poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kandydat PiS Dariusz Matecki przegrywa w apelacji

Kandydat PiS Dariusz Matecki przegrywa w apelacji

Kandydat PiS Dariusz Matecki przegrywa w apelacji
Data publikacji: 2019-09-27 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-29 21:39
Wywietleń: 4112 417726

W środę jeden ze szczecińskich kandydatów PiS do Sejmu przegrał w sądzie sprawę z Ośrodkiem Monitoringu Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W czwartek odwołał się od tego postanowienia. W piątek przegrał apelację.

Dariusz Matecki - radny miejski PiS i kandydat tej partii na posła domagał się w trybie wyborczym przeprosin i wpłacenia 5 tys. złotych od Fundacji Ośrodka Monitoringu Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Twierdzi, że na facebookowym tzw. fanpage Fundacji pojawiły się nieprawdziwe informacje na jego temat - że popełnił przestępstwa i był współpracownikiem byłego wiceministra sprawiedliwości, Łukasza Piebiaka (znanego z tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości). W środę doszło do procesu w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Prezes OMZRiK twierdził, że ani on ani Fundacja nie mają nic z wspólnego z fanpagem. Prowadzi go ruch społeczny a strona powstała kilka lat wcześniej niż Fundacja. I nie ma ona wpływu na to, co się na tym fanpagu pojawia.

Matecki zapewniał, że nigdy mu nie postawiono żadnych zarzutów karnych, nie był karany i nie popełnił żadnego przestępstwa. A w Ministerstwie Sprawiedliwości zajmował się obsługą medialną i nigdy nie miał styczności z wiceministrem Piebiakiem, nie otrzymywał też od niego żadnych informacji i dokumentów. Sąd na środowej rozprawie zdecydował o oddaleniu wniosku radnego - kandydata. Według sądu, Matecki nie dostarczył dowodów, że to Ośrodek Monitorowania stoi za fanpagem. 

Radny nie poddał się. W czwartek złożył zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego. Zażądał uwzględnienia jego roszczeń - przeprosin oraz wpłaty 5 tys. złotych na rzecz stowarzyszenia Caritas. W piątek jego wnioskiem zajął się szczeciński Sąd Apelacyjny. I oddalił zażalenie.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Lena
Matecki wstyd przynosi Szczecinowi
2019-09-29 21:11:26
Polka
Całe szczęście, że ten faryzeusz M. przegrał. W moich oczach to zero straciło jakąkolwiek zdolność honorową. Oszołomstwem religijnym i partyjniackim homofobizmem hańbi Polskę i Polaków.
2019-09-28 09:04:06
Do... PO-nizszych
Nie tylko M-ki wyszedl spod Kiecki - a wiec...!!!
2019-09-28 01:30:12
Hahaha
OMZRiK to prostu lewaccy hejterzy
2019-09-28 00:47:05
@fajne panstwo
Taki sam problem jak w ministerstwie sprawiedliwosci?
2019-09-27 18:11:24
Fajne państwo
Obywatel obrażony przez stronę Ośrodka Montowania Treści Rasistowskich i Ksenofobicznych musi sam udowadniać, że za stroną stoją ludzie z fundacji założonej przez zbiegłego za oszustwa finansowe pod pozorem działalności społecznej przestępcy...
2019-09-27 17:09:07
Smile!
Już nie taki uśmiechnięty jak na plakatach...
2019-09-27 17:05:32
cdn
Tzw kasta sedziawska boi sie utraty przywilejow.Niedawno odszedl w warszawcce zbrodniarz w todze/102/ wyroki smierci na zolnierzach podziemia.Zonka dalej bedzie brala 8 tys.magistrowie prawa nie chca orzekac tak jak uchwalil prawo suweren .
2019-09-27 16:50:24
NAZISTA
Pozdrawiam ziomka 😈
2019-09-27 15:35:29
Taki Matołek
Matołek ten nasz koleżka
2019-09-27 15:10:15
Strega
Pan Matecki powinien znacznie przyblizyc swoja osobe w strone suwerena.Czym sie zajmuje(przedsiebiorca?).Od kiedy do kiedy pracowal dla Ministerstwa Sprawiedliwosci..Czym(dokladnie)sie tam zajmowal (zajmuje).Jakich swoich wczesniejszych wypowiedzi sie wstydzi;).Jakich(;) sie nie wstydzi...Co sadzi o aferach w PIS,kk...Jestem zwolennikiem przyzwoitych ...w sejmie i senacie szczegolnie.
2019-09-27 14:33:51
Biedny Dareczek
Ojojojjjjj
2019-09-27 14:30:12
Bezprawnik
Czemu mu robicie reklamę.Chłopak nie ma kasy na kampanię i się procesuje bo coś mu się wydaje a Państwo musi się mierzyć z jego fanaberiami.Jak ma jakieś obiekcje niech się procesuje w trybie cywilnym i płaci z własnej kieszeni za procesy.
2019-09-27 14:28:02