czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > W czwartek odbędą się pogrzeby ofiar pożaru w Koszalinie

W czwartek odbędą się pogrzeby ofiar pożaru w Koszalinie (akt. 3)

W czwartek odbędą się pogrzeby ofiar pożaru w Koszalinie
Data publikacji: 2019-01-07 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 1853 370349

– Pogrzeb będzie wspólny, bo dziewczęta spoczną obok siebie na cmentarzu – oznajmił w poniedziałek (7 stycznia) prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Uroczystości, które wyznaczono w najbliższy czwartek, uhonorują śmierć pięciu gimnazjalistek w pożarze kącika zabaw Escape Room w Koszalinie.

Miasto pokryje koszty pochówku. W sprawie organizacji pogrzebu toczą się rozmowy urzędników z rodzinami ofiar tragedii w piątkowe popołudnie.

W poniedziałek nie było zajęć lekcyjnych w Gimnazjum nr 9, które wchodzi w skład Szkoły Podstawowej nr 18, ale spotkania młodzieży trzeciej klasy i nauczycielami z przedstawicielami poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dyrektor Karina Gajda twierdzi, że to trudne dni dla wszystkich. Przybyła do Koszalina Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty, zachęcała licznych dziennikarzy do wstrzemięźliwości w kontaktach z gimnazjalistami, którzy rano odkryli pięć pustych miejsc w klasie.

– Proszę nie nagabywać naszych dzieci – apelowała też Dagmara Podraza-Olech z Rady Rodziców w Gimnazjum nr 9.

(m)

***

Więcej na ten temat

- Uczniowie są objęci pomocą pedagogiczno-psychologiczną. Również rozważamy niesienie takiej pomocy nauczycielom - powiedziała w poniedziałek Karina Gajda, dyrektor szkoły podstawowej nr 18 w Koszalinie, do której uczęszczały tragicznie zmarłe w piątek nastolatki.

W pożarze w miniony piątek zginęło pięć 15-latek, wszystkie uczyły się w jednej klasie.

Dyrektor szkoły podkreśliła na poniedziałkowej konferencji prasowej, że poniedziałek to bardzo trudny dla szkoły - nauczyciele i uczniowie po raz pierwszy zobaczą puste miejsca pięciu uczennic.

Jak zaznaczyła, kolejny trudny dzień będzie w czwartek, gdy odbędą się uroczystości pogrzebowe. - Tego dnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne, szkoła zorganizuje opiekę dla dzieci, które do niej przyjdą" - poinformowała. Zwróciła się jednocześnie do rodziców, by tego dnia spróbowali znaleźć opiekę swoim dzieciom poza szkołą.

Zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza także zapewniła, że w szkole wszystkim udzielana jest pomoc pedagogiczno-psychologiczna. "Najważniejsze jest dla mnie, by ta pomoc psychologiczna, która już w tej chwili jest udzielana całym klasom, by cały czas była do momentu, kiedy już uczniowie i nauczyciele nie będą jej potrzebowali - dodała.

 

***

Najszczersze kondolencje dla rodzin dziewczynek, które zginęły w Koszalinie złożyła w poniedziałek ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher. Niech Bóg ma je w swojej opiece - podkreśliła.

"Przekazuję najszczersze kondolencje rodzinom dziewczynek, które zginęły w Koszalinie. Niech Bóg ma je w swojej opiece" - napisała na Twitterze amerykańska dyplomatka.

(pap)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

odpuściło nadzór.
ch.. z bogiem, ale gdzie było Państwo ? że odpuściło nadzór nad takimi obiektami pod względem bezpieczeństwa ?
2019-01-08 03:35:05
Mieszkaniec
Zrobić zakaz wjazdu dla Adriana i Pinokio i reszty ścierwa pisowskiego
2019-01-07 20:39:20
zed
Najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin. A Panią Mosbacher można zapytać gdzie był ten jej cały "Bóg" gdy te piętnastolatki ginęły? Na grzybach?
2019-01-07 13:44:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie