niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zaremba apeluje o ulgi dla stoczni

Zaremba apeluje o ulgi dla stoczni

Zaremba apeluje o ulgi dla stoczni
Data publikacji: 2019-09-13 20:27
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-14 19:20
Wywietleń: 1321 414571

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba zwrócił się do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka z prośbą, aby przyznał ulgi podatkowe Stoczni Szczecińskiej oraz Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Jego zdaniem tworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju przemysłu stoczniowego to obowiązek nie tylko rządu, ale i samorządu.

W piśmie posła przeczytamy m.in. "Stocznia Szczecińska jest po reaktywacji ponownie największym pracodawcą i największym płatnikiem podatku. Dzięki jej reaktywacji znacznie spadło bezrobocie w Szczecinie. Ponad dwa tysiące osób pracuje obecnie w Stoczni Szczecińskiej. Zwrócić uwagę należy na to, iż sam Szczecin w rankingu miast wojewódzkich, jeśli chodzi o bezrobocie, przesunął się z dolnych pozycji do strefy miast o najniższym bezrobociu".

Z wyliczeń polityka wynika, że w przypadku Stoczni Szczeciński podatki od nieruchomości w ub. roku wyniosły 4,085 miliona złotych a prognoza na ten rok to 4,065 miliona. Z kolei MSR "Gryfia" odprowadza na rzecz miasta podatek od nieruchomości w wysokości 2 - 2,5 miliona złotych.

Zaremba puentuje tak: "W dobie rządów Platformy Obywatelskiej przemysł stoczniowy z przyczyn politycznych przeznaczony był do likwidacji. Obok Stoczni Szczecińskiej również MRS "Gryfia". Rząd Prawa i Sprawiedliwości odbudowuje przemysł stoczniowy w Polsce, ale partnerami powinny być również samorządy miast, m.in. takich jak Szczecin. Jak doskonale wiadomo, bez obu stoczni miasto będzie ulegało degradacji".©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Facjata świadczy o panu!!
Pieprzący od rzeczy spaślak.. Od kiedy jest pan u władzy ?? Myśli pan ,że wyborcy zapomnieli ??
2019-09-14 19:19:10
Seta i Galareta
Potrzeba kasy na swoje struktury polityczne czyli "Bezpartyjnych & PO" te etaty dużo kosztują ciężko będzie znaleźć 2.500.000 zł - to jest jakieś nawet 100 etatów biurowych w mieście - jak się zwolni tych ludzi to Bezpartyjni będą mieli problemy organizacyjne
2019-09-14 15:30:24
do spoko POKO
nie bierzcie tyle na raz bo potem bełkotliwie piszecie na forach
2019-09-14 15:22:54
spawacz
Fałszywa teza Zaręby o bycie Stoczni.Stoczni Szczecińskiej nie ma,a wciska się opinii publicznej kłamstwa.Na terenach działają prywatne spółki w których realizowane są zadania składowe a nie całościowe.Bredzenie przedstawicieli PiS o istnieniu Stoczni jest wierutną bzdurą,którą z uporą maniaka głoszą na wiecach i mediach.
2019-09-14 15:00:04
PiSdzielca Zaremba...
A do tunelu pod Świną też chcesz ulgi podatkowej? Ten "tunel" jest tak samo realny jak i ta piSdzielcza "stocznia"... Co w niej budujecie??? Jak dotychczas to tylko jedną stępkę pod super prom i słynny, PiSdzielczy "lodołamacz" PUMA... "Kasiora" kończy się i dla "ojojca"toruńskiego i jego "ryja ma radio"
2019-09-14 14:34:45
Były stoczniowiec.
Nie ma żadnej stoczni to zlepek kilku zakładów ,gdzie każdy ciągnie w swoją stronę
2019-09-14 12:27:33
katarski inwestor
Wy tam w spoko POKO macie jeszcze wizytówki katarskich inwestorów?Oni by rozruszali przemysł stoczniowy że hej a nawet ahoj
2019-09-14 11:12:39
Piotr K.
Lepiej przekazac komus tereny stoczni z PO lub partii "bezpartyjnych" by sobie tam mieszkania postawili a ludzie niech jadą za granicę za pracę lub zajmą usługami na terenach okołostoczniowych - trzeba fryzjerów dla psów i manikirzystów z doświadczeniem przy budowie statków
2019-09-14 10:59:42
Myśl
Zdaje się, że te 2000 ludzi nie pracuje w Stoczni Szczecińskiej, tylko w działających na jej terenie innych, prywatnych firmach. Jeśli miasto miałoby obniżyć podatek od nieruchomości, to nie wybiórczo, by poprawić wynik stoczni, ale wszystkim firmom.
2019-09-14 10:36:52
PiSdzielcy zbudowali PUMĘ...
Zaremba też popłynie na "lodołamaczu" PUMA- sklejonym papierowymi taśmami To sztandarowe dzieło szczecińskich s t o c z n i!!! Rządzi nimi PiSdzielczyni Jacyna-Witt. PiSdzielca Zaremba domaga się zwolnień podatkowych od Pana Prezydenta miasta Szczecin... Za co? Za stępki , czy za łodzie podwodne... a może za tę PUMĘ????
2019-09-14 08:49:18
!!!
Taśma klejąca się skonczyła czy niewidzialne promy i łodzie podwodne zatoneły? a gdzie bedzie mieszkac obiecany 1000 filipinczyków? w hostelach miejsc nie ma, kto ich przygarnie? moze do seminarium? tam sporo miejsca ,IMIGRANTOW SPROWADZAJO !! POLAKOM PRACE ZABIERAJO !!!!
2019-09-14 08:47:20
@ naiwniak
Krzystek powinien nauczyć się liczyć: im gorsza stocznia - tym mniejsze wpływy dla miasta. Brak stoczni - zero wpływów dla miasta. Rozwinięta stocznia - dużo pieniędzy dla miasta i jej mieszkańców. Nie należy podatkami dusić jej rozwoju, bo na dalszą metę to się nie opłaci. Ale on ma duszę oddaną Partii Oszustów, więc nie spodziewam się pozytywnych efektów z tego apelu.
2019-09-14 08:13:46
Czytelnik
POmijając rytualne ataki na Zarembę to ciekawi mnie co na to prezydent miasta.Ostatnio wysmażyli taką deklarację do podpisania i teraz ma konkret do zrobienia dla dobra miasta i regionu.Na co czeka?
2019-09-14 07:14:58
oglądacz
to co wypowiada ten pan Z w dzisiejszej kronice TVP3 to jest taki stek ... że nie da rady go oglądać!!! rozwali się w foteliku i gada, wylewa jad na poprzedników na każdym kroku a teraz on ma pomysł!!! koń by się uśmiał... a co z nabrzeżem ?? stoi puste bo Pan B... sobie nie życzy aby tam cokolwiek się działo!! I z jakiego powodu maja być ulgi?? Nie stocznia łapie zamówienia, a nie gnijąca stępka i lodołamacz oklejony taśmą jest waszym dokonaniem, chwałą rozwoju!!
2019-09-13 23:42:45
PO "upadku"... Stoczni
Woda w Odrze dalej plynie i do tego dzieki PiS-owi i Prawicy bedzie jeszcze glebsza... bo az do 12,5 metrow ! A wiec Panie Zaremba, wykorzystac przy tym... tak Zegluge jak i Przemysl Stoczniowy na tym wodnym morskim szlaku Swinoujscie - Szczecin - Swinoujscie !!!
2019-09-13 23:33:39
wyborca
Zaręba i spółka-ja oczekuję zmian finansowaniu służby zdrowia i dostępności do świadczeń a nie dopłat do pseudo Stoczni której nie ma i w której nic się nie buduje.Stan Polskiej służby zdrowia jest agonalny,a PiS-władza rżnie głupa i wynajdują sobie zastępcze tematy-w tym zbroją się snując plany o systemach rakietowych,zakupach nowoczesnych śmigłowców czy budowę baz dla USA.To jakiś obłęd-przed kim się tak zbroimy,kto nam zagraża-? jakaś chora wizja "wojny" czy zagrożeń ze wschodu-? Społeczeństwo umiera na SORach,do szpitala czy specjalisty nie można się dostać.To panie Zaręba jest problemem i kto jak kto ale patrząc na pana-jesteś pan w gronie potencjalnych pacjentów i powinien pan być zainteresowany służbą zdrowia a nie metalurgią czy przemysłem stoczniowym.
2019-09-13 22:39:42
gdańska partia PO
gdyby stoczni nie było miasto mialoby 0 zł podatku od nieruchomości, i oczywiście gówno z pitu od pracowników , więc warto wspomóc.Jeżeli kaczor ma 168 cm wzrostu to kim jest miller 163 cm, kwachu 169 no oczywiście wyżeł .tusk 171.Do 1 komentarza , dlaczego w czasie kryzysu, za PO Szczecin spadł na dno za inne miasta a Gdańsk już nie.
2019-09-13 21:46:46
naiwniak
Panie Zaremba, a dlaczego prezydent Krzystek wywodzący się z PO, czyli partii, która zlikwidowała Stocznię Szczecińską Nową oraz wprowadziła ostatnio do Parlamentu Europejskiego postkomunistów z naczelnym likwidatorem Stoczni Szczecińskiej Porta Holding niejakim Millerem - miałby udzielać ulg przemysłowi stoczniowemu? Pan głupi jest??
2019-09-13 21:36:26
Nigdy więcej PIS u władzy..
A od kiedy rządzisz z karłem żoliborskim na czele spaślaku ?? Już 4 lata i to w czasie prosperity , a nie kryzysu światowego jak PO !! Ustawami zrzucacie wszystko na samorządy, a teraz zbijać kapitał wyborczy ?? Rozliczymy cię i cały PIS przy urnach wyborczych już za miesiąc!!
2019-09-13 21:14:05
panie Z
Bzdury pan pisze straszne