poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Myślały, że dorobią jako pokojówki

Myślały, że dorobią jako pokojówki

Myślały, że dorobią jako pokojówki
Data publikacji: 2016-01-07 20:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 2061 89707

Andrzeja G., Alicję G. i Viktora K. Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie oskarżyła o handel ludźmi i ułatwianie prostytucji sześciu pochodzącym z Ukrainy kobietom. To ostani - siódmy - akt oskarżenia dotyczący m.in. czerpania korzyści materialnych z uprawiania prostytucji i werbowania kobiet do zachodniopomorskich agencji towarzyskich.

Zdaniem prokuratora prowadzącego postępowanie, oskarżeni w latach 2009-2012 prowadzili przy granicy z Niemcami agencję towarzyską. Pracowały w niej również Ukrainki. W śledztwie ustalono, że werbowane kobiety były przekonane, że w Polsce będą pracowały jako pokojówki lub sprzątaczki. Dopiero na miejscu się dowiadywały, że mają uprawiać nierząd - zmuszane były do prostutucji podstępem, groźbą lub poprzez wykorzystanie ich krytycznej sytuacji materialnej. „Opiekunowie" legalizowali pobyt pokrzywdzonych w Polsce wystawiając fałszywe oświadczenia o zamiarze ich zatrudnienia w charakterze pracowników fizycznych i rejestrowali je w urzędzie pracy.

Przesłany właśnie do sądu akt oskarżenia - siódmy z kolei - kończy postępowanie przygotowawcze trwające od marca 2014 r. Prowadzący śledztwo prokurator przedstawił w sumie zarzuty jedenastu osobom, które zarabiały z prostytucji 24 kobiet. Oskarżeni stanęli także pod zarzutami dopuszczania się szeregu gróźb oraz nakłaniania innych osób do werbowania poza granicami Polski kobiet gotowych świadczyć usługi seksualne - ten wątek śledztwa wyjaśniono w drodze pomocy prawnej na Ukrainie. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

(lw)

 

Komentarze

Niewiniatka w doroslym wieku,
Myslaly ... i co wymyslily ? A po "sprzatnieciu" pierszego juz pokoju, nie mogaly odmowic dalszego wykonywania "najstarszego zawodu Swiata"... ??
2016-01-07 23:05:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie