak zawsze: „do widzenia, zawiodłeś nasze i kibiców oczekiwania”.

Komentarze

Kibic
A gdzie tam jest napisane, że Brosz jest trenerem? Pij dalej!
2016-05-22 19:15:07
slawoj135
Panie Kwiatkowski,chociaż podzielam większść pana opini i tekstów to jednak napisał Pan nieprawde.Chodzi o Pomnik Wdzięcznośći, który nie stoi na pl.Żołnierza Polskiego ,tylko na aleji Papieża Jana Pawła||
2016-05-21 11:10:26
Jerzy Nowacki
Jezu jak na trzeźwo czytam te swoje suchary, to mi aż wstyd... Idę się napić.
2016-05-20 22:54:17
Jerzy Nowacki
Eeeee,p.Brosz jest wspaniałym szkoleniowcem.Pogoń, w w wyścigu po niego wyprzedziła mi ni. Spartaka Moskwę i Steauę Bukareszt.Bo Oni też by go nie chcieli.
2016-05-20 12:06:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy