Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W ubojni maltretowano zwierzęta? Wstrząsające nagrania z Witkowa

Data publikacji: 04 października 2016 r. 17:57
Ostatnia aktualizacja: 30 września 2019 r. 12:18
W ubojni maltretowano zwierzęta? Wstrząsające nagrania z Witkowa
 

BICIE młotkiem po głowie, kopanie, rażenie prądem we wrażliwe miejsca – takie obrazy znęcania się nad zwierzętami przez pracowników ubojni Agrofirmy Witkowo zarejestrowali aktywiści Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta! oraz Fundacji Viva!. Dokument „Rzeźnia w Witkowie” jest efektem ich wielomiesięcznego śledztwa. Agrofirma Witkowo stanowczo zaprzecza, że tego typu praktyki stosowane są w ich ubojni.

Aktywiści, działający na rzecz praw zwierząt, dokumentowali od lutego do sierpnia br. rozładunek zwierząt z ciężarówek przez pracowników rzeźni Agrofirmy Witkowo. I jak twierdzą, na licznych nagraniach utrwalono okrucieństwo i przemoc, jakiej doświadczyły zwierzęta (świnie i krowy) ze strony pracowników ubojni. Wskazywano również na nieprawidłowości związane z transportem zwierząt.

– Brutalne traktowanie zwierząt nie było incydentalne, a wręcz powtarzało się podczas każdego dnia prowadzonej przez nas obserwacji – wyjaśnia Cezary Wyszyński z Fundacji Viva! – Zarejestrowaliśmy między innymi kopanie i bicie zwierząt we wrażliwe części ciała, na przykład głowę, ciągnięcie za uszy, uderzanie zwierząt młotkiem, pałką i tatuownicą kolcową, używanie w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, wprowadzanie do rzeźni zwierząt rannych i z poważnymi kontuzjami nóg oraz dopuszczenie do tratowania osłabionych zwierząt przez inne.

W oparciu o nagrania wideo, aktywiści złożyli już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami przez pracowników rzeźni w Witkowie.

Tymczasem Zarząd „Agrofirmy” stanowczo zaprzecza, że tego typu praktyki stosowane są w ich ubojni.

– Nie oglądałem tych nagrań i nie za bardzo umiem się odnieść do ich treści – przyznaje Tadeusz Żabski, wiceprezes Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo. –  Mogę jednak stanowczo zapewnić, że męczenie zwierząt absolutnie u nas nie jest normą. Być może doszło do jednorazowego incydentu, ale bezwzględnie nie stosujemy takich praktyk. Wszyscy nasi pracownicy postępują zgodnie z wymogami i procedurami, aby prawa zwierząt były przestrzegane. Podkreślam raz jeszcze, znęcanie się nad zwierzętami jest u nas wykluczone.  ©℗

(gra)

Fot. Fundacja Viva!
Na zdjęciu:
Aktywiści z Fundacji Viva! i Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta! zarejestrowali obrazy znęcania się nad zwierzętami przez pracowników rzeźni Agrofirmy Witkowo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brak słów
2019-09-30 11:41:45
Wszystkich tych ludzi, którzy w ten sposób postępują że zwierzętami powinno się potraktować tak samo. Ale by było wtedy zabawnie. Powinno się ich zamykać, bo napewno nie są to zdrowi psychicznie ludzie i to samo mogą zrobić człowiekowi. Ubój zwierząt jest normalny ale po co traktować je w ten sposób? Po co mają cierpieć? Ciekawe jakby zareagowali gdyby ich dzieci tak potraktować :) gdyby ktoś zrobił coś takiego człowiekowi to od razu by było głośno na cały świat, ale gdy zwierzęta cierpią codziennie setkami to już o tym się nic nie mówi. To się nazywa patologia. Mam nadzieję że kiedyś się to zmieni dzięki fundacjom bo oczywiście rząd państwa nic z tym nie zrobi, nie ureguluje tego prawnie.
mazur
2017-01-18 09:18:34
polacy i tak stoja ponizej poziomu poczciwych i inteligentnych swin, dlatego tak sie nad nimi znecaja
Świnia
2016-12-06 09:10:32
Gówno wiecie o świniach i ich problemach. Proponuję wszystkich obrońców świń wysłać na ferme i załadować 200 szt. na samochód. Powodzenia i pozdrawiam.😊
masakra
2016-11-15 22:14:22
Mam nadzieję że z wami zrobią samo podłe gnoje! Jak można takie coś robić? Zwierzę, które czuje że i tak zostanie zabite a przed śmiercią takie coś! Po prostu nie mogę i mam nadzieję że te gnidy wszystkie poniosą odpowiedzialność!
.......@
2016-10-08 11:55:36
Dla jasności nie pracuję w Witkowie ale trzeba być obiektywnym. Przede wszystkim informacja dla tępaków to to że nie jest to ani rzeźnia ani ubojnia tylko zakład przetwórstwa mięsno drobiowego a to są dwie różne sprawy. Zachowania negatywne trzeba tępić i krytykować ale całego reportażu tylko nagannym było kopanie świni, poganianie byka młotkiem i z ilością rażenia prądem. Samo używanie poganiaczy elektrycznych jest dozwolone i aprobowane przepisami a wręcz przy takich czynnościach niezbędne (tylko wszystko w miarę rozsądku). Zwykła g..niana rurka plastikowa jest chyba lepsza niż drewniana pała używana na przykład przez kiboli a tu nikt nie robi tyle szumu kiedy okładają ludzi lub policję. Jak widać były to przypadki jednostkowe skoro od lutego więcej nie nagrali i tutaj konsekwencje powinni ponieść konkretni pracownicy i jak widać w większości nie byli to ludzie z przetwórni tylko pracownicy zakładów rolnych dostarczających zwierzęta. Może przydał by się lepszy nadzór nad tym etapem ale firma pewnie wyciągnie wnioski i coś z tym zrobi. Myślicie że w innych firmach jest inaczej? To jesteście w błędzie bo albo mają wysokie płoty i nikt nic nie nagra albo mają specjalne tunele i też po nagraniach. Myślicie że w innego rodzaju przetwórstwie nie zdarzają się zaniedbania? Nic bardziej mylnego. A skąd wiecie że w słoiku nie macie nas..ne ale jak jecie zachwycacie się. Wszędzie może trafić się nieodpowiedzialny pracownik. Dla tych którzy piszą że będą bojkotować - możecie sobie bojkoty robić w swoim domu tylko żeby wasze żony nie zrobiły wam bojkotu bo wtedy bez poganiacza elektrycznego nic nie zrobicie Komuś znowu drób smakuje trocinami! To niech umyje zęby bo może mu z paszczy daje. Ja tam jadłem różnie kurczaki i nie zamierzam jeść innych bo z Witkowa smakują mi najlepiej ale to oczywiście kwestia gustu. Nadal podtrzymuję że aktywiści popełnili przestępstwo bo już przy pierwszej rejestracji powinien wszystko nagrać i niezwłocznie powiadomić policję żeby mogli podjąć czynności i zabezpieczyć ślady a ludzi ukarać a nie godzić się przez kilka miesięcy na złe traktowanie zwierząt. Więc jaki z niego obrońca zwierząt skoro brał udział w tym procederze. Dlatego podtrzymuję że podejrzewam iż dostali kasę od konkurencji Agrofirmy a w finale od TVN. Sam TVN to żałosny program który jest nieobiektywny i goni tylko za sensacją. Dlaczego podczas programu nie postawili zarzutu aktywistą że pozwalali na to tyle czasu.
człowiek myślący
2016-10-07 22:24:04
TOTALNY bojkot zakupowy tych śmieci robionych z chorych zwierząt.
.......@
2016-10-07 19:27:18
Nikt nie zadał sobie pytania czy za zrobienie takich nagrań nikt nie zapłacił pseudo aktywistom ? Może konkurencja ? Kwestia ile ? Bo myślałem że w przypadku popełniania przestępstwa mamy obowiązek powiadomić organy ścigania ! Dla mnie pseudo zieloni są również winni bo brali w tym udział przez kilka miesięcy a takie zachowanie jest również karalne. G..NO nie obrońcy zwierząt! Bo pozwalali na to kilka miesięcy................. Żenada! A TVN i ten program to też śmiech na sali i szukanie na siłę sensacji!!!
ja
2016-10-07 15:28:36
jak można się nazywać  obrońcą  zwierząt jak czekali kilka miesięcy aby kogoś poinformować o tej sprawie  i dopuścić aby te  zwierzęta cierpiały nadal , jak było można wcześniej sprawe zakończyć i oni za takie zachowanipowinno być ukarane również . bo jak katują dziecko za ściana to czekacie kilka miesięcy zanim pójdziecie na policje no chyba nie.
z szacunkiem do zwierząt
2016-10-07 09:50:46
Gorszych Gnojów nie widziałam !!!! nie ma tłumaczenia dla mnie to Essesmani jakbym Oświęcimwidziała kulawe, wychudzone poranione i bite popychane jak ludzie w Oświęcimiu!! skoro ktoś nie ma szacunku dla zywych istot które czuja że i8da na śmierć to nie jest godzien nazywać sie człowiekiem to gnój, gnida nic nie warta...a jeśli ktoś myśli że zwierzeta nie czuja i nie cierpia to niech posłucha jak matka krowia płacze za cielaczkiem bo potwory lubią żrec cielęcinkę...NI*E MA TŁUMACZENIA to POTWORY i zrobiłabym im to samo Młotkiem w łeb i pastuchem z 100-VAT w dupę!!
do strachliwego Jacka
2016-10-06 08:33:42
widać nie nadajesz się do tej roboty skoro tak trzęsiesz się o swoje bezpieczeństwo.
tylko całkowity bojkot Witkowa
2016-10-06 08:03:07
od dziś żadnych zakupów u tych oprawców
jacek - bredzisz i to strasznie
2016-10-06 07:37:12
Tak samo traktowało się ludzi w hitlerowskich obozach koncentracyjnych ale to pewnie też Cię nie oburza człowieku bez serca
do jacka
2016-10-05 22:27:54
Racja.
@jacek
2016-10-05 21:25:16
Mądrego to i przyjemnie poczytać.
@Yyy
2016-10-05 21:23:53
"SKÓRWYSYŃSTWO" - jedno słowo = jedna wtopa. Może nie pisz już więcej słów.
SAVANTHIS
2016-10-05 21:23:30
Dla tych biednych zwierząt i tak nie ma już żadnej szansy. Jak można jeszcze dokładać cierpień idącym niewinnie na śmierć...?
Wox...
2016-10-05 21:07:08
Bojkotować nie kupować wyrobów tej firmy , może ich nauczy więcej szacunku do zwierząt i ludzi ...
N
2016-10-05 20:18:24
Jak kuba bogu tak bog kubie. Zrobic im to samo.
Malwina
2016-10-05 20:11:48
SK... Patrzeć na to nie można jak się znecają. Trzeba ich potraktować tak samo. Powinny zgnic w pi... za znecanie się. Barbarzyńcy
Yyy
2016-10-05 20:08:02
Jedno słowo by to opisac SKÓRWYSYŃSTWO !!!!!!!!!!!!!
jacek
2016-10-05 19:46:40
Mięso nie powstaje w Kauflandzie, ani w Lidlu. Ubój zwierząt rzeźnych nigdy nie był ani nie będzie sielanką dla wielbicieli kotów i korzonków. Obcowanie z dużymi zwierzętami jest obarczone stresem oraz troską o własne bezpieczeństwo i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie nosił tych zwierzaków na rękach. Ubój jak również transport zwierząt nigdy nie był estetyczny i nigdy nie będzie, a reakcje na takie widoki wynikają tylko i wyłącznie z ogólnego zniewieścienia a także niewiedzy.
dora
2016-10-05 17:12:58
tak jest we wszystkich ubojniach,przy załadunku i rozładunku zwierząt,jest pisk,ryk i zgrzytanie zębów,zwierzęta bronią się przed śmiercia trudno je wtedy ujarzmić,są nerwy no niestety smutna to rzeczywistość...
waldi
2016-10-05 14:11:40
Na filmie widać twarze znęcających się nad zwierzętami ludzi.Natychmiast wyrzucić ich trzeba dyscyplinarnie z pracy, mało tego aresztować tych ludzi[o ile można ich nazywać ludżmi]i postawić przed sądem.A prezes i weterynarz za brak nadzoru powinni być ukarani bardzo wysoką grzywną.
Agata
2016-10-05 13:30:07
Pan prezes pokazał na zdjęciu w tle oficjalnego fan page ubojni na Facebooku ile ma do powiedzenia w tej sprawie. Chyba sam wie, ze niewiele więcej juz ma do stracenia, bo do końca życia ludzie nie dadzą mu spokoju za to za co odpowiada.
gość
2016-10-05 12:37:51
ubojnie to dla takich prezesów świetny interes a zataja się fakt, że zwierzęta w rzeźniach wytwarzają ogromne ilości hormonów stresu, które przenikają do mięsa i powodują u ludzi nowotwory. Dlatego też rozsądniej go nie jeść a przy okazji tego typu interesy same przestaną funkcjonować.
@ do" Myślę,..."
2016-10-05 11:38:32
Nie myśl za dużo bo ci jeszcze zaszkodzi. Poradź się księdza.
10:12:43 - przystojniejszy byłeś z nickiem "absztyfikant"
2016-10-05 11:17:15
.
cap za co trzeba
2016-10-05 11:01:32
A dlaczego dwunożne zwierzęta na tym filmie mają zasłonięte twarze???? Przecież ochrona wizerunku dotyczy jedynie ludzi i niestety "capa kościelnego" , któremu gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem,. Teraz już wiem dlaczego co czwarty na Pomorzu nie umie zdać matury.
cap kościelny
2016-10-05 10:12:43
Katolicki kraj, katolickie obyczaje...względem ludzi i zwierząt.
Łże jak pies!
2016-10-05 10:10:06
"...Nie oglądałem tych nagrań i nie za bardzo umiem się odnieść do ich treści – przyznaje Tadeusz Żabski, wiceprezes ..." Reporter prosił go kilka razy , wręczając tablet z filmem, aby obejżał te bestialstwa swoich "kołchożników"!Był bardzo arogancki, zbył dziennikarza mętnymi tłumaczeniami . Przed kamerzystą zatrzasną drzwi swego imperialnego gabinetu.. Podobnie tłumaczyli się urzędujący lekarze z san-epid w Stargardzie. Więcej do sklepów Witkowa nie pójdę! Spółdzielczość kojarzyła się mi z czymś ludzkim, przyjaznym, ze szlachetna ideą. Ale teraz widzę, że kołchozowe obyczaje zdominowały idee zasad spółdzielczości z Rochdel, zasad Garibaldiego, Stefczyka i innych prekursorów...
@ "do zbyszek"
2016-10-05 09:10:55
Nie słyszałeś nigdy o USG? Ten płód to człowiek. Żywy. Nie jest rzeczą. Pora się dokształcić (z ortografii też).
07:58:04 - nie odrÓżniasz człowieka w stadium płodu od zwierzęcia ?
2016-10-05 08:48:53
- urodzony zwierzaczku.
Myślę, że będziemy mieli następny czarny protest.
2016-10-05 08:39:18
Znane PANIE ujmą się w obronie pracowników UBOJNI.
Popaprańcy
2016-10-05 08:37:06
Dla mnie to zwykli dewianci i popaprańcy, Myślę, że te zwierzęta mają więcej rozumu niż te świry. Po godzinach pewnie biją swoje żony (albo sami od nich obrywają, dlatego się później wyżywają) To są ludzie ulepieni z gówna.
do zbyszek
2016-10-05 07:58:04
nie odrużniasz nienarodzonego płodu od żywego URODZONEGO zwierzęcia ? Gratuluję bezmyślności.
Całkowity Bojkot Agrofirmy z Witkowa
2016-10-05 07:55:26
jak im spadną przychody ze sprzedaży to się zastanowią nad swoją postawą. Sprawę trzeba nagłośnić.
Szok.
2016-10-05 07:31:00
To, że te zdjęcia nie sprawią, że ludzie zostaną wegetarianami jest oczywiste, ale zwierzęta w swojej ostatniej drodze również zasługują na szacunek. Firma powinna być natychmiast zamknięta lub otrzymać tak dotkliwą karę, że musiałaby oddać swoje kilkuletnie zyski. Wyrzucenie z pracy pracowników uwiecznionych na tych materiałach nie będzie karą, bo prezesi z pewnością doskonale wiedzieli co się dzieje u nich w zakładzie. A jeśli nie wiedzieli, to tym bardziej powinni odejść za brak nadzoru i wiedzy o procedurach w firmie.
Agnieszka
2016-10-05 06:26:53
Jak dla mnie musi byc cos w tym prawdy nikt nie wyssal sobie tego z palca.tak uwazam
M.Dem.
2016-10-05 05:08:53
Do osoby podpisanej "Zbyszek". Osoby popierające cięcie na kawałki dzieci nienarodzonych to prawdopodobnie są to osoby popierające cięcie żywcem zwierzęcych dzieci. Obrońcy praw zwierząt na ogół nie gustuja w upodobaniach zbrodniczych, rozwijających się -co najgroźniejsze dla przyszłosci społeczenstw - takze wsrod dzieci niejednych srodowisk. Okrucienstwo radoscia zycia osobnika niejednego. Zycze im tego samego co osoba podpisana "Solista". Na dodatek liczę na odpowiedzialnosc linii politycznej oslaniajacej rozwoj umyslowosci, ktore nie dogonia zwierzat w zdolnosci do zrozumienia i wkomponowania sie w reguly zycia społecznego ludzi. Zwierzaki -ich ofiary- maja intelekt, mozna powiedzieć (czytałam nawet gdzieś zawodową opinię w tej sprawie). Oni (nieludzcy ludzie ) nie.
link
2016-10-05 01:58:32
http://wiadomosci.onet.pl/szczecin/maltretowanie-zwierzat-w-rzezni-w-witkowie-aktywisci-publikuja-film/86xg0e
anty witkowo
2016-10-05 00:32:58
ja od bardzo dawna nie kupuję mięsa i wędlin z witkowa. one są bez smaku. kurczaki smakują jak trociny. wszystko pędzone antybiotykami i hormonami wzrostu. wolę kupić świniaka u gospodarza i samemu zrobić wędliny. a jeżeli już kupuję w sklepie to czytam skład.
Jaki kraj takie prawo...
2016-10-05 00:26:17
Tak długo jak w Polsce będzie martwe prawo, będzie dochodziło do bestialstwa wobec zwierząt. W cywilizowanych krajach policja ma PRAWO do interwencji i aresztowania ludzi, którzy się znęcają. W reportażu widać to jednoznacznie, nie trzeba komentarza co się tam dzieje. Osoby komentujące film, bagatelizujący zachowania przedstawionych zwyrodnialców, to ewidentni aroganci, którzy w trybie natychmiastowym powinni być dyscyplinarnie zwolnieni. W obawie przed utratą koneksji umniejszają sprawie. Nie wspomnę już o psychopatycznych zwyrodnialcach, którzy w normalnym państwie oczekiwaliby wyroku za kratami,a ubojnia zostałaby zamknięta. Jak to bywa w życiu, przykład idzie z góry. Tak długo jak minister rolnictwa będzie obojętnym AROGANTEM i nie będzie widział różnicy pomiędzy humanitarnym ubojem zwierząt, a barbarzyństwem tak długo takie sytuacje będą żyły własnym życiem..
zbyszek
2016-10-04 22:42:48
Obrońcy zwierzat sa oburzeni a wczoraj czarny marsz i poparcie dla cięcia na kawałki dzieci nienarodzonych. Ot moralność lewaków.
Solista
2016-10-04 22:37:00
To są słabi ludzie. Mają pałki, paralizatory elektryczne, a zwierzęta nie mogą się bronić. Ale gdyby stanąć pod taką ubojnią i zaprosić takiego "bohatera" po pracy na solo to narobi w portki ze strachu. Wyżywa się na zwierzętach, bo one nie mogą oddać. W starciu z życiem jest nikim. I jeszcze jedno: Los bywa przewrotny i okrutny kara nikogo nie ominie. Rachunek za swoje postępowanie trzeba będzie zapłacić.
Prosie
2016-10-04 22:18:01
Ja tam widze jak chowa mu leb noga za kraty to tylko zdjecie
Mięsożerny
2016-10-04 22:07:53
To proste kto zaplacil tym kamerzystom? Agrofirma ma bardzo dobre wyroby i kto ma interes zniszczyc te firme i przejac ich rynek? Amerykanski koncern co po kryjomu wpycha GMO do pasz? A moze jakas mala masarnia, co daje trujace dodatki do pasz? Ja nie mowie ze nsgrania sa falszywe, tylko gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze
Siwy
2016-10-04 21:06:13
A jajka jakie sprzedają szkoda gadać Jak ludzie Jak ludzie to jedzą Smacznego😊
obserwator
2016-10-04 20:31:01
Dobry wieczór. PROPONUJĘ NIE ROBIĆ ZAKUPÓW W TEJ SIECI SKLEPÓW I OSTRA AKCJE SPRZECIWU. JA NIE MAM KONTA NA FACEBBOKU ANI INNYCH PORTALACH SPOLECZNOŚCIOWYCH ALE TAKA AKCJA POWINNA BYC ZORGANIZOWANA - TOTALNY BOJKOT TYCH SKLEPÓW - OPLAKATOWANIE ICH I INNE FORMY PROTESTU.TO ZADANIE DLA MŁODYCH LUDZI I OBROŃCÓW PRAW ZWIERZĄT. TA BARBARZYŃSKA FIRMA KTOREJ WŁAŚCICIELE AKCEPTOWALI TEGO TYPU PRAKTYKI POWINNI BYC PUBLICZNE NAPIETNOWANI. PROSZE O GŁOŚNY ODZEW.
SYLWIA
2016-10-04 19:57:07
BEZBRONNYM ZWIERZĘTOM IDĄCYM NA UBÓJ NALEŻY SIĘ RÓWNIEŻ GODNE ODEJŚCIE PRZECIEŻ TO ŻYWA ISTOTA, KTÓREJ NALEŻY SIĘ SZACUNEK.PRZECIEŻ ONA ŻYJE I CZUJE...............
to teraz miesozercy zycze smacznego
2016-10-04 19:26:06
pomyslcie ile zla i okrucienstwa przeszly w tym obozie te zwierzaki, tacy ludzie potem wracaja do domow , witaja sie albo i nie, z dziecmi zonami, a moze sa bydlakami , ktorzy nie maja nikogo, bo sa tacy odrazajacy,ze z frustracji swego podlego zycia, znecaja sie nad tymi biednymi stworzeniami....pomyslcie ze to wy idziecie tamta sciezka, zimne plytki, kopani, potem prac, kopanie, uderzenie, ciaganie za uszy...zal ze czlowiek jest takim zlym wytworem, wstydze sie wtakich momentah ze jestem czlowiekiem. Kazdego ranka gdy ide do pracy widze samochod z kratami, wtedy mysle, ze znowu ktores zwierze , zwierzeta pojechaly do rzezni....slow mi brak, jestem wegetarianka od okolo roku, to co widzialam w internecie, jak sie traktuje zwierzeta, nie jest godne istoty myslacej, zwierzeta sa lepsze dla ludzi, niz ludzie dla kogokolwiek.od niedawna mam depresje na ten swiat, straszne co sie dzieje, jakim trzeba byc draniem, by w ogole odwazyc sie pracowac w rzezni, bic, kopac...czego oni naucza swoje dzieci? moze pokaza jak wykonuja swoja prace? degeneratow nie brak dzis, tylko chyba tacy bez kiwniecia palcem i odruchu serca moga byc zdolni do takiego zla. czlowiek niby taki do przodu, madry,a okrutny strasznie, do czego to zmierza, jak mozna byc bez jakiejkolwiek refleksji, brak sumienia, wychowania, uczuc wyzszych, nikt nie pokazal , nie nauczyl? Mysle ze normalni ludzie nie wykonuja takiej pracy....Pozdrawiam wszystkich refleksyjnych ludzi, kochajacych zwierzaki
M.Dem.
2016-10-04 18:50:24
Aktywiści, działający narzecz ochrony zwierząt, napewno się nie pomylili ani nie zmontowali niecnych oskarżen. Jest bowiem coś takiego jak upodobanie do znęcania, do osiągania satysfakcji z okrucieństwa wobec bezbronnych zwierząt. To nie jest jednostkowe. To cechy psychologii tłumu strategicznej dla rozwoju rewolucyjnego władztwa mas. Okrucieństwo w niewyobrażalnych, dla poczciwszych ludzi formach, to w interpretacji strategicznej bohaterstwo. Podobny w wymowie/sensie był proceder potwornosci wobec ciężarnej świni, w Hiszpanii, pokazany w internecie chyba ze źródeł angielskich. Strategiczna przymiarka do kolejnej tury zbrodni przeciwko światu/ ludzkości, właściwymi tej strategii sposobami? To z takiej strategii wyprowadzano ludobójstwa, m.in. ludobójstwo wołyńskie 1943. Okrucieństwo hiszpanskie i to w Witkowie mają ochronę przed odpowiedzialnoscia? Bowiem nie ma właściwej reakcji prawnej, medycznej (ocena psychiatryczna updoban/czynu dla pozwolenia na brak wykluczenia społecznego dla osob otej charakterystyce psychicznej), socjologiczna, polityczna. To jest jedna z okolicznosci prawnych dla wyprowadzenia ubezwlasnowolnienia strategii totalitarnej władzy mas. Jako jednej z form zbrodni przeciwko światu/ludzkości. W tzw. majestacie prawa międzynarodowego. Tak uważam. Mirosława Demianiec

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA