niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej

Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej

Akt oskarżenia w sprawie narkotykowej
Data publikacji: 2015-12-08 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1822 46941

Policjanci z KWP w Szczecinie zakończyli czynności w sprawie dotyczącej posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków na terenie województwa zachodniopomorskiego. Postępowanie wszczęto na początku br. po tym jak policjanci zatrzymali kobietę z  kilkunastoma kilogramami amfetaminy o szacunkowej wartości  1 600 000 złotych.

Zatrzymania poprzedzone były działaniami operacyjnymi prowadzonymi przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. Policjanci sprawdzając skąd na terenie zachodniopomorskiego pochodną nielegalne substancje odurzające pod koniec stycznia br dotarli do mieszkańców Stargardu Szczecińskiego. Tam zatrzymano 24-letnią  kobietę, u której w wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono  kilkanaście  kilogramów narkotyków, a także maszynę wykorzystywaną do produkcji tabletek z amfetaminą, broń palną, oraz kamizelki kuloodporne i radiostacje, który mogły być wykorzystane przy innych czynach zabronionych.

Zabezpieczona substancja trafiła do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, gdzie badania wykazały, że jest to 16 kg amfetaminy wartej około 1 600 000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Szczecinie, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo. 

24-latka usłyszała zarzuty uczestnictwa w obrocie narkotykami, a także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Wtedy sąd wobec podejrzanej zastosował tymczasowy areszt. 

Kilka dni później w związku ze sprawą zatrzymany został mężczyzna, który kupował od kobiety narkotyki. W wyniku przeprowadzonych u niego przeszukań policjanci również zabezpieczali narkotyki w ilości blisko 800 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości dopalaczy. W trakcie śledztwa ustalono, że ten zatrzymany również zajmował  się „dilerką”. 

19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Policjanci ustalili osoby, którym wymieniony mężczyzna sprzedawał narkotyki. Również wobec tego podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt.

W toku postępowania zarzuty za handel narkotykami usłyszał jeszcze jeden 19-latek, który w czasie gdy zbierano materiał dowodowy odbywał karę pobawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w przedmiotowej sprawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem oskarżonym. Dwóm z nich grożą kary od 2 do 12 lat pozbawiania wolności, a kobiecie od 6 miesięcy do 8 lat.

(isz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie