sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaremba pozywa i pyta

Zaremba pozywa i pyta

Zaremba pozywa i pyta
Data publikacji: 2019-10-09 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 14:48
Wywietleń: 1531 420184

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba, kandydat do Sejmu w okręgu szczecińskim, pozywa lokalną "Gazetę Wyborczą" za obraźliwe wpisy o nim, której pojawiły się na jej stronie internetowej. Chce także ukarania autorów tych wpisów. 

- W związku z nieustanną agresją słowną i hejtem wobec mnie zdecydowałem się wnieść sprawy na drogę postępowania sądowego - powiedział poseł. - Sprawy zostały wniesione w trybie karnym z oskarżenia prywatnego, artykuły 212 i 216 kodeksu karnego, oraz w trybie cywilnym dóbr osobistych. Wszystkie osoby, które kryją się za pseudonimami, będą prędzej czy później pociągnięte do odpowiedzialności zarówno karnej jak i finansowej. Zdecydowałem się także pozwać "Gazetę Wyborczą" w Szczecinie, która ponosi pełną odpowiedzialność za nieusuwanie od kilku lat hejterskich treści ze swoich stron.

Wedle Zaremby hejterskie wobec niego komentarze pojawiają się od kilkunastu lat. I zapewnił, że domyśla się tożsamości niektórych autorów wpisów.

- Nie chodzi o krytykę. Polityk musi mieć grubą skórę - dodawał. - To są wulgaryzmy, słowa powszechnie uznawane za obraźliwe. Rzeczy, za które każdy by pozwał. Mam tego serdecznie dosyć i te osoby będą karane.

Zaremba miał też zestaw pytań do Norberta Obryckiego z Platformy Obywatelskiej, którego aktywności, zdaniem polityka PiS, służą polityce niemieckiej. Pytał m.in. za czyje pieniądze pracował jako doradca na Ukrainie i czy miał kontakt ze spółką CIM związaną z Federalną Agencją Pracy Niemiec. Cytowany przez Radio Szczecin Obrycki odparł tak: "Jeżeli ktoś nie odpowiada na pytania, takie jak my zadaliśmy, precyzyjne pytania odnośnie do branży morskiej, gospodarki morskiej, bo nie ma nic do powiedzenia, a jest głośny i obraża innych, to jest niczym dzwon. Duży dzwon, jest głośny, ponieważ w środku jest pusty".©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Gagi
w PISie sie powodzi, szkoda, że nie merytorycznie
2019-10-11 14:32:17
Mam tego serdecznie dosyć i te osoby będą karane.
Tak napisał człowiek dobrej zmiany, który już wydał wyrok przed rozpoczęciem procesu. Ale jak PiS wygra to wiadomo, że Zaręba nie przegra, to sądy będą ichnie, a nie sprawiedliwe. Z Ziobro swojego sędziego wylosuje
2019-10-10 15:59:19
werdykt
jak widać u Pana Zaremby wzrost jego głupoty jest proporcjonalny do wzrostu jego masy
2019-10-10 13:08:24
skład Zaremby
golonka, flaki i inne przysmaki
2019-10-10 11:09:23
I w Niedziele 13.10.2019 roku
To jak w Wojsku czyli - na Prawo... i Sprawiedliwosc patrz !!
2019-10-09 23:29:46
M.M.
Nie piszcie już nic ! Ten hejt POlewacki jest już skończony, po co się męczycie? To i tak nic nie da, takich ameb jak Po-ko jest już niewiele! Szczecin głosuje na Polskę! Pozdrawiam i miłej zabawy życzę w dniu 13.10. Koniec z lewakami!!!!!!!!!!
2019-10-09 22:28:43
Fuuuj
To coś wylewa się że zdjęcia
2019-10-09 22:18:23
M.M.
Ale hejt! Słabi jesteście wszyscy lewacy!!! A siebie w lustrze widzieliście? Same ameby z Was, nie znacie nawet historii swojego miasta! Nie wygląd jest ważny a wiedza i inteligencja tego człowieka! Ciekawe czy w cztery oczy też jesteście tacy wyszczekani? A nie, zapomniałam teraz tylko facebook i inne portale społecznościowe rządzą światem, już nikt z was nie potrafi rozmawiać z drugim człowiekiem inaczej...Żal mi was ciemna maso pięknego Szczecina. 13.10. PIS
2019-10-09 22:13:45
Podziękowania
A Zaremba urlopwany z niemieckiego kapitału firmy DB port czy jakoś tak, separację wojenne w naszym Polaków imieniu odbierał . prawda?
2019-10-09 19:43:32
Czytelniczka wyborczej
Stop!Odczepmy sie od wygladu kogokolwiek.Z prawej i lewej...
2019-10-09 19:30:15
No brawo spaślaku !!!
Skoro tak ciężko to do roboty , ale fizycznej !!! Tylko spętać i jak baleron na święta...
2019-10-09 19:26:47
Zen
Panie Posle z cala zyczliwoscia - niech sie Pan podleczy z otylosci po wyborach - moze jakas asceza ? Trzeba nie przezywac tego - ja Pana nie popieram ale Pan próbuje cos tu zrobic...to duzo jak na tych co blokuja miejsca z PO
2019-10-09 19:23:02
Hubi
Proszę nie żartować z nadmiaru ciała tego Pana, bo to nie przyzwoite. Ale za niedomiar wiedzy i słabe wykształcenie to już ten Pan odpowiada osobiście.
2019-10-09 19:15:11
Żryj
Wincej golonki, wincej!
2019-10-09 19:12:15
Rezydent
To ja przewrotnie zapytam-czy nie rozsądniej byłoby Sąd zamienić na Przychodnię zdrowia lub szpital i zadbać o swoje zdrowie-?
2019-10-09 18:51:41
gość
Ojej jaki delikatny grubasek,tylko jak PISUARY strzelają jadem to wszystko jest ok.A tu jaśnie pan baleron obrażony.
2019-10-09 17:28:26
Chrumkacz
Widać po nim że jest u koryta
2019-10-09 17:24:51
śp.Stalin
Ale mu te wakacje w Warszawie pomogły utuczył sie i zajmuje juz 3 krzesła brawo!!!
2019-10-09 16:45:31
waldi
No to jak polityk musi mieć grubą skórę to po co te skargi!!!!!!
2019-10-09 16:19:10
cdn
TZW gadzinowka szechtera to taki sam poziom jak ''nie'' kanali urbana.Przy rzadach totalnych zarobili za reklamy okolo 700 ml zl.Teraz istnieja dzieki kroplowce sorosa.
2019-10-09 16:17:06
Pomiot
Delikatny pan - moze polityka to zbyt ciezki znoj dla pana?
2019-10-09 16:05:51
Jedenzwielu
Z tym "dzwonem" ma pan racje.Ale z moim tokiem rozumowania - zaloze sie- juz sie pan nie zgodzi.Warto zaczac od siebie- a potem nawracac innych.Inaczej to bicie piany przed wyborami.
2019-10-09 15:54:10
Zenon Bombalina
I wygląda tu o jakieś 40 kg więcej niż na plakatach wyborczych.
2019-10-09 15:10:45
elektorat
To Zaręba czyta wyborczą???
2019-10-09 14:58:49
pięknie
Ładnie się zapasł na pisowskim wikcie i biedzie Polaków