Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wandale kontra Kościół

Data publikacji: 2016-04-03 15:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:49
Wandale kontra Kościół
 

MNÓSTWO kontrowersji wywołał dzisiejszy (niedzielny) list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, czytany na zakończenie nabożeństw. Niektórzy jednak za daleko poszli w okazywaniu niezadowolenia. Takie zdjęcie wrzucił internauta na profil na Facebooku „Szczecin Pogodno". Napis szybko usunięto. Chodzi o parafię p.w. Świętego Krzyża w Szczecinie.

- Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia ani z tej parafii, ani z żadnej innej dotyczących jakichkolwiek aktów wandalizmu - informuje asp. szt. Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

Treść komunikatu Prezydium KEP.

„Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami". (kol)

 

fot. Facebook Szczecin Pogodno

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chlopy zastanowcie sie,
2016-04-05 01:45:31
Najgorszym jest to ze, jak maly czy duzy wchodzi... to rozum odchodzi i kobiety bardzo czesto sprytnie to wykorzystuja... !!
Drakula,
2016-04-05 01:31:33
PO-mylone z PO-platanym...! Znaczy ta krew z kazdego miesiaca z okresu...??
taki tam
2016-04-04 10:18:59
Do tomson który napisał "Moim zdaniem, ci co godzą się na mordowane dzieci niczym nie różnią się od tych co godzili się siedemdziesiąt parę lat temu na mordowanie Żydów. To jest zwykłe barbarzyństwo. Kiedyś - tak jak w przypadku holocaustu - ludzkość będzie się tego wstydziła". pragne Ciebie uświadomić że na holokaust zgodził sie przede wszystkim Kościół Rzymsko-Katolicki i ugruntował to postępowaniem Papieża. Jeśli zaś masz problem ze zrozumieniem postaw kobiet i mężczyzn którym człowieczeństwo nie kojarzy sie z Bogiem i macicą to masz również problem ze zrozumieniem zasad religii. Jeśli będziesz miał wybór pomiędzy pewna śmiercią matki - patrz ciąża pozamaciczna- a śmecią płodu to jaki wariant wybierzesz. Bo jak rozumiem Bóg oczekuje od ciebie decyzji a nie odkładania w czasie, więc jaki wariant wybierzesz? I nie pisz że to nie zdarza sie często bo wystarczy że tylko raz to już musisz zdecydować. No i po drugie jeśli twoja religia zakłada że życie ludzkie zaczyna sie od poczęcia to po co obwarowywać prawem dalsze postępowanie. Czyżby Twój Bóg był za słaby , czy wiara jego wyznawców jest za słaba , cZy może cała ta obłuda jest zbyt silna? Sam sobie na to odpowiedz zanim zaczniesz od zbrodniarzy wyzywać innych.
taka prawda
2016-04-04 09:20:19
nienarodzonego plodu zabic nie wolno. ale narodzona kobiete juz tak jesli ciaza zagraza jez zyciu. kolejna sprawa - aborcja nie ale tylko dla katolikow. ateisci moga robic ja w majestacie prawa. a najlepsze jest to ze patrze chocby na moja babke - za komuny skrobala sie wiele razy ale dzis pierwsza z tymi transparentami biega lejac lzy nad dzieciatkami w lonie matki. po prostu dosyc obludy, zakazcie sobie aborcji zakonnicom a reszcie po prostu dajcie spokoj
emilia
2016-04-04 09:00:57
Całe szczęście, że normalne w tym względzie państwo niemieckie jest odległe od Szczecina tylko 25 km władza Kościoła (głupiego) tam nie sięga.
cap kościelny
2016-04-04 08:39:24
"Ślimak, który kwiaty ślini, Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała Fałszywa, dawna po cezarach wdowa, Kościół, — bez ducha bożego i słowa." "..Ten polip odrósł i lud wyssał blady. Wygnać go była kiedyś wielka praca, Ma nas za trupa ten szakal i wraca..." J.Słowacki o watykańskiej hydrze.
Tom
2016-04-04 01:09:43
Stop Katalom, Lewak
Hejt STOP!
2016-04-04 00:33:05
Dlaczego administracja tego portalu publikuje kłamliwe komentarze prymitywnych, chorych z nienawiści ludzi? Nie da się tego czytać, szambo wylało.
agnostyk
2016-04-03 22:21:56
Dlaczego ta banda nierobów w sukienkach która wciska ludziom kit o baśniach sprzed kilku tysiecy lat zakłóca spokój w okolicy poprzez uzywanie dzwonow ?słuchawki sobie nałoż i sobie dzwon jeden z drugim ,ale to bogata okolica, duzo biednych staruszków wiec musza wiedziec kiedy doniesc datek dla Państwa Watykan ,prawda jest taka gdyby nie lekcje relgii w szkołach mielibysmy dzis podobne podejscie jak w Czechach tam 10% to ludzie wierzacy i co jakos czesi to bardzo zadowolony i liberalny kraj -mary jane,piwko,luzik, i zadnej religii, niestety u nas idzie w stronę katotalibanu,zastanowcie sie dlaczego zakonnice chodza w takich strojach jak chodza -podobnych do islamu a prywatnie sa praktowane przez kler jak sluzące oraz obiekty seksualne
Marian
2016-04-03 19:38:08
Podzielam wszelkie negatywne opinie dotyczace prtji rzadzacej jak i kosciola. kosciol katolicki zatracil sie w tym do czego powinien sluzyc gore wziela pycha i dozenie do bogactwa!!! chec uzyskania przywilejow wiekszych od innych obywateli stawia pod duzym zapytaniem idee samego kosciola. Nie trzeba byc KATOLIKIEM aby byc dobrym czlowiekiem!!!! slowa 1 z ksiezy!!! Jesli ci ludzie sprzeciwiaja sie aborcji co jest dokonaniem i postepem medycyny niech sami oprzestana korzystac z lekarzy i najlepszych lecznic. niech wroca do 16 wieku i lecza sie ziolami!! Niech odrzuca postep technologiczny i zrezygnuja z wypasionych limuzyn i willi!!! Obluda i zaklamanie to wszystko co mysle o instytucji kosciola!!! Kazda kobieta i jej rodzina powinna sama decydowac o swoim losie! Czy ci IDI CI nie wiedza jaka bolesna jest decyzja podejmowana przez kobiety!!! A moze niech tak wielki kosciol zacznie dotowac dzieci i rodziny w trudnej sytuacji a nie tylko ciagnac kase od spoleczenstwa!!!!!! Brak mi slow aby wyrazic swoje niezadowolenie z propozycji i idei jakie maja nasi rzadzacy.
tomson
2016-04-03 19:35:42
Moim zdaniem, ci co godzą się na mordowane dzieci niczym nie różnią się od tych co godzili się siedemdziesiąt parę lat temu na mordowanie Żydów. To jest zwykłe barbarzyństwo. Kiedyś - tak jak w przypadku holocaustu - ludzkość będzie się tego wstydziła. A o paniach i panach którzy tak teraz gardłują za zabijaniem, kiedyś będą kręcić filmy jak te o Jedwabnem. Tylko że tym razem prawdziwe.
Nie zabijaj
2016-04-03 18:55:10
A co robią katolicy dla milionów dziennie zabijanych zwierząt?
Anty kler
2016-04-03 17:50:09
Ktoś powinien się wziąć za pasibrzuchów i ich porozliczać!!! "Święte krowy" mieszają się: w politykę, życie Polaków, nie płacą podatków, dostają subwencję z budżetu (konkordat) i otrzymują ziemię za ułamek jej wartości. Precz z mafia kościelną!!!
Precz z rządami Solidaruchów
2016-04-03 16:27:00
i ich wspólników - klechów.
jerzyn
2016-04-03 16:23:40
Przykazanie nie zabijaj a co robi ksiądz mówiąc w imię Boga na ustach świeci maszyny do zabijania czołgi samoloty i karabiny . A czepiają się kobiet ,mam propozycję żeby po święceniach kapłańskich wszystkich księży zmusić do kastracji i opieki nad porzuconymi dziećmi
Ryba
2016-04-03 15:51:49
Wandalizm?!! To jest KRZYK Z BEZSILNOŚCI!!! KRZYK PRZECIWKO SPROWADZENIU KOBIET DO "Kinder, Küche, Kirche" jak za Adolfa !!! Ale to krzyk wołającego na puszczy. I tak wiadomo że tak będzie - ŚREDNIOWIECZE !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA