niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Myślały, że dorobią jako pokojówki

Myślały, że dorobią jako pokojówki

Myślały, że dorobią jako pokojówki
Data publikacji: 2016-01-07 20:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1861 89707

Andrzeja G., Alicję G. i Viktora K. Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie oskarżyła o handel ludźmi i ułatwianie prostytucji sześciu pochodzącym z Ukrainy kobietom. To ostani - siódmy - akt oskarżenia dotyczący m.in. czerpania korzyści materialnych z uprawiania prostytucji i werbowania kobiet do zachodniopomorskich agencji towarzyskich.

Zdaniem prokuratora prowadzącego postępowanie, oskarżeni w latach 2009-2012 prowadzili przy granicy z Niemcami agencję towarzyską. Pracowały w niej również Ukrainki. W śledztwie ustalono, że werbowane kobiety były przekonane, że w Polsce będą pracowały jako pokojówki lub sprzątaczki. Dopiero na miejscu się dowiadywały, że mają uprawiać nierząd - zmuszane były do prostutucji podstępem, groźbą lub poprzez wykorzystanie ich krytycznej sytuacji materialnej. „Opiekunowie" legalizowali pobyt pokrzywdzonych w Polsce wystawiając fałszywe oświadczenia o zamiarze ich zatrudnienia w charakterze pracowników fizycznych i rejestrowali je w urzędzie pracy.

Przesłany właśnie do sądu akt oskarżenia - siódmy z kolei - kończy postępowanie przygotowawcze trwające od marca 2014 r. Prowadzący śledztwo prokurator przedstawił w sumie zarzuty jedenastu osobom, które zarabiały z prostytucji 24 kobiet. Oskarżeni stanęli także pod zarzutami dopuszczania się szeregu gróźb oraz nakłaniania innych osób do werbowania poza granicami Polski kobiet gotowych świadczyć usługi seksualne - ten wątek śledztwa wyjaśniono w drodze pomocy prawnej na Ukrainie. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

(lw)

 

Komentarze

Niewiniatka w doroslym wieku,
Myslaly ... i co wymyslily ? A po "sprzatnieciu" pierszego juz pokoju, nie mogaly odmowic dalszego wykonywania "najstarszego zawodu Swiata"... ??
2016-01-07 23:05:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie