Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Strażackie święto w Myśliborzu [GALERIA]

Data publikacji: 19 maja 2018 r. 20:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:11
Strażackie święto w Myśliborzu
 

Wręczenie sztandaru, awansów na wyższe stopnie służbowe i odznaczeń państwowych oraz odsłonięcie figury św. Floriana - to część wydarzeń podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Główne uroczystości odbyły się w sobotę (19 maja) na Rynku im. Jana Pawła II w Myśliborzu.

- Dziękuję wam, że zawsze jesteście na czas - mówił do strażaków minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński po wręczeniu im odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oficerskie. - Niech Święty Florian czuwa nad wami. Ważne, abyście mieli poczucie, że za wami stoi siła państwa.

W uroczystościach wziął udział wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, który wbił gwoźdź ozdobny w drzewce sztandaru ufundowanego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

Wcześniej wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Kozłowski, abp. Andrzej Dzięga i komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski odsłonili figurę św. Floriana przed budynkiem KP PSP w Myśliborzu.

Obchody zakończyła defilada strażackich pododdziałów.

Oficjalnym uroczystościom towarzyszył piknik służb mundurowych z atrakcjami dla dzieci oraz dorosłych mieszkańców Myśliborza i okolic.

W Zachodniopomorskiem jest 20 komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Służbę w nich pełni prawie 1,5 tysiąca funkcjonariuszy. W działaniach wspierają ich strażacy-ochotnicy. Z 439 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które są w województwie, 185 włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zrzeszonych w nich jest 11 tys. osób.

W 2017 r. zachodniopomorscy strażacy wyjeżdżali do akcji blisko 20 tys. razy. Ponad 6 tysięcy razy gasili pożary. W porównaniu do 2016 r. ich liczba zmniejszyła się o ponad 24 proc. Ponad 12 tys. interwencji związanych było z miejscowymi zagrożeniami, czyli m.in. wypadkami drogowymi czy usuwaniem skutków nawałnic. W porównaniu do 2016 r. o 22 proc. wzrosła liczba takich działań. Strażacy w 2017 r. przeprowadzili 1,4 tys. akcji edukacyjnych, w których udział wzięło 120 tys. osób.

(isz)

Fot. ZUW, MSWiA/Twitter

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

poranek
2018-05-20 09:13:17
Do capa pomyśl jaka nienawiść bije od Ciebie. Twoje życie może kiedyś ktoś będzie ratował. I warto napisać coś na plus .
cap kościelny
2018-05-20 09:00:43
A ta figura w malinowej mycy i kiecce to sam Florian?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA