sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Medycyna Pracy jak nowa

Medycyna Pracy jak nowa

Medycyna Pracy jak nowa
Data publikacji: 2016-03-31 23:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1677 126451

„Wobec braku dalszych przeciwwskazań, zaświadcza się, iż personel WOMP-ZCLiP jest gotowy do podjęcia pracy na rzecz pacjentów...".

Tej treści „Zaświadczenie o zdolności do pracy" otrzymał w czwartek marszałek Olgierd Geblewicz od pracowników najnowocześniejszej publicznej przychodni w Szczecinie, czyli popularnego WOMP-u przy ul. Bolesława Śmiałego. Przekazanie go zastąpiło zwyczajowe przecięcie wstęgi. Z jakiej okazji? Ukończenia trwającego blisko 2 lata modernizacji placówki.

Przebudowa największej szczecińskiej przychodni rozpoczęła się w sierpniu 2014 r. Prace polegały na dobudowaniu dodatkowej kondygnacji, remoncie kapitalnym skrzydła „B" wraz z poradniami i częścią administracyjną, a także wymianie elewacji obiektu i przebudowie wejścia głównego. Poza tym w rejestracji głównej zainstalowany został system kolejkowy (tzw. biletomat), który nie tylko usprawnił, ale i przyspieszył proces rejestracji. Dodatkowo budynek WOMP-ZCLiP objęto monitoringiem.

Dzięki zakończonemu właśnie remontowi przychodnia, w której rocznie udzielanych jest ponad 160 tys. porad, zyskała całe piętro. Działać tam będzie Medycyna Pracy. Natomiast w zmodernizowanym skrzydle „B", swoje miejsce znalazły (oprócz działających tam od zawsze poradni: pediatrycznej, kardiologicznej, ortopedycznej i chirurgicznej), również przeniesione z przychodni przy ul. 3 Maja poradnie: gastrologiczna z pracownią endoskopową, poradnia reumatologiczna oraz onkologiczna.

Po rozbudowie, aż 16 poradni specjalistycznych (spośród 23 działających w WOMP-ZCLiP) skupionych zostało w jednym miejscu.

- Co znacznie poprawi jakość usług medycznych i ułatwi pacjentom dotarcie do wybranego lekarza - podkreśliła podczas uroczystości Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor WOMP-ZCLIP w Szczecinie.

Modernizacja przychodni WOMP była sfinansowana ze środków własnych oraz dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.

Przypomnijmy, że Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy to nie tylko przychodnia przy ul. Bolesława Śmiałego. To również poradnie znajdujące się przy ul. Kopernika i 3 Maja w Szczecinie, dwie poradnie w Stargardzie i jedna w Chojnie. W WOMP i Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie udziela się rocznie ponad 350 tys. porad. W placówce leczy się 50 tys. zadeklarowanych pacjentów.©℗

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard PAKIESER

Marszałek Olgierd Geblewicz wspólnie z dyr. Małgorzatą Sysło-Przedpełską uroczyście przypieczętował zakończenie remontu w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy.

 

Komentarze

Pac
Zobaczymy jak się dalej POtoczą losy WOMP-u i kiedy zostanie przekazany w kolegi władanie ( POdobnie jak stomatologię)
2016-04-01 10:24:27
A co inni NA TO...?
A w dzisiejszej juz Polsce roku 2016-go... nie wystarcza Nam tylko Wojskowe Marszalki...? PO-trzebne sa Nam jeszcze Cywilne i PO Cywilnemu...??
2016-04-01 00:06:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie