Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Świętowali Dzień Strażaka

Data publikacji: 13 maja 2018 r. 19:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:10
Świętowali Dzień Strażaka
 

Dzień Strażaka świętowali stargardzcy strażacy. Z tej okazji niektórym z nich wręczono medale i awanse na wyższe stopnie służbowe. Podopiecznym św. Floriana składano przede wszystkim życzenia „ile wyjazdów, tyle powrotów" oraz zadowolenia z pełnionej służby.

Funkcjonariusze stargardzkiej Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej działają na obszarze o powierzchni ponad 1,5 tys. km kw., zamieszkanym przez ok. 120 tys. mieszkańców. Jak wyjaśnia komendant stargardzkich strażaków st.bryg. Wojciech Siergiej, do działań ratowniczych dysponowanych jest ponad 80 strażaków zawodowych oraz 430 ochotników, będących w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

- Wszystkie jednostki OSP znajdujące się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym posiadają odpowiednią liczbę osób uprawnionych do udziału w akcjach ratowniczych - tłumaczy st.bryg. Wojciech Siergiej. - Inaczej wygląda to w jednostkach OSP spoza systemu, gdzie spośród czternastu jednostek pięć nie spełnia stawianych wymogów w zakresie wyszkolenia odpowiedniego dla ratowników OSP. Z tego powodu do działań ratowniczych możemy dysponować jedynie jednostki z Dzwonowa, Wapnicy, Pęzina, Nowej Dąbrowy, Reptowa, Kunowa, Niedźwiedzia, Lisowa i Sowna.

W ub.r. w powiecie stargardzkim doszło do 1266 zdarzeń, wśród których większość (673) stanowiły miejscowe zagrożenia, 500 - pożary, a 93 - to alarmy fałszywe. Komendant W. Siergiej zaznaczył także, że od niedawna stargardzcy strażacy dysponują nowym ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym z funkcją likwidacji i ograniczenia stref skażeń. Jego zakup pochłonął ponad 1 mln zł, a sfinansowano go m.in. dotacjami WFOŚiGW oraz stargardzkich samorządowców. O wyposażenie pojazdu zadbali zaś sami strażacy. Nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym dysponują także strażacy ochotnicy z Marianowa. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: podczas akademii z okazji Dnia Strażaka wręczono medale i awanse na wyższe stopnie służbowe.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA