Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Ulica Hoża. Ruszają z przebudową [GALERIA]

Data publikacji: 22 marca 2019 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Ulica Hoża. Ruszają z przebudową
 

W piątek (22 marca) po porannym szczycie komunikacyjnym, około godziny 9, ma rozpocząć się pierwszy etap przebudowy ul. Hożej w Szczecinie na odcinku od ul. Bogumińskiej do rejonu skrzyżowania z ulicami Piaskową i Łączną. To jedna tych inwestycji drogowych, które są pokłosiem przetargów ogłoszonych na finiszu ubiegłorocznej samorządowej kampanii wyborczej. Będzie ona kosztować dużo więcej niż zakładały wcześniejsze kalkulacje, bo 18 864 457,81 zł brutto. Wykonawcą robót będzie spółka Strabag.

- W związku z rozpoczęciem prac, z ruchu kołowego wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Piaskową, a posesją nr Hoża 20. Spodziewane jest zwiększenie ruchu kołowego w ciągu ul. Piaskowej i ul. Kruczej. Mogą również wystąpić utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Kruczej z ul. Obotrycką. O kolejnych zmianach i postępach prac będziemy informować na bieżąco - poinformował Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta UM Szczecin.

Projekt przewiduje: rozbiórkę istniejącego krawężnika oraz ciągów pieszych kolidujących z inwestycją, poszerzenie jezdni dwukierunkowej ulicy do 6,50 m (3,25 m każdego z pasów ruchu), budowę po obu stronach chodnika oraz jednostronnej dwukierunkowej ścieżki rowerowej, ułożenie krawężnika betonowego, zjazdów indywidualnych oraz publicznych do posesji, przebrukowanie części chodników celem dowiązania wysokością do projektowanych elementów, przebudowę wlotu ul. Hożej przy skrzyżowaniu z ul. Bogumińską, przebudowę wlotu skrzyżowania ul. Ostrowskiej wraz z budową stanowiska postojowego dla samochodu osobowego, wykonanie zejść do bramek w rejonie ogródków działkowych, wykonanie murków oporowych, rozbiórkę kolidującej części ogrodzenia wraz z betonową podmurówką, usunięcie kolizji z sieciami naziemnymi oraz podziemnymi, wykonanie nowej nawierzchni ul. Hożej i ul. Piaskowej, poprawę geometrii skrzyżowania ul. Hożej z ulicami Ostrowską, Żabią oraz Bogumińską, wykonanie odwodnienia i urządzenie przystanków autobusowych.

Ponadto mają tam powstać 63 miejsca postojowe dla samochodów osobowych z parkowaniem równoległym, w tym 2 dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Na odcinku od zjazdu do szkoły ma być urządzonych 18 miejsc do parkowania prostopadłego, w tym 2 stanowiska dla aut osób niepełnosprawnych. Zakres prac obejmuje również fragment ul. Piaskowej, której obecna jezdnia gruntowa zostanie poszerzona do 5 m.

Zakładany w umowie termin na wykonanie wszystkich robót przez spółkę Strabag to do 16 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Pierwotnie do projektu budżetu miasta na ten rok wpisana była na to zadanie kwota tylko 6 680 000 zł. Po korekcie, jaką przegłosowali radni, uchwalając w styczniu budżet, dla tej inwestycji zabezpieczona została na 2019 r. pula środków na poziomie 9 335 000 zł. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Local
2019-03-22 09:20:08
No i pięknie. Czas mieszkańcy Małych Błoni i Warszewa nauczyć się korzystać z obwodnicy. A nie niszczyć auta jeżdżąc Hożą i stać w korku przed światłami przy przedszkolu.
HogoFogo
2019-03-22 08:23:37
A czego będzie dotyczył etap 2 przebudowy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA