piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej

Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej

Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej
Data publikacji: 2015-12-08 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1952 46941

Policjanci z KWP w Szczecinie zakończyli czynności w sprawie dotyczącej posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków na terenie województwa zachodniopomorskiego. Postępowanie wszczęto na początku br. po tym jak policjanci zatrzymali kobietę z  kilkunastoma kilogramami amfetaminy o szacunkowej wartości  1 600 000 złotych.

Zatrzymania poprzedzone były działaniami operacyjnymi prowadzonymi przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. Policjanci sprawdzając skąd na terenie zachodniopomorskiego pochodną nielegalne substancje odurzające pod koniec stycznia br dotarli do mieszkańców Stargardu Szczecińskiego. Tam zatrzymano 24-letnią  kobietę, u której w wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono  kilkanaście  kilogramów narkotyków, a także maszynę wykorzystywaną do produkcji tabletek z amfetaminą, broń palną, oraz kamizelki kuloodporne i radiostacje, który mogły być wykorzystane przy innych czynach zabronionych.

Zabezpieczona substancja trafiła do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, gdzie badania wykazały, że jest to 16 kg amfetaminy wartej około 1 600 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Szczecinie, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo. 

24-latka usłyszała zarzuty uczestnictwa w obrocie narkotykami, a także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Wtedy sąd wobec podejrzanej zastosował tymczasowy areszt. 

Kilka dni później w związku ze sprawą zatrzymany został mężczyzna, który kupował od kobiety narkotyki. W wyniku przeprowadzonych u niego przeszukań policjanci również zabezpieczali narkotyki w ilości blisko 800 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości dopalaczy. W trakcie śledztwa ustalono, że ten zatrzymany również zajmował  się „dilerką”. 

19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Policjanci ustalili osoby, którym wymieniony mężczyzna sprzedawał narkotyki. Również wobec tego podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt.

W toku postępowania zarzuty za handel narkotykami usłyszał jeszcze jeden 19-latek, który w czasie gdy zbierano materiał dowodowy odbywał karę pobawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w przedmiotowej sprawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem oskarżonym. Dwóm z nich grożą kary od 2 do 12 lat pozbawiania wolności, a kobiecie od 6 miesięcy do 8 lat.

(isz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie