środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy

Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy [GALERIA]

Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy
Data publikacji: 2019-03-26 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1045 381762

Na wygrodzonym barierkami odcinku ul. Andrzeja Małkowskiego w Szczecinie między ulicami Królowej Jadwigi i Księcia Bogusława X trwają od początku marca roboty rozbiórkowe nawierzchni jezdni. Spod zdartej tam warstwy zdewastowanej nakładki asfaltowej wyłonił się całkiem solidny wciąż pas nawierzchni tejże jezdni, ułożonej dziesiątki lat temu z kamienia.

Teraz jest ona zrywana i wraz z ziemią po załadunku przez koparki wywożona z placu przebudowy wywrotkami. Częściowo rozebrane zostały również stare granitowe krawężniki i płyty chodnikowe. W miejscach, gdzie drogowcy dokopali się już do gruntu, prowadzone są też prace przy układaniu nowych odcinków uzbrojenia, w tym rur kanalizacyjnych.

Wykonawcą inwestycji na zlecenie ZDiTM jest konsorcjum Elbud Szczecin – Elbud Sajewicz za cenę umowną brutto 8 712 482 zł, przy karze umownej na poziomie 0,7 proc. wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia. Termin wykonania zamówienia to 8 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy. Inwestycja, która obejmie także modernizację pozostałego odcinka ul. Andrzeja Małkowskiego do jej skrzyżowania z al. Piastów, jak też krótkiego odcinka ul. Królowej Jadwigi od jej skrzyżowania z ul. Andrzeja Małkowskiego do skrzyżowania z ul. Bolesława Krzywoustego, powinna być zrealizowana przed końcem października 2019 roku.

Jak ta okolica ma się zmienić do jesieni? Wzdłuż ul. Małkowskiego pojawić się ma 30 drzew w dwustronnym szpalerze, w tym: 26 głogów pośrednich odm. Paul’s Scarlet i 4 śliwy wiśniowe odm. Pissardi. Natomiast wzdłuż ul. Królowej Jadwigi na jej odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Małkowskiego zaplanowano posadzenie 9 drzew tworzących dwustronny szpaler, w tym 7 lip drobnolistnych odm. Rancho i 2 śliwy wiśniowe odm. Pissardi.

Wzdłuż obu ulic ustawione mają być donice z białego betonu o wysokości ok. 50 cm z prefabrykowanych murków oporowych z siedziskami z kompozytu drewnianego, obsadzone roślinami ozdobnymi. Przy skrzyżowaniu ul. Małkowskiego z ul. Królowej Jadwigi także urządzone zostaną miejsca do odpoczynku w otoczeniu zieleni. Przewidziany jest montaż stojaków na rowery.

Według dokumentacji, na ul. Małkowskiego remont obejmie jezdnię o nawierzchni bitumicznej oraz wykonanie nowej konstrukcji chodników z płyt granitowych. Po modernizacji ma się ona stać ulicą z ruchem jednokierunkowym. Na jezdni zaprojektowano też nakładkę bitumiczną grubości średnio 9 cm. Projekt zakłada urządzenie zatok postojowych do parkowania równoległego z jednej i prostopadłego z drugiej strony jezdni. Pojawią się wygrodzenia w postaci słupków i ławki. Takie same parametry i rozwiązania w projekcie przyjęto dla ul. Królowej Jadwigi. Na tym jej odcinku – po modernizacji – tak jak na ul. Małkowskiego ma obowiązywać również ruch jednokierunkowy. Ponadto na obu ulicach wprowadzona zostanie strefa ruchu „30” – identyczna jak na zmodernizowanym już przyległym odcinku ul. Księcia Bogusława X (od pl. Zgody do ul. Bolesława Krzywoustego). ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy Ulica Małkowskiego. Rozbiórki i wykopy

Komentarze

Brawo srystek
Ten Sołtys zakorkuje całe miasto.Bedzie polowa mniej miejsc postojowych niz jest obecnie a juz zaparkowac tam graniczy z cudem.POSZEDŁ
2019-03-27 10:53:08
Cyklo
A gdzie wyznaczenie pasów rowerowych?
2019-03-26 18:41:17
wymysły zditm
psu na budę potrzebne takie przeróbki.
2019-03-26 16:44:49
Wert
Jaki piękny bruk był pod asfaltem. Możnaby go zostawić
2019-03-26 16:02:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie