poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zaatakowali przechodniów

Zaatakowali przechodniów

Zaatakowali przechodniów
Data publikacji: 2017-08-22 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Wywietleń: 1817 289241

Dwaj mieszkańcy Przecławia, którzy w maju bieżącego roku grożąc nożem żądali od przechodniów pieniędzy, mogą spędzić w więzieniu nawet 15 lat. Tyle bowiem (zgodnie z polskim prawem) grozi za rozbój z użyciem noża, a taki właśnie zarzut przedstawił im prokurator zajmujący się sprawą.

Da ataku na przechodniów doszło tuż przed godz. 1 w nocy w pobliżu pętli autobusowej w Przecławiu. Dwaj młodzi mężczyźni, Arkadiusz K. i Bartusz S., jakiś czas szli za przypadkowo spotkanymi przechodniami. W pewnym momencie jeden z pokrzywdzonych zauważył w ręku Arkadiusza K. nóż. Zaczął uciekać. Bartosz S. biegł za nim jakiś czas, ale po chwili zrezygnował i wrócił do kolegi. Ten stał już przy drugim z zaatakowanych - jedną ręką trzymał go za ramię a drugą, uzbrojoną w nóż, skierował w pierś mężczyzny. Pokrzywdzony został zmuszony do oddania przecławianom 40 zł, za które obaj bandyci kupili alkohol w pobliskiej stacji benzynowej.

Powiadomieni o zajściu policjanci zatrzymali obu podejrzanych - przedstawiono im zarzuty i tymczasowo aresztowano. Arkadiusz K. przyznał się do udziału w rozboju. Bartosz S. nie. Zapewnia, że był tylko obserwatorem. Jedynie stał obok Arkadiusza K.

Mimo to Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia przeciwko obu mężczyznom. Podejrzani: dwudziestocztero- i dwudziestosześcioletni mieszkańcy Przecławia nie byli w przeszłości karani sądownie. Za rozbój z użyciem noża grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 

Komentarze

111111111
Na sybir albo do kamieniolomow wyslac za miske ryzu dziennie, dlaczego podatnicy maja ich utrzymywac przez 15 lat? miesiecznie to 2 tys na osobe co najmniej
2017-08-23 09:27:29
2 x 15
Dac po 15-tce / lebka, by na dlugo zapanowal Spokoj w Przeclawiu !!
2017-08-22 23:43:49

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie