Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W sobotę strażacy świętują swój dzień w Choszcznie

Data publikacji: 10 maja 2019 r. 20:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
W sobotę strażacy świętują swój dzień w Choszcznie
 

W sobotę (11 maja), w okolicach placu zabaw przy ul. Mur Południowy w Choszcznie, odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka.

Festyn z wieloma atrakcjami dla dzieci rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 14. Zachodniopomorscy strażacy zapraszają mieszkańców Choszczna i nie tylko, obiecując dobrą zabawę - zwłaszcza dla najmłodszych. Wśród zaplanowanych atrakcji będą pokazy sprzętu strażackiego, pożarniczy tor przeszkód dla najmłodszych, mobilna przyczepa edukacyjna, ścianka wspinaczkowa, pokazy psów ratowniczych OSP Wołczkowo oraz kursy pierwszej pomocy zorganizowane przez stowarzyszenie „Żarek”.

Oprócz strażaków okazję uświetnią policjanci prezentujący swój sprzęt, namiot ekologiczny Nadleśnictwa Choszczno i Głusko, namiot  fundacji DKMS walczącej z nowotworami krwi oraz kilka stoisk promujących działania ekologiczne czy samorządowe.

O tej samej porze, co rozpoczęcie festynu odbędzie się msza święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Choszcznie. 20 minut po godzinie 11 odbędzie się apel z wręczeniem odznaczeń, awansów i wyróżnień.

Międzynarodowy Dzień Strażaka został oficjalnie uznany przez Sejm jako święto zawodowe strażaków w 2003 roku, jednak nieoficjalnie było obchodzone już ponad 100 lat temu. Wypada 4 maja w dzień św. Floriana, patrona strażaków.

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA