Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Ruszają przebudowy ulic w trzech miejscach Szczecina

Data publikacji: 04 marca 2019 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Ruszają przebudowy ulic w trzech miejscach Szczecina
 

Od poniedziałku trzeba się liczyć z utrudnieniami w trzech miejscach w Szczecinie, w których rozpoczynają się przebudowy ulic. W place budowy zamienią się bowiem ulice: Reymonta, Małkowskiego i Libelta. Ich nowe oblicze zobaczymy za 8 miesięcy.

Pierwsze z zadań nazywa się „Utworzenie „Strefy 30” w obrębie ulic Okrzei — Budzysza Wosia — Przybyszewskiego — Grzegorza z Sanoka wraz z remontem jezdni i chodników na ul. Przybyszewskiego — Reymonta — Grzegorza z Sanoka w Szczecinie. Etap III — Przebudowa ul. Reymonta wraz z dostosowaniem organizacji ruchu”.

Łączy ono prace drogowe, zmianę organizacji ruchu, ale także przebudowę sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. Plany inwestycji zakładają remont ulicy Reymonta, przy zachowaniu przebiegu i szerokości jezdni, z wykorzystaniem istniejących krawężników oraz kostki kamiennej. W ramach prac planowane jest także wykonanie remontu nawierzchni chodników i zjazdów z materiałów nawiązujących kompozycyjnie do obecnego układu, z częściowym wykorzystaniem materiałów z rozbiórki. Dodatkowo przeprowadzona będzie budowa skrzyżowań oraz uporządkowane zostanie parkowanie. Elementy uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia mają poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Elbud Szczecin Sp. z o.o. oraz Elbud Sajewicz Sp.j. Prace wycenione zostały na 6 274 357,43 zł.

Czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na odcinku ul. Reymonta od ul. Budzysza Wosia do wysokości posesji Reymonta nr 43.

Drugie zadanie to „Przebudowa ulicy Libelta na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Budzysza Wosia w Szczecinie wraz z przebudową oświetlenia”.

W ramach inwestycji przewiduje się zawężenie szerokości jedni i skrzyżowania z ulicą J. Paderewskiego do 5,0 m. W tej okolicy zaplanowano także miejsca parkingowe. Chodniki będą miały około 1,5 m szerokości i wykonane będą płytek betonowych 50×50×7 cm i szarej kostki kamiennej granitowej 4×6 cm. Zakres prac przewiduje: przebudowę jezdni, przebudowę chodników, przebudowę oświetlenia, przebudowę kolidującego uzbrojenia, prace przy sieci wodociągowej i kanalizacji.

Umowa została podpisana z konsorcjum firm Elbud Szczecin sp. z o.o. i Elbud Sajewicz sp.j. na kwotę 5 297 529,07 zł.

Na tym etapie roboty będą prowadzone w ul. Paderewskiego przy częściowym zwężeniu jezdni. Przewiduje się również zamknięcie odcinka ul. Libelta od ul. Paderewskiego do placu w części środkowej. Na pozostałym odcinku wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy oraz zakaz postoju po obu stronach ulicy. Jest to konieczne ze względu na małą szerokość jezdni.

O przebudowa ul. Małkowskiego na odcinku od alei Piastów do ulicy Bogusława X oraz ulicy Królowej Jadwigi na odcinku od ulicy Krzywoustego do ulicy Małkowskiego pisaliśmy w niedzielę.

(k)

Fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: jedno z trzech zadań dotyczy przebudowy ul. Libelta.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Co jak co...
2019-03-04 18:28:32
Ale z Modrą to przegięli pałkę. Tyle lat czekamy na remont!
wspaniałe pomysły urzędników:
2019-03-04 15:09:29
uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia, zawężenie szerokości jedni, zakaz postoju.
skarbek
2019-03-04 07:59:20
a kiedy chociaż zasypią dziury na osiedlu Skarbówek? czakaja aż dojdzie do nieszczęścia?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA