piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa

Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa

Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa
Data publikacji: 2019-03-03 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 1421 378243

Przed końcem października tego roku ul. Andrzeja Małkowskiego w Szczecinie na całej swej długości ma się ukazać wszystkim w nowym kształcie po przebudowie. Nim to nastąpi mieszkańców przyległych do niej kwartałów śródmiejskiej zabudowy i nie tylko ich przez wiele miesięcy czekają liczne z tym przedsięwzięciem utrudnienia. Najdotkliwszym z nich dla zmotoryzowanych będzie zakaz parkowania. Na początek, a konkretnie już od poniedziałku, 4 marca, z koniecznością usunięcia z niej swoich aut muszą się zmierzyć i de facto pogodzić ci z nich, którzy dotąd parkowali na odcinku między ulicami księcia Bogusława X i Królowej Jadwigi.

Karteczki od wykonawcy robót, który przejął plac budowy w ubiegłym tygodniu, z informacją o konieczności usunięcia aut z ulicy Małkowskiego jej zmotoryzowani mieszkańcy ujrzeli za wycieraczkami swoich aut kilka dni temu. Codzienne zapchana samochodami ul. Małkowskiego ma teraz z dnia nadzień opustoszeć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a każdy ze zmotoryzowanych jej mieszkańców - jak oświadczyła Hanna Pieczyńska, rzeczniczka, prasowa ZDiTM, który zlecił roboty - na własną rękę i we własnym zakresie „musi znaleźć sobie inne miejsce" do parkowania na czas inwestycji.

- Parkowanie nie będzie możliwe. Dojazd do posesji oznacza ewentualną możliwość dojechania do bramy i skorzystanie z miejsc parkingowych na dziedzińcu, jeśli takie istnieją - tyle gwoli wyjaśnienia kwestii dotyczącej zmotoryzowanych uzyskaliśmy od Hanny Pieczyńskiej, rzeczniczki prasowej ZDiTM.

W pierwszym podetapie wykonany ma być odcinek ul. Małkowskiego od strony wyremontowanego już jej skrzyżowania z ul. księcia Bogusława X do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Jeszcze przed weekendem, w piątek rano rozpoczął się tam montaż tymczasowych znaków drogowych w związku ze zmianami w organizacji ruchu.

Jak zaznacza rzeczniczka ZDiTM, teren budowy będzie wygrodzony zaporami. A wjazd w ten rejon na teren budowy możliwy będzie jedynie od strony ul. Królowej Jadwigi.

- Przez cały okres prowadzenia robót utrzymany będzie ruch pieszy. Wykonawca zapewni również dojazd do posesji mieszkańcom budynków położonych wzdłuż przebudowywanych odcinków ulic - stwierdziła H. Pieczyńska. - W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Małkowskiego na odcinku od ul. Księcia Bogusława X do ul. Królowej Jadwigi planowany jest objazd od ul. Krzywoustego – ulicami Krzywoustego i dalej Królowej Jadwigi.

Termin wykonania zamówienia to 8 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy. Wykonawcą będzie konsorcjum ELBUD SZCZECIN sp. z o.o. – ELBUD SAJEWICZ sp.j. za cenę umowną brutto 8 712 481,77 zł, przy karze umownej na poziomie 0,7 proc. wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji projektu.©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: ul. Małkowskiego na odcinku między ulicami Księcia Bogusława X i Królowej Jadwigi. I ostatni taki na tej części weekend z parkowaniem. Od poniedziałku (4bm.) przez kilka miesięcy z powodu przebudowy ma tam obowiązywać zakaz parkowania.

Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa

Komentarze

P
Jeżeli miejsc parkingowych nie ubędzie, a nawet przybędzie, to ok, ale jeśli coś się zmieni w tej kwestii, to lepiej nie pisać.
2019-03-03 23:42:22
Waldek
Małkowskiego to był jeden wielki parking (chyba się mieściło z 60 samochodów po jednej stronie jezdni), niewielka przestrzeń dla pieszych, wszędzie auta, w końcu się to zmieni!
2019-03-03 23:18:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie