Środa, 04 października 2023 r. 
16 szczecin
REKLAMA

W czwartek odbędą się pogrzeby ofiar pożaru w Koszalinie (akt. 3)

Data publikacji: 07 stycznia 2019 r. 10:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
W czwartek odbędą się pogrzeby ofiar pożaru w Koszalinie
 

– Pogrzeb będzie wspólny, bo dziewczęta spoczną obok siebie na cmentarzu – oznajmił w poniedziałek (7 stycznia) prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Uroczystości, które wyznaczono w najbliższy czwartek, uhonorują śmierć pięciu gimnazjalistek w pożarze kącika zabaw Escape Room w Koszalinie.

Miasto pokryje koszty pochówku. W sprawie organizacji pogrzebu toczą się rozmowy urzędników z rodzinami ofiar tragedii w piątkowe popołudnie.

W poniedziałek nie było zajęć lekcyjnych w Gimnazjum nr 9, które wchodzi w skład Szkoły Podstawowej nr 18, ale spotkania młodzieży trzeciej klasy i nauczycielami z przedstawicielami poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dyrektor Karina Gajda twierdzi, że to trudne dni dla wszystkich. Przybyła do Koszalina Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty, zachęcała licznych dziennikarzy do wstrzemięźliwości w kontaktach z gimnazjalistami, którzy rano odkryli pięć pustych miejsc w klasie.

– Proszę nie nagabywać naszych dzieci – apelowała też Dagmara Podraza-Olech z Rady Rodziców w Gimnazjum nr 9.

(m)

***

Więcej na ten temat

- Uczniowie są objęci pomocą pedagogiczno-psychologiczną. Również rozważamy niesienie takiej pomocy nauczycielom - powiedziała w poniedziałek Karina Gajda, dyrektor szkoły podstawowej nr 18 w Koszalinie, do której uczęszczały tragicznie zmarłe w piątek nastolatki.

W pożarze w miniony piątek zginęło pięć 15-latek, wszystkie uczyły się w jednej klasie.

Dyrektor szkoły podkreśliła na poniedziałkowej konferencji prasowej, że poniedziałek to bardzo trudny dla szkoły - nauczyciele i uczniowie po raz pierwszy zobaczą puste miejsca pięciu uczennic.

Jak zaznaczyła, kolejny trudny dzień będzie w czwartek, gdy odbędą się uroczystości pogrzebowe. - Tego dnia nie odbędą się zajęcia dydaktyczne, szkoła zorganizuje opiekę dla dzieci, które do niej przyjdą" - poinformowała. Zwróciła się jednocześnie do rodziców, by tego dnia spróbowali znaleźć opiekę swoim dzieciom poza szkołą.

Zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza także zapewniła, że w szkole wszystkim udzielana jest pomoc pedagogiczno-psychologiczna. "Najważniejsze jest dla mnie, by ta pomoc psychologiczna, która już w tej chwili jest udzielana całym klasom, by cały czas była do momentu, kiedy już uczniowie i nauczyciele nie będą jej potrzebowali - dodała.

 

***

Najszczersze kondolencje dla rodzin dziewczynek, które zginęły w Koszalinie złożyła w poniedziałek ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher. Niech Bóg ma je w swojej opiece - podkreśliła.

"Przekazuję najszczersze kondolencje rodzinom dziewczynek, które zginęły w Koszalinie. Niech Bóg ma je w swojej opiece" - napisała na Twitterze amerykańska dyplomatka.

(pap)

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

odpuściło nadzór.
2019-01-08 03:35:05
ch.. z bogiem, ale gdzie było Państwo ? że odpuściło nadzór nad takimi obiektami pod względem bezpieczeństwa ?
Mieszkaniec
2019-01-07 20:39:20
Zrobić zakaz wjazdu dla Adriana i Pinokio i reszty ścierwa pisowskiego
zed
2019-01-07 13:44:32
Najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin. A Panią Mosbacher można zapytać gdzie był ten jej cały "Bóg" gdy te piętnastolatki ginęły? Na grzybach?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA