niedziela, 15 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Matecki kontra Fundacja. Spór o wpisy na fanpage’u

Matecki kontra Fundacja. Spór o wpisy na fanpage’u

Matecki kontra Fundacja. Spór o wpisy na fanpage’u
Data publikacji: 2019-09-25 17:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 21:59
Wywietleń: 1593 417345

Sąd oddalił wniosek jednego ze szczecińskich kandydatów PiS do Sejmu o przeproszenie go przez Ośrodek Monitoringu Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Dariusz Matecki – radny miejski PiS i kandydat tej partii na posła - domagał się w trybie wyborczym przeprosin i wpłacenia 5 tys. złotych od Fundacji Ośrodka.

Radny Matecki twierdzi, że na facebookowym tzw. fanpage’u Fundacji 12 i 22 września tego roku pojawiły się nieprawdziwe informacje na jego temat – że popełnił przestępstwa i był współpracownikiem byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka (znanego z tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości). W środę doszło do procesu w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

– Wnosimy o oddalenie wniosku pana Mateckiego i zasądzenie od niego kosztów postępowania – stwierdziła mecenas Joanna Milkiewicz, pełnomocnik Konrada Dulkowskiego, prezesa OMZRiK.

Twierdzi on, że nie ma nic wspólnego z fanpage’em na którym znalazły się informacje dotyczące radnego.

– Prowadzi go ruch społeczny. Ta strona powstała kilka lat wcześniej niż Fundacja. Nie ma ona wpływu na to, co się na tym fanpage’u pojawia. Nie jest też jej administratorem – zapewniał Dulkowski.

– Obserwuję ten profil, bo wielokrotnie mnie na nim obrażano. To profil publiczny i cała Polska ma do niego dostęp. Ale nie wiem, czy te wpisy były wykorzystywane przez media. Nigdy mi nie postawiono żadnych zarzutów karnych, choć Fundacja składała wiele zawiadomień do prokuratury na mój temat. Są one absurdalne. Nie byłem karany, nie popełniłem przestępstwa. Ale to ja złożyłem dwa prywatne akty oskarżenia przeciwko panu Dulkowskiemu. W Ministerstwie Sprawiedliwości zajmowałem się obsługą medialną. Nigdy nie miałem styczności z wiceministrem Piebiakiem, nie otrzymywałem też od niego żadnych informacji i dokumentów – mówił Matecki.

Ostatecznie sąd zdecydował o oddaleniu wniosku radnego – kandydata.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Matecki kontra Fundacja. Spór o wpisy na fanpage’u

Komentarze

prawda
Umie tylko pisać głupie interpelacje na sztukę na ilość, żeby pokazać jak skutecznie działa.
2019-09-26 21:31:42
@ Szczecin
A o jakich ważnych sprawach mówi Nitras (oprócz kierowania śmieciarką ) , politolog Marchewka , Wieczorek i inni ? To ludzie , którzy na niczym się nie znają. Chcą tylko zaistnieć w mediach. Gdyby nie polityka musieliby zamiatać ulice. Bądż obiektywny lewaku. Mów o wszystkich politykach w regionie.
2019-09-26 16:32:52
Szczecin
Panie Matecki dość już tych idiotyzmów, bezsensownych interpelacji i pokazywania się na siłę przed wyborami. Przecież te sprawy, którymi się Pan zajmuje są goowno warte. Chce Pan zaistnieć i pokazać wszystkim, że jest pana pełno wszędzie ale na dobrą sprawę to się Pan tylko ośmieszasz, a to nie przystoi politykowi pchającemu się do sejmu. Powinien Pan zostać ministrem od spraw nieważnych, mało istotnych i nikomu niepotrzebnych.
2019-09-26 14:41:16
brawo
Tępić PiS-komunę!
2019-09-26 13:21:14
tf
Budkę pod ruską ambasadą też ,,wolne sądy,, oddaliły. Powodzenia panie Matecki, ale głupotami się proszę nie zajmować. Niech pan nie liczy, że ludzie poziomu jachiry coś zrozumieją. Szkoda zdrowia.
2019-09-26 11:12:04
haha
Matecki boi się prawdy o sobie? Żałosny typ.
2019-09-26 09:35:17
Lewacki facebook.
Panie Matecki , popieram pana i będą na pana głosował. Mam nadzieję , że zostanie pan posłem. Ale , w tym przypadku niech pan pamięta , że za wpisy na stronie internetowej jest odpowiedzialny administrator strony. Bez jego zgody nic nie może się ukazać. Po drugie , facebook w Polsce ma lewackie kierownictwo. Jest tam cenzura większa niż w PRL. Prawicowi internauci mają likwidowane strony i kasowane wpisy. Lewacy zaś są bezkarni. Mogą robić co chcą. Dlatego , bez konsekwencji prawnej , obrażają prawicę.
2019-09-26 07:27:31
-
Powrót normalnych relacji? hah Chyba normalnych relacji pomiędzy UBywatelami.
2019-09-26 06:57:49
capilano
I znowu ''sprawiedliwy'' wyrok wydany przez ''apolitycznego'' sędziego.
2019-09-26 04:35:21
Odp... do 19:56:26
Jesli lata 1945...2015 (- 2 lata ) Uwazasz za "normalne relacje s-PO-leczne" to GRUBO sie mylisz, odwracajac Kota ogonem slowami... Precz z Komuna! Oglupiac to mozesz Swoich - ALE NIE NAS WSPIERAJACYCH PiS i SOLIDARNA POLSKE !!
2019-09-25 21:52:47
Karol Urbaniak
Więc jeżeli nie nie miał styczności z Piebiakiem - to dlaczego tak kategorycznie zaprzecza?
2019-09-25 21:34:31
Nadzieja umiera ostatnia..
Mam nadzieję ,że po tym wyroku Matołecki usiądzie na tyłku ...jak i jego mocodawcy :))
2019-09-25 20:02:58
Precz z komuną! - Komuny nikt nie wprowadza oprócz PIS :))
Mamy nadzieję jeszcze na powrót normalnych relacji społecznych , koniec ze szczuciem na lepszych i gorszych!! Koniec z Pis i Matołeckim !!
2019-09-25 19:56:26
Oto oblicze lewactwa
Plujący na prawo i na... prawo ośrodek tchórzliwie wypiera się swojego fanpage, tak jak poprzedni szef tego ośrodka tchórzliwie ukrywa się w Norwegii przed odbyciem prawomocnie zasądzonej w Polsce kary więzienia za przekręty finansowe.
2019-09-25 18:33:08
babcia
nigdy nic przenigdy a jednak cały czas kozaczy