Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Zmiany na ulicy Bolesława Śmiałego. Trwa przebudowa na Turzynie

Data publikacji: 2022-06-22 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-22 12:50
Zmiany na ulicy Bolesława Śmiałego. Trwa przebudowa na Turzynie
Kierowcom zostaje udostępniony odcinek ulicy Bolesława Śmiałego od ulicy Krzywoustego do ronda, łącznie z rondem (przejazd dla ulic Żółkiewskiego i Chodkiewicza). Fot. ZDiTM  

Od środy zmienia się organizacja ruchu na przebudowywanych ulicach na szczecińskim Turzynie. Kierowcom zostaje udostępniony odcinek ulicy Bolesława Śmiałego od ulicy Krzywoustego do ronda, łącznie z rondem (przejazd dla ulic Żółkiewskiego i Chodkiewicza). Do obecnie zamkniętej części od ronda do ulicy Ściegiennego (łącznie ze skrzyżowaniem) dojdzie odcinek od Ściegiennego do ulicy Jagiellońskiej.

– Przypominamy, że projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych szarych płyt granitowych.

Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza zaprojektowano minirondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Wykonawca – firma Ben-Bruk – złożył wniosek terminowy związany z przesunięciem zakończenia robót o kolejne ponad dwa miesiące. Zarząd Dróg prowadzi analizę dokumentacji i argumentów przedstawionych przez firmę.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jurek
2022-06-22 19:36:27
Ben - Bruk remontował ulicę Grota Roweckiego, też posadzili drzewa przy skrzyżowaniu z ul. Witkiewicza. Posadzono 6 sztuk, no i 2 już uschły.
@Analizuje!?
2022-06-22 12:39:56
Pamiętaj że firma utraciła ukraińskich pracowników, którzy pojechali walczyć za swój kraj. Nie mieli kim budować.
Analizuje!?
2022-06-22 08:22:15
"Wykonawca – firma Ben-Bruk – złożył wniosek terminowy związany z przesunięciem zakończenia robót o kolejne ponad dwa miesiące. Zarząd Dróg prowadzi analizę dokumentacji i argumentów przedstawionych przez firmę". Tak , znów będą analizować i na wszystko się w UM , zgodzą, że niby to nadzorują. Każdy robi co chce, a urzędnicy i spółka inwestycje miejskie, tradycyjnie nie reagują. !! Kasa płynie w dwie strony, wszyscy oprócz mieszkańców mają się dobrze i są zadowoleni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA