Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa

Data publikacji: 2019-03-03 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Ulica Małkowskiego w części z zakazem parkowania. Rusza przebudowa
 

Przed końcem października tego roku ul. Andrzeja Małkowskiego w Szczecinie na całej swej długości ma się ukazać wszystkim w nowym kształcie po przebudowie. Nim to nastąpi mieszkańców przyległych do niej kwartałów śródmiejskiej zabudowy i nie tylko ich przez wiele miesięcy czekają liczne z tym przedsięwzięciem utrudnienia. Najdotkliwszym z nich dla zmotoryzowanych będzie zakaz parkowania. Na początek, a konkretnie już od poniedziałku, 4 marca, z koniecznością usunięcia z niej swoich aut muszą się zmierzyć i de facto pogodzić ci z nich, którzy dotąd parkowali na odcinku między ulicami księcia Bogusława X i Królowej Jadwigi.

Karteczki od wykonawcy robót, który przejął plac budowy w ubiegłym tygodniu, z informacją o konieczności usunięcia aut z ulicy Małkowskiego jej zmotoryzowani mieszkańcy ujrzeli za wycieraczkami swoich aut kilka dni temu. Codzienne zapchana samochodami ul. Małkowskiego ma teraz z dnia nadzień opustoszeć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a każdy ze zmotoryzowanych jej mieszkańców - jak oświadczyła Hanna Pieczyńska, rzeczniczka, prasowa ZDiTM, który zlecił roboty - na własną rękę i we własnym zakresie „musi znaleźć sobie inne miejsce" do parkowania na czas inwestycji.

- Parkowanie nie będzie możliwe. Dojazd do posesji oznacza ewentualną możliwość dojechania do bramy i skorzystanie z miejsc parkingowych na dziedzińcu, jeśli takie istnieją - tyle gwoli wyjaśnienia kwestii dotyczącej zmotoryzowanych uzyskaliśmy od Hanny Pieczyńskiej, rzeczniczki prasowej ZDiTM.

W pierwszym podetapie wykonany ma być odcinek ul. Małkowskiego od strony wyremontowanego już jej skrzyżowania z ul. księcia Bogusława X do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Jeszcze przed weekendem, w piątek rano rozpoczął się tam montaż tymczasowych znaków drogowych w związku ze zmianami w organizacji ruchu.

Jak zaznacza rzeczniczka ZDiTM, teren budowy będzie wygrodzony zaporami. A wjazd w ten rejon na teren budowy możliwy będzie jedynie od strony ul. Królowej Jadwigi.

- Przez cały okres prowadzenia robót utrzymany będzie ruch pieszy. Wykonawca zapewni również dojazd do posesji mieszkańcom budynków położonych wzdłuż przebudowywanych odcinków ulic - stwierdziła H. Pieczyńska. - W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Małkowskiego na odcinku od ul. Księcia Bogusława X do ul. Królowej Jadwigi planowany jest objazd od ul. Krzywoustego – ulicami Krzywoustego i dalej Królowej Jadwigi.

Termin wykonania zamówienia to 8 miesięcy od dnia przekazania terenu budowy. Wykonawcą będzie konsorcjum ELBUD SZCZECIN sp. z o.o. – ELBUD SAJEWICZ sp.j. za cenę umowną brutto 8 712 481,77 zł, przy karze umownej na poziomie 0,7 proc. wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia w realizacji projektu.©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: ul. Małkowskiego na odcinku między ulicami Księcia Bogusława X i Królowej Jadwigi. I ostatni taki na tej części weekend z parkowaniem. Od poniedziałku (4bm.) przez kilka miesięcy z powodu przebudowy ma tam obowiązywać zakaz parkowania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

P
2019-03-03 23:42:22
Jeżeli miejsc parkingowych nie ubędzie, a nawet przybędzie, to ok, ale jeśli coś się zmieni w tej kwestii, to lepiej nie pisać.
Waldek
2019-03-03 23:18:08
Małkowskiego to był jeden wielki parking (chyba się mieściło z 60 samochodów po jednej stronie jezdni), niewielka przestrzeń dla pieszych, wszędzie auta, w końcu się to zmieni!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA