Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

W Zachodniopomorskiem kontrolowano 9 escape roomów. Jeden został zamknięty

Data publikacji: 06 stycznia 2019 r. 18:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
W Zachodniopomorskiem kontrolowano 9 escape roomów. Jeden został zamknięty
 

W Zachodniopomorskiem strażacy skontrolowali 9 obiektów typu escape room, podjęto decyzję o wyłączeniu z użytkowania jednego z nich - podał w niedzielę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak.

Jak zaznaczył w rozmowie z PAP Tomasz Kubiak, w kilku obiektach wykryto nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej i dróg ewakuacyjnych.

Rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej zaznaczył, że kontrole mogą potrwać kilka dni. Wyjaśnił, że w Zachodniopomorskiem - szczególnie nad morzem - działają m.in. escape roomy "sezonowe", których właściciele często mieszkają w innych miastach.

Strażacy w całym kraju rozpoczęli kontrole przeciwpożarowe escape roomów na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego. W piątek w pożarze tego typu obiektu w Koszalinie zginęło pięć piętnastoletnich dziewcząt, a jeden mężczyzna jest ciężko poparzony.

Według serwisu lockme.pl w Zachodniopomorskiem działa ponad 50 escape roomów, z czego ponad 30 w Szczecinie.

(PAP)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Donald Tusk
2019-01-07 11:06:41
powiedział że Państwo nie może nikomu zabraniać podejmowania ryzykownych decyzji.
abc
2019-01-07 09:35:35
a przez ostatnie 3 lata co sluzby robily? nie bylo zadnych kontroli ,widac w tym kraju musi dojsc do tragedii zeby cokolwiek sie zmieniulo, pewnie 90% poslow nie wie nawet co to oznacza slowo escape room-do dzisiaj ,oczywiscie zaraz w dezinfo i szczujniach pojawi sie fake news ze to wina poprzednikow i ze przez losiem lot nie skontrolowali zadnego escape rooma, no ale strazakow wysylac do szwecji to kasa i czas jest ale do kontroli budynkow juz nie ma.... a z dopalaczami tak walcza ze codziennie ktos umiera
Jak zawsze
2019-01-07 08:47:17
Mądry Polak po szkodzie. Dopiero po trupach durni urzędnicy obudzili się, że pod ich nosem w prywatnych mieszkaniach deweloperka dla łatwej kasy urządza śmiertelne pułapki, za którymi prawo nie nadąża. Takich to do roboty budzi albo walizka pieniędzy, albo skandal i groźba utraty stołka.
Jarun
2019-01-07 00:16:26
Obudzili się brudzie-miśki czyli rząd PiS-u po tragedii. Ktoś wydawał pozwolenie, czy pokoje śmierci działały nielegalnie? Tak jest, jak zatrudnia się dyletantów-decydentów tylko dlatego, że zapisali się do partii. Karykatura stanowisk państwowych...misiewicze, brudzie, pawełki, andruszki.
pytanie
2019-01-06 21:31:20
Niemoze-byc tylko 9!? tu trzeba Azorka tylko on wynajdzie reszte!!! i to NIE jedno-cyfrowa!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA