środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Strażackie święto w Myśliborzu

Strażackie święto w Myśliborzu [GALERIA]

Strażackie święto w Myśliborzu
Data publikacji: 2018-05-19 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 1530 328470

Wręczenie sztandaru, awansów na wyższe stopnie służbowe i odznaczeń państwowych oraz odsłonięcie figury św. Floriana - to część wydarzeń podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Główne uroczystości odbyły się w sobotę (19 maja) na Rynku im. Jana Pawła II w Myśliborzu.

- Dziękuję wam, że zawsze jesteście na czas - mówił do strażaków minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński po wręczeniu im odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oficerskie. - Niech Święty Florian czuwa nad wami. Ważne, abyście mieli poczucie, że za wami stoi siła państwa.

W uroczystościach wziął udział wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, który wbił gwoźdź ozdobny w drzewce sztandaru ufundowanego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

Wcześniej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Kozłowski, abp. Andrzej Dzięga i komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski odsłonili figurę św. Floriana przed budynkiem KP PSP w Myśliborzu.

Obchody zakończyła defilada strażackich pododdziałów.

Oficjalnym uroczystościom towarzyszył piknik służb mundurowych z atrakcjami dla dzieci oraz dorosłych mieszkańców Myśliborza i okolic.

W Zachodniopomorskiem jest 20 komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Służbę w nich pełni prawie 1,5 tysiąca funkcjonariuszy. W działaniach wspierają ich strażacy-ochotnicy. Z 439 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które są w województwie, 185 włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zrzeszonych w nich jest 11 tys. osób.

W 2017 r. zachodniopomorscy strażacy wyjeżdżali do akcji blisko 20 tys. razy. Ponad 6 tysięcy razy gasili pożary. W porównaniu do 2016 r. ich liczba zmniejszyła się o ponad 24 proc. Ponad 12 tys. interwencji związanych było z miejscowymi zagrożeniami, czyli m.in. wypadkami drogowymi czy usuwaniem skutków nawałnic. W porównaniu do 2016 r. o 22 proc. wzrosła liczba takich działań. Strażacy w 2017 r. przeprowadzili 1,4 tys. akcji edukacyjnych, w których udział wzięło 120 tys. osób.

(isz)

Fot. ZUW, MSWiA/Twitter

Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu Strażackie święto w Myśliborzu

Komentarze

poranek
Do capa pomyśl jaka nienawiść bije od Ciebie. Twoje życie może kiedyś ktoś będzie ratował. I warto napisać coś na plus .
2018-05-20 09:13:17
cap kościelny
A ta figura w malinowej mycy i kiecce to sam Florian?
2018-05-20 09:00:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy