Sobota 24 lipca 2021r. 
REKLAMA

WOMP się rozbudował [GALERIA]

Data publikacji: 2018-07-17 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
WOMP się rozbudował
 

Już za dwa tygodnie pacjenci dwóch przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie będą przyjmowani w nowym budynku przy ul. Kopernika. Przygotowano tam gabinety lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistów, a także pomieszczenia do rehabilitacji. Jest przestronna poczekalnia, rejestracja z kilkoma stanowiskami i systemem kolejkowania, a nawet bawialnia dla najmniejszych pacjentów.

To wszystko w czterokondygnacyjnym skrzydle (oczywiście z windami). Zostało wybudowane od podstaw i połączone ze starą częścią budynku. Budowa trwała dwa lata. Pochłonęła 8,7 mln złotych.

- To kolejny krok w inwestycjach WOMP-u w ostatnich latach - mówił (podczas wtorkowej prezentacji nowego skrzydła) marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - I to też nie jest ostatnie słowo, bo z tego co mi wiadomo, jak tylko zostanie oddany ten budynek, to siły i środki inwestycyjne zostaną rzucone na tę lewą część (wskazywał na stary budynek - red.). Tym większe ukłony dla pracowników tej jednostki, że cały trud finansowania tej inwestycji został podjęty z jej własnych środków. To zawsze bardzo trudne.

Do nowego budynku przeniesiona zostanie Przychodnia nr 2 - zlokalizowana obecnie przy ul. 3 Maja. To podstawowa opieka zdrowotna i ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Lekarze POZ będą przyjmowali przy ul. Kopernika (wejście od ul. Sambora) już od 30 lipca, a od 6 sierpnia także: dermatolodzy, okuliści, otolaryngolodzy (dla dzieci i dorosłych) oraz neurolodzy (też dziecięcy). Będzie tutaj również rehabilitacja lecznicza i zawodowa (cały czas była przy ul. Kopernika, ale teraz przeniesie się do nowego skrzydła).

 - Oddajemy do użytku 1722 metry kwadratowe nowych pomieszczeń, 40 nowych gabinetów lekarskich - informowała Małgorzata Sysło–Przedpełska, dyrektorka WOMP - ZCLiP. - Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, to nie tylko medycyna pracy. To również wielospecjalistyczne usługi medyczne, w tym podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna specjalistyczna opieka medyczna, jak również rehabilitacja lecznicza i zawodowa. Właśnie kończy się drugi etap budowy. Budynek za dwa tygodnie oddamy naszym pacjentom, przeniesiemy całą rehabilitację i mamy nadzieję, że we wrześniu uda się rozpocząć prace w tej starej części, i że tamta część stanie się tak samo ładna jak ta.

Po wakacjach wewnętrzne ściany nowego skrzydła ozdobią prace studentów Akademii Sztuki - porozumieniem z artystyczną uczelnią pochwaliła się we wtorek dyrektorka WOMP.

Za kilka miesięcy ma się rozpocząć remont starej części budynku przy ul. Kopernika. Na jego termomodernizację WOMP otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,177 mln zł. Na czas remontu zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Po remoncie zaś do tej części wróci rehabilitacja, a do dobudowanego skrzydła przeniesione zostaną, pozostałe przy ul. 3 Maja, poradnie: ginekologia, alergologia, chirurgia ogólna, pulmonologia, urologia i terapia uzależnień. Ten ostatni etap modernizacji ma się zakończyć w I połowie 2020 roku. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: W nowej przychodni jest nawet bawialnia dla dzieci.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ