Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina

Data publikacji: 17 stycznia 2019 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina
 

Mężczyzna, który miał nawoływać do zbrodni na szkodę prezydenta Szczecina, usłyszał zarzuty – poinformowała w czwartek rzecznik szczecińskiej prokuratury okręgowej. Do sądu ma zostać skierowany wniosek o areszt.

Prokurator wykonał czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną i przedstawił mu zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz publicznego pochwalania popełnienia przestępstwa – poinformowała  w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Szczecińska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu młodego mężczyzny "w związku z zamieszczeniem w internecie treści nawołujących do popełnienia przestępstwa na szkodę prezydenta miasta". Jak podał rzecznik prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa, informację o wpisie prezydent otrzymał na Twitterze przez profil HejtStop.pl. Na profilu tym pojawił się we wtorek zrzut ekranu z Facebooka z wpisem grożącym prezydentowi Piotrowi Krzystkowi.

Jak przekazała prok. Biranowska-Sochalska, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Dodała, że prokurator jeszcze w czwartek planuje złożyć do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A JA MAM PYTANIE
2019-01-18 09:23:21
Czy nie można by wprowadzić kary śmierci za zabójstwo umyślne jak i nie umyślne spowodowane pod wpływem alkoholu i narkotyków. Taki wet za wet. W jaki sposób zabiłeś w taki sam zostaniesz zabity. Byłoby mniej ludzi w więzieniach na utrzymaniu podatników a i za kierownicą 'pod wpływem'może mniej by osób było.
Ed
2019-01-17 23:21:21
Pewnie jakis chwast z młodzieży wszechpolskiej
do @ Janusza
2019-01-17 23:02:27
- czyli "biorąc udział" dowie się @cdn " odnosnie licznych eksluzywnych apartamentow iduzych oszczednosci nie majacych sie nijak do zarobkow namiestnika wolnego miasta gdanska .zwanego polskim palermo."? Urzędnik pżaństwowy PO_winien być jak "żona Cezara" - kto tom PO_wiedział?
Janusz
2019-01-17 19:31:49
@ @Niedowiarek - Jeżeli zadajesz takie pytania to przydałby ci się udział w co najmniej jednej z lekcji, jakie w tych dniach odbywają się w szkołach. A przynajmniej w jakiejś lekcji dobrego wychowania i zwykłego ludzkiego podejścia do sprawy śmierci. Na lekcjach religii też chyba tego uczą
@Niedowiarek
2019-01-17 18:57:59
Co takiego nienawistnego napisał cdn? Czy pytania o źródła majątku pana Adamowicza to mowa nienawiści?
Niedowiarek
2019-01-17 18:36:20
Do "cdn" Nie wieże, że cdn jest w pełni władz umysłowych. Jeśli tak, to proponuję powiadomić policję. A Redakcjo: czytajcie maile i kasujcie tak nienawistne.
cdn
2019-01-17 18:15:31
zcalym szacunkiem ;mam pytania do prokuratury czy dalej bedzie prowadzone sledztwo odnosnie licznych eksluzywnych apartamentow iduzych oszczednosci nie majacych sie nijak do zarobkow namiestnika wolnego miasta gdanska .zwanego polskim palermo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA