sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina

Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina

Zarzuty za nawoływanie do zbrodni na prezydencie Szczecina
Data publikacji: 2019-01-17 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:30
Wywietleń: 1631 372064

Mężczyzna, który miał nawoływać do zbrodni na szkodę prezydenta Szczecina, usłyszał zarzuty – poinformowała w czwartek rzecznik szczecińskiej prokuratury okręgowej. Do sądu ma zostać skierowany wniosek o areszt.

Prokurator wykonał czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną i przedstawił mu zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni oraz publicznego pochwalania popełnienia przestępstwa – poinformowała  w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Szczecińska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu młodego mężczyzny "w związku z zamieszczeniem w internecie treści nawołujących do popełnienia przestępstwa na szkodę prezydenta miasta". Jak podał rzecznik prezydenta Szczecina Łukasz Kolasa, informację o wpisie prezydent otrzymał na Twitterze przez profil HejtStop.pl. Na profilu tym pojawił się we wtorek zrzut ekranu z Facebooka z wpisem grożącym prezydentowi Piotrowi Krzystkowi.

Jak przekazała prok. Biranowska-Sochalska, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Dodała, że prokurator jeszcze w czwartek planuje złożyć do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

A JA MAM PYTANIE
Czy nie można by wprowadzić kary śmierci za zabójstwo umyślne jak i nie umyślne spowodowane pod wpływem alkoholu i narkotyków. Taki wet za wet. W jaki sposób zabiłeś w taki sam zostaniesz zabity. Byłoby mniej ludzi w więzieniach na utrzymaniu podatników a i za kierownicą 'pod wpływem'może mniej by osób było.
2019-01-18 09:23:21
Ed
Pewnie jakis chwast z młodzieży wszechpolskiej
2019-01-17 23:21:21
do @ Janusza
- czyli "biorąc udział" dowie się @cdn " odnosnie licznych eksluzywnych apartamentow iduzych oszczednosci nie majacych sie nijak do zarobkow namiestnika wolnego miasta gdanska .zwanego polskim palermo."? Urzędnik pżaństwowy PO_winien być jak "żona Cezara" - kto tom PO_wiedział?
2019-01-17 23:02:27
Janusz
@ @Niedowiarek - Jeżeli zadajesz takie pytania to przydałby ci się udział w co najmniej jednej z lekcji, jakie w tych dniach odbywają się w szkołach. A przynajmniej w jakiejś lekcji dobrego wychowania i zwykłego ludzkiego podejścia do sprawy śmierci. Na lekcjach religii też chyba tego uczą
2019-01-17 19:31:49
@Niedowiarek
Co takiego nienawistnego napisał cdn? Czy pytania o źródła majątku pana Adamowicza to mowa nienawiści?
2019-01-17 18:57:59
Niedowiarek
Do "cdn" Nie wieże, że cdn jest w pełni władz umysłowych. Jeśli tak, to proponuję powiadomić policję. A Redakcjo: czytajcie maile i kasujcie tak nienawistne.
2019-01-17 18:36:20
cdn
zcalym szacunkiem ;mam pytania do prokuratury czy dalej bedzie prowadzone sledztwo odnosnie licznych eksluzywnych apartamentow iduzych oszczednosci nie majacych sie nijak do zarobkow namiestnika wolnego miasta gdanska .zwanego polskim palermo.
2019-01-17 18:15:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie