wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > WOMP się rozbudował

WOMP się rozbudował [GALERIA]

WOMP się rozbudował
Data publikacji: 2018-07-17 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Wywietleń: 1726 338887

Już za dwa tygodnie pacjenci dwóch przychodni Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie będą przyjmowani w nowym budynku przy ul. Kopernika. Przygotowano tam gabinety lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistów, a także pomieszczenia do rehabilitacji. Jest przestronna poczekalnia, rejestracja z kilkoma stanowiskami i systemem kolejkowania, a nawet bawialnia dla najmniejszych pacjentów.

To wszystko w czterokondygnacyjnym skrzydle (oczywiście z windami). Zostało wybudowane od podstaw i połączone ze starą częścią budynku. Budowa trwała dwa lata. Pochłonęła 8,7 mln złotych.

- To kolejny krok w inwestycjach WOMP-u w ostatnich latach - mówił (podczas wtorkowej prezentacji nowego skrzydła) marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - I to też nie jest ostatnie słowo, bo z tego co mi wiadomo, jak tylko zostanie oddany ten budynek, to siły i środki inwestycyjne zostaną rzucone na tę lewą część (wskazywał na stary budynek - red.). Tym większe ukłony dla pracowników tej jednostki, że cały trud finansowania tej inwestycji został podjęty z jej własnych środków. To zawsze bardzo trudne.

Do nowego budynku przeniesiona zostanie Przychodnia nr 2 - zlokalizowana obecnie przy ul. 3 Maja. To podstawowa opieka zdrowotna i ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Lekarze POZ będą przyjmowali przy ul. Kopernika (wejście od ul. Sambora) już od 30 lipca, a od 6 sierpnia także: dermatolodzy, okuliści, otolaryngolodzy (dla dzieci i dorosłych) oraz neurolodzy (też dziecięcy). Będzie tutaj również rehabilitacja lecznicza i zawodowa (cały czas była przy ul. Kopernika, ale teraz przeniesie się do nowego skrzydła).

 - Oddajemy do użytku 1722 metry kwadratowe nowych pomieszczeń, 40 nowych gabinetów lekarskich - informowała Małgorzata Sysło–Przedpełska, dyrektorka WOMP - ZCLiP. - Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, to nie tylko medycyna pracy. To również wielospecjalistyczne usługi medyczne, w tym podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna specjalistyczna opieka medyczna, jak również rehabilitacja lecznicza i zawodowa. Właśnie kończy się drugi etap budowy. Budynek za dwa tygodnie oddamy naszym pacjentom, przeniesiemy całą rehabilitację i mamy nadzieję, że we wrześniu uda się rozpocząć prace w tej starej części, i że tamta część stanie się tak samo ładna jak ta.

Po wakacjach wewnętrzne ściany nowego skrzydła ozdobią prace studentów Akademii Sztuki - porozumieniem z artystyczną uczelnią pochwaliła się we wtorek dyrektorka WOMP.

Za kilka miesięcy ma się rozpocząć remont starej części budynku przy ul. Kopernika. Na jego termomodernizację WOMP otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,177 mln zł. Na czas remontu zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania. Po remoncie zaś do tej części wróci rehabilitacja, a do dobudowanego skrzydła przeniesione zostaną, pozostałe przy ul. 3 Maja, poradnie: ginekologia, alergologia, chirurgia ogólna, pulmonologia, urologia i terapia uzależnień. Ten ostatni etap modernizacji ma się zakończyć w I połowie 2020 roku. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: W nowej przychodni jest nawet bawialnia dla dzieci.

 

 

WOMP się rozbudował WOMP się rozbudował WOMP się rozbudował WOMP się rozbudował WOMP się rozbudował WOMP się rozbudował

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie