sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Miłosz S. nie przyznał się do stawianych przez prokuraturę zarzutów związanych z pożarem w escapie roomie

Miłosz S. nie przyznał się do stawianych przez prokuraturę zarzutów związanych z pożarem w escapie roomie

Miłosz S. nie przyznał się do stawianych przez prokuraturę zarzutów związanych z pożarem w escapie roomie
Data publikacji: 2019-01-06 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 2110 370341

Nasz klient jest zrozpaczony tym, co się stało. Do zarzutu się nie przyznaje. Nie złożył wyjaśnień z uwagi na to, że nie jest w stanie psychicznie znieść tego ciężaru, który na niego spadł – poinformowali po wyjściu z budynku prokuratury obrońcy Miłosza S. Wiesław Breliński i Wojciech Janus.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie 28-letniemu Miłoszowi S. postawiła w niedzielę wieczorem zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

- Nasz klient jest zrozpaczony tym, co się stało. Do zarzutu się nie przyznaje. Nie złożył wyjaśnień z uwagi na to, że nie jest w stanie psychicznie znieść tego ciężaru, który na niego spadł – poinformowali po wyjściu z budynku prokuratury obrońcy Miłosza S. Wiesław Breliński i Wojciech Janus.

Obrońcy powiedzieli, że Miłosz S. „nie był w stanie odnieść się do niczego, co jest podstawą do postawionego mu zarzutu”. Dodali, że ich klient w treści protokołu złożył głębokie kondolencje dla rodzin ofiar. Powiedział jak bardzo jest mu "przykro i jak bardzo nie chciał skutku, który nastąpił”.

Miłosz S. jest wnukiem osoby, która zarejestrowała działalność gospodarczą i prowadziła escape room w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 88, w którym w piątek wybuch pożar i w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zginęło pięć 15-latek.

Rzecznik prokuratury Ryszard Gąsiorowski poinformował, że jeszcze w niedzielę prokuratura złoży do Sądu Rejonowego w Koszalinie wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

The Show Must Go On
Zaprawdę JoJo przemówił: I niech Was ręka Boska broni! A winni zostaną ukarani. No przecież nie my. I rzekł pan minister: Po co Wam przepisy ruchu drogowego, zasady BHP w miejscu pracy, Bóg Was uchroni ode złego. Ame...y enter.
2019-01-07 15:27:00
Gozer Gozerian
Wydarzyła się straszna tragedia. Ale pytanie czy cała wina ma spaść na tego młodego chłopaka ? Chciał prowadzić własny biznes, miał pomysł i wdrożył do w życie. Ale jakim prawem coś takiego mogło działać bez odbioru odpowiednich służb ? Dlaczego tego typu obiekty mogą działać bez wcześniejszych odbiorów technicznych ? Kto i na jakiej podstawie wyraził zgodę na zmianę przeznaczenia budynku ? No chyba że to wszystko było samowolką. Tak czy inaczej, szkoda młodego człowieka ponieważ do końca życia będzie się z tym męczył.
2019-01-07 13:03:55
legalnośc działania jest mocno watpliwa
i idę o zakład że nie ma żadnych zaakceptowanych urzędowo planów bezpieczeństwa - dobry przyczynek do tego by wymagać od tego typu inwestycji formalnych planów/projektów oraz formalnych odbiorów inspektorów budowlanych jako zasadę. W liberalnych gospodarczo USA takie rzeczy są ściśle sformalizowane i bez pozytywnej opinii inspektora nie ma działalności gospodarczej - code of conduct!.
2019-01-07 11:11:23
@obserwator
nie Ty bolszewiku będziesz decydował gdzie ludzie sobie organizują urodziny
2019-01-07 11:09:48
trohan
Typowo sowieckie podejście prokuratury: jest katastrofa-jest winny. Winny jest zawsze szary obywatel, nigdy urzędnik. Przecież ten "pokój śmierci" działał legalnie. Brudziński bredzi nie na temat. Przede wszystkim, nie wolno pozbawiać drugiej osoby wolności, tzn. zakuwać w kajdanki i zamykać w pokoju. Tego jednak "jojo" nie rozumie. Bredzi coś o drodze ewakuacyjnej, jak drzwi były zamknięte...głupek.
2019-01-07 10:00:45
gosc
Tak to jest przez łostanie trzy lata zadnych kontroli nagle sie obudzili z reką w nocniku ,strazokow do szwecji sie wysyla a eskepe rumy nikt na wiejskiej nie znajet, z dopalaczami tez tak walcza ze codziennie ktos umiera
2019-01-07 09:29:15
obserwator
urodziny organizuje się wszędzie indziej
2019-01-07 08:34:58
Łatwa kasa
Setki "escape roomów" i ośmiopokojowe mieszkania dla studentów po 800zł za klitkę na wybiegu z obcymi, nieraz okropnymi ludźmi. Łatwa kasa nie śmierdzi. Ci ludzie w swojej chciwości nie znają granic, a tandetne zachowania w celu zdobycia mieszkań na takie "biznesy" to znak rozpoznawczy.
2019-01-07 08:19:41
e
Nie jest w stanie psychicznie znieść ciężaru, ale jakoś przy projektowaniu nie było żadnego ciężaru odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób w tej zabawie.
2019-01-07 07:26:07
zs
babcia ma siedzieć za wnuczka, czy wnuczek za babcię?
2019-01-07 00:38:42
@komentujacy
P.s. to nie był wypadek, takie wypadki nie mają prawa się zdarzyć, instalując dowolny piec wykonawca bierze na siebie bezpieczeństwo uzytkownika, jeśli właściciel jest kutwa i zamiast brać profesjonalistów a hydraulika i gazownictwo to najdrozsi fachowcy na budowie i bierze Janusza co podwija konopie i pasta nie posmaruje to potem się takie wypadki dzieją, i z drogami jest tak samo jeżdżą zlomy przegnite, które w cywilizowanych krajach dawno policja by zatrzymała, tylko u nas trzeba tragedii żeby coś zaczęło robić a na drogach już tak się przyzwyczailiśmy do tragedii że i tak nic nie robią a wystarczyłoby łysych w BMW i innych w zardzewiałych złomach karac na kilkadziesiąt tysięcy złotych i byłoby połowę wypadków mniej...
2019-01-06 23:43:43
@komentujacy
Ludzie poknijcie się łeb, otóż kto o zdrowych zmysłach ogrzewa dom z butli? Rozumiem jak jest bieda ale jak się prowadzi działalność, nie mówiąc już o zapewnieniu dróg ewakuacji i stałym nadzorem nad zamkniętymi w pokoju graczami, jakbyscie byli trochę dorsolejsci i mieli dzieci to inaczej byście mysleli. Otóż polskie prawo najczęściej działa post factum music dojść do nieszczęścia i potem się kara przykładnie i to nie PiS a zawsze tak było, później dopiero się zwraca więcej uwagi, oczywiście można było wcześniej takie usługi sprawdzić ale zaraz byście psioczyli że PiS wam wolność zabiera... Wasza logika to totalna porażka podobnie jak wasza opozycja, nie jestem za pisem ale uważam że są mniej jełopowaci od innych w polityce i tyle...
2019-01-06 23:37:57
Quistorp
Powtórka z kolizji drogowej pod Oświęcimiem z udziałem osoby rządowej w randze premiera. Każdy taki projekt lokalu, z urzędu przechodzi opinię bezpieczeństwa pożarowego komendy miejskiej, (Wybierz; wojewódzkiej?) Jeśli takich opinii wydano (urzędowo!) ponad tysiąc, to, kogo winić? Ochroniarza,czy służby które z mocy ustawy są zobligowane do dopuszczenia, lub niedopuszczenia. Niekompetencje, czy korupcja( wybierz)? Żaden przedstawiciel władzy nigdy nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności. Trzeba znęcać się nad młodym, może pęknie jak Komenda, i pójdzie na 18 lat do pierdla.
2019-01-06 23:11:57
Prokurator
Dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf.
2019-01-06 23:00:21
krzych
A do czego ma się przyznać? Że zdarzył się WYPADEK jakich codziennie w polandii setki? Przesłuchanie tego gościa i stawianie mu jakichkolwiek zarzutów jest absurdalne i niedorzeczne. To tak jakby przedstawić zarzuty dealerom samochodów że ludzie giną w wypadkach. Szukanie kozła ofiarnego na siłę, jakże na rękę kaczystom w roku wyborczym.
2019-01-06 22:52:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie