Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Zarząd „Agrofirmy" się tłumaczy

Data publikacji: 07 października 2016 r. 20:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Zarząd „Agrofirmy" się tłumaczy
 

- Przedstawione w materiale filmowym przypadki niewłaściwego postępowania ze zwierzętami w naszej przetwórni mięsa i drobiu są incydentalne - przyznaje Adam Ilnicki, zastępca prezesa „Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo". - Dokładamy wszelkich starań, aby do takich sytuacji nie dochodziło, niemniej jednak zdarzyli się nieodpowiedzialni ludzie, którzy sporadycznie nie potrafili prawidłowo wykonywać powierzonych im zadań. Wobec nich zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe. 

W taki właśnie sposób zarząd Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo odniósł się do filmowych nagrań aktywistów Inicjatywy na Rzecz Zwierząt „Basta!"! oraz Fundacji „Viva!", którzy od lutego do sierpnia br. dokumentowali rozładunek zwierząt z ciężarówek przez pracowników rzeźni witkowskiej „Agrofirmy". Przypomnijmy, że zdaniem autorów, na licznych nagraniach utrwalono okrucieństwo i przemoc załogi ubojni wobec świń i krów oraz nieprawidłowości związane z transportem zwierząt. Zarejestrowano m.in. bicie po głowie młotkiem, pałką i tatuownicą kolcową, rażenie prądem we wrażliwe miejsca, ciągnięcie za uszy oraz przepędzanie zwierząt z poważnymi urazami nóg.  

- Z przedstawionych informacji wynika, że na nagraniach rejestrowano prawie dwieście dni ubojowych, a nieprawidłowości wykazano zaledwie w kilku przypadkach - dodaje Adam Ilnicki. - Oczywiście, wszelkie sytuacje niewłaściwej obsługi zwierząt są niedopuszczalne i naganne. Zgodnie z regulaminem wewnętrznym naszej „Agrofirmy", spółdzielcy dopuszczający się przejawów agresji wobec zwierząt, poniosą konsekwencje dyscyplinarne i finansowe, a także przeniesieni zostaną wkrótce do prac nie związanych z produkcją zwierzęcą. Przeprowadzono również kolejne szkolenia dla osób uczestniczących w obrocie zwierzętami rzeźnymi, aby poprawić ich dobrostan. W naszej spółdzielni nigdy nie było, nie ma i nie będzie zgody na złe traktowanie zwierząt. Są one utrzymywane zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Wiceprezes tłumaczy też, że witkowska „Agrofirma" zajmuje się hodowlą zwierząt już od ponad 66. lat. A przez ostatnie dziesięciolecie na poprawę warunków utrzymania zwierząt firma wydała ponad 134 mln zł.

(gra)

Fot. Fundacja VIVA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aqusia
2016-10-10 15:36:50
Dopóki wszyscy będziemy jeść mięso to będziemy napędzać tą masową masakrę.Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z mięsa i produktów pochodnych od zwierząt.Taka jest prawda!Nie ma innej opcji. Żadne użalanki tu nie pomogą,super ,że są organizacje zajmujące się losem tych zwierząt i warunkami w jakich są hodowane i przetrzymywane ale to nie zmienia ich beznadziejnej sytuacji,dopóki my ludzie nie przestaniemy w ogromnych ilościach jeść mięsa.Ja sama już nie jadam mięsa wołowego,wieprzowego został mi do wyeliminowania kurczak jeszcze i mleko.
Miastowy
2016-10-09 18:36:24
Kto z was wrażliwcy i cenzorzy nie wpierdziela mięsa? Jak inaczej przeciwstawić sie okrucieństwu śmierci przemocy w rzeźniach? tą jałową pisaniną? filmiki? to jest żałosne po prostu. dla ludzi ze wsi którzy tam pracują o różnym stopniu intelektu zwierzę to jedzenie. W mieście mamusia i tatuś pitoli patrz synuś jaka ładna krówka kurka itd a potem na obiadek wpierdzielaj kurczaczka doooobry kurczaczek....masakra krytycy sie znaleźli...mentalność Polaka fałsz obłuda i każdemu źle byle mi dobrze
Gość
2016-10-08 13:31:46
Żałosne tłumaczenia , oby ta dziadowska firemka zdechła .
M.Dem.
2016-10-08 11:54:05
PEŁNY POKAZ wszystkiego co zarejestrowali obrońcy zwierząt, nie mógł być wykonany. Tyle akcji/zdjęć nie da się zmieścić w jednej prezentacji. A ponadto: CZY TAKI OGLĄD (ilość obrazów oraz sorty katowania) BYŁBY DLA WIELU LUDZI DO WYTRZYMANIA?
cap kościelny
2016-10-08 11:04:58
Katolicki kraj- katolickie obyczaje i "umiłowanie braci młodszych"...
opk
2016-10-08 07:55:37
Jak zawsze pracownikowi się dostanie (chociaż nie są i bez winy) - oni ocyuwiście czyści (szefostwo).
ambo
2016-10-07 22:48:51
To jest sprawa dla prokuratora a nie wewnętrznych uregulowań regulaminem. Przypominam, że w Polsce obowiązuje Ustawa o ochronie zwierząt.
patologia
2016-10-07 22:28:19
postawić wszystkich przed sąd nadeszła dobra zmiana... postawmy siebie bo my patrioci i chrześcijanie tak mamy szukamy w innych własne nieudolne błędy życia ...
regulamin
2016-10-07 22:02:43
Widział ktoś ten wewnętrzny regulamin Agrofirmy ? Tajne przez poufne....
zs
2016-10-07 21:47:35
ciekawe jak wyglada chodowla kurczat, jajka sa w Szczecinie wszedzie
xyres
2016-10-07 21:08:23
Odpowiedzialnych zwolnić dyscyplinarnie i postawić pod sąd za znęcanie się nad zwierzętami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA