Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wszystkie Kolory Świata. Zaopiekuj się lalką! [GALERIA]

Data publikacji: 24 lutego 2019 r. 11:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Wszystkie Kolory Świata. Zaopiekuj się lalką!
 

Na kiermasz zaprasza w poniedziałek (25 lutego) Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie. Odbędzie się on w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej 1. Tego dnia personel medyczny, pracownicy szpitala, pacjenci i osoby ich odwiedzające oraz wszyscy, którzy w tym czasie znajdą się w klinice, będą mogli wesprzeć akcję UNICEF "Wszystkie Kolory Świata".

- Do tego wydarzenia szkoła przygotowuje się już od grudnia - powiedziała "Kurierowi" Justyna Krakowiak-Misiuna, dyrektor ZSS. - Najpierw w domowym zaciszu pracowników szkoły powstawały szmaciane korpusy lalek, a następnie na oddziałach szpitalnych odbywały się warsztaty dla małych pacjentów i ich rodziców, opiekunów, podczas których dzieci i młodzież dowiedzieli się o sytuacji chorych dzieci na całym świecie oraz przygotowywali lalki. Byli bardzo dumni, że nawet będąc w szpitalu mogą pomagać innym.

W czasie kiermaszu będą zbierane pieniądze na zakup szczepionek dla dzieci w Afryce.

- Każdy, kto wpłaci co najmniej 10 zł, będzie mógł zaopiekować się jedną lalką, która została stworzona przez naszych podopiecznych. Kiermasz rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do ostatniej lalki - dodaje pani dyrektor.

(kl)

Fot. Facebook/ZSS

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA