środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Medycyna Pracy jak nowa

Medycyna Pracy jak nowa

Medycyna Pracy jak nowa
Data publikacji: 2016-03-31 23:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1887 126451

„Wobec braku dalszych przeciwwskazań, zaświadcza się, iż personel WOMP-ZCLiP jest gotowy do podjęcia pracy na rzecz pacjentów...".

Tej treści „Zaświadczenie o zdolności do pracy" otrzymał w czwartek marszałek Olgierd Geblewicz od pracowników najnowocześniejszej publicznej przychodni w Szczecinie, czyli popularnego WOMP-u przy ul. Bolesława Śmiałego. Przekazanie go zastąpiło zwyczajowe przecięcie wstęgi. Z jakiej okazji? Ukończenia trwającego blisko 2 lata modernizacji placówki.

Przebudowa największej szczecińskiej przychodni rozpoczęła się w sierpniu 2014 r. Prace polegały na dobudowaniu dodatkowej kondygnacji, remoncie kapitalnym skrzydła „B" wraz z poradniami i częścią administracyjną, a także wymianie elewacji obiektu i przebudowie wejścia głównego. Poza tym w rejestracji głównej zainstalowany został system kolejkowy (tzw. biletomat), który nie tylko usprawnił, ale i przyspieszył proces rejestracji. Dodatkowo budynek WOMP-ZCLiP objęto monitoringiem.

Dzięki zakończonemu właśnie remontowi przychodnia, w której rocznie udzielanych jest ponad 160 tys. porad, zyskała całe piętro. Działać tam będzie Medycyna Pracy. Natomiast w zmodernizowanym skrzydle „B", swoje miejsce znalazły (oprócz działających tam od zawsze poradni: pediatrycznej, kardiologicznej, ortopedycznej i chirurgicznej), również przeniesione z przychodni przy ul. 3 Maja poradnie: gastrologiczna z pracownią endoskopową, poradnia reumatologiczna oraz onkologiczna.

Po rozbudowie, aż 16 poradni specjalistycznych (spośród 23 działających w WOMP-ZCLiP) skupionych zostało w jednym miejscu.

- Co znacznie poprawi jakość usług medycznych i ułatwi pacjentom dotarcie do wybranego lekarza - podkreśliła podczas uroczystości Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor WOMP-ZCLIP w Szczecinie.

Modernizacja przychodni WOMP była sfinansowana ze środków własnych oraz dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.

Przypomnijmy, że Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy to nie tylko przychodnia przy ul. Bolesława Śmiałego. To również poradnie znajdujące się przy ul. Kopernika i 3 Maja w Szczecinie, dwie poradnie w Stargardzie i jedna w Chojnie. W WOMP i Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie udziela się rocznie ponad 350 tys. porad. W placówce leczy się 50 tys. zadeklarowanych pacjentów.©℗

Leszek Wójcik

Fot. Ryszard PAKIESER

Marszałek Olgierd Geblewicz wspólnie z dyr. Małgorzatą Sysło-Przedpełską uroczyście przypieczętował zakończenie remontu w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy.

 

Komentarze

Pac
Zobaczymy jak się dalej POtoczą losy WOMP-u i kiedy zostanie przekazany w kolegi władanie ( POdobnie jak stomatologię)
2016-04-01 10:24:27
A co inni NA TO...?
A w dzisiejszej juz Polsce roku 2016-go... nie wystarcza Nam tylko Wojskowe Marszalki...? PO-trzebne sa Nam jeszcze Cywilne i PO Cywilnemu...??
2016-04-01 00:06:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie