Wtorek 29 listopada 2022r. 
REKLAMA

Zastrzyk gotówki dla WOMP-u i szpitala w Gryficach

Data publikacji: 2019-03-13 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Zastrzyk gotówki dla WOMP-u i szpitala w Gryficach
 

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie otrzyma pół miliona złotych z budżetu województwa na inwestycje, które poprawią komfort pacjentów korzystających z rehabilitacji, z kolei szpital w Gryficach dzięki wsparciu w wysokości 1 mln zł będzie mógł w końcu kupić tak potrzebną komorę hiperbaryczną.

Stosowne umowy z dyrektorami obu placówek parafowali w środę (13 marca) marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa. 
Przyznane dofinansowanie to efekt wniosków złożonych przez dyrektorów obu placówek.

– Jak co roku wspieramy działania marszałkowskich szpitali. W tym roku zabezpieczyliśmy na ten cel 6 mln zł. Środki budżetu województwa przeznaczyliśmy na wkłady własne jednostek do inwestycji prowadzonych z mocnym zastrzykiem funduszy RPO, a także na istotne zakupy specjalistycznego sprzętu czy prace modernizacyjne. Chcemy, aby nasze placówki utrzymywały wysokie standardy leczenia – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Szpital w Gryficach otrzyma 1 mln zł z budżetu województwa. Pieniądze wykorzysta na zakup wartej około 2 mln zł komory hiperbarycznej. Będzie to pierwszy etap większej inwestycji. W dalszych planach jest przebudowa pomieszczeń budynku przychodni dla potrzeb Ośrodka Terapii Hiperbarycznej.

 – To jeden z ważniejszych ośrodków leczenia oparzeń w kraju, ale niestety ostatni bez komory hiperbarycznej. Teraz to się zmieni i pacjenci nie będą musieli jeździć do Poznania czy Trójmiasta – mówi dyrektor szpitala w Gryficach Piotr Sołtysiński.

Z kolei WOMP w Szczecinie przeprowadzi oszacowany na 800 tys. zł trzeci etap termomodernizacji obiektu Przychodni Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej przy ul. Kopernika 16. Prace obejmują roboty rozbiórkowo-konstrukcyjne oraz remont stropów, tynków i ścian. Dzięki zmianom placówka opuści pomieszczenia dzierżawione dotąd od PKP przy ul. 3 Maja. Wsparcie marszałka wyniesie 500 tys. zł.

– Te środki bardzo pomogą nam w prowadzeniu inwestycji, której koszty w stosunku do planów wzrosły. Budynek jest pod stałą kontrolą konserwatora zabytków, dlatego prace remontowe tzw. trzeciego etapu termomodernizacji rozłożyliśmy na rok 2019 i 2020. To pozwoli na skupienie świadczeń rehabilitacyjnych w jednym miejscu, co wiąże się z komfortem dla pacjentów i oszczędnościami dla placówki – stwierdziła dyrektor WOMP Szczecin Małgorzata Sysło-Przedpełska.

(reg)

Fot. UMWZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2019-03-13 15:24:26
a ci kodzairze tylko podpisują i na żarcie jeźdżą w teren

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA